19 marca 2019 firma PTC zaprezentowała Creo 6.0, najnowszą wersję zintegrowanego środowiska CAD/CAM/CAE. Wersja 6.0 jest pełna różnych usprawnień i nowych funkcji wspomagających projektowanie. W Creo 6.0 użytkownicy zyskują możliwość projektowania z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii wspomagających tworzenie jak najlepszych produktów…
Przygotowując Creo 6.0, firma PTC skupiła się na wsparciu najnowszych technologii związanych z Przemysłem 4.0, takich jak: rzeczywistość rozszerzona, wprowadzenie symulacji wytrzymałościowych w czasie rzeczywistym i projektowanie pod kątem produkcji przyrostowej. Wprowadzono udoskonalenia interfejsu użytkownika – dzięki którym dostęp do wielu funkcji jest szybszy – oraz wiele różnych zmian w podstawowych narzędziach do modelowania.
Współpraca z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej
Rzeczywistość rozszerzona (Augmented Reality – AR) zmienia sposób projektowania. Od oglądania i udostępniania projektów, przez bezpieczną współpracę z kolegami, klientami, dostawcami, po dostęp do projektów z każdego miejsca i o każdej porze. Narzędzia do rzeczywistości rozszerzonej są dostępne w każdej podstawowej licencji. Creo 6.0 pozwala opublikować w chmurze do 10 projektów i nimi zarządzać, kontrolując, kto będzie miał do nich dostęp.
Symulacja i analiza
Creo 6.0 jako pierwsze narzędzie CAD na rynku, wprowadza symulację MES w czasie rzeczywistym (rozszerzenie Creo Simulation Live bazujące na technologii firmy ANSYS). Creo Simulation Live wprowadza do środowiska modelowania szybką i prostą, działającą w tle analizę wytrzymałościową, termiczną i modalną, dzięki czemu natychmiast widać efekty wprowadzenia zmian w projekcie, bez konieczności upraszczania geometrii czy tworzenia siatki.
Drukowanie 3D
Creo 6.0 daje nowe możliwości projektowania pod kątem produkcji przyrostowej – dzięki wprowadzeniu nowych struktur siatek, definiowaniu kierunku budowania oraz obsługi formatu 3MF. Teraz można budować siatki sterowane wzorami, takie jak np. żyroidy, tworzyć piankę stochastyczną czy siatki konforemne, a także definiować własne, niestandardowe siatki, wykorzystując w tym celu zwykłą geometrię Creo. Użytkownicy mogą też analizować i optymalizować orientację filamentu, skracając w ten sposób czas wydruku, minimalizując ilość materiału podporowego czy maksymalizując wykorzystanie tacy drukarki. Creo 6.0 wprowadza także rozszerzoną obsługę formatu 3MF.
Produktywność
Creo 6.0 zawiera wiele różnych usprawnień przyspieszających codzienną pracę. Odświeżony został interfejs użytkownika w postaci drzewa modelu i paneli cech. Drzewo modelu jest teraz bardziej dopasowane do okna graficznego: widoczność nieaktywnych elementów jest ograniczona, podobnie jak w oknie graficznym. Dodano też możliwość wyświetlenia bezpośrednio w drzewie modelu informacji na temat statusu modelu z systemu Windchill. Funkcje w panelach cech zostały przejrzyściej pogrupowane i zawierają bezpośredni dostęp do informacji pomocy dla danej cechy.
W module projektowania okablowania zmodernizowano i uproszczono interfejs tworzenia opasek kabli i markerów, zmniejszając o 50% liczbę kliknięć myszą.
Zwiększona została także szybkość regeneracji dla wycięć blaszanych oraz usprawniono tworzenie ścian płaskich poprzez automatyczne wykrywanie sąsiednich ścian i tworzenie podcięć narożników oraz łączeń w nawiązaniu do tych ścian.
Wersję testową Creo 6.0 można pobrać tutaj, lub uzyskać, kontaktując się z firmą Prodart, autoryzowanym resellerem rozwiązań PTC w Polsce.
Źródło: TenLinks.com, Prodart
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis