|
www.cadblog.pl www.cadglobe.com | Strona korzysta z plików cookies m.in. na potrzeby statystyk. Więcej >>>

stronę najlepiej oglądać z wykorzystaniem przeglądarki Chrome w rozdzielczości min. 1024 x 768 (zalecane 1280 x 1024)

Blog i czasopismo o tematyce CAD, CAM, CAE,     
systemach wspomagających projektowanie... 
    
 

© Maciej Stanisławski 2008
     
ul. Jeździecka 21c lok. 43, 05-077 Warszawa     
kom.: 0602 336 579     
  maciej@cadblog.pl     
2018 rok X
   

   Siemens Solid Edge NX wyzwania projektowe

>> Strona główna | Aktualności | CAD blog | Solid Edge blog | SolidWorks blog | Raport o Cax Historia CAD | Sprzętowo | W numerze | ArchiwumLinki Pobierz


    


W przygotowaniu

fragment e-wydania 5-6/2017

nr 5-6(25-26) 2017
dostępny
po 29.12.2017


Wydanie aktualne

CADblog e-zine 3-4/2017

nr 3-4(23-24) 2017
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


Wydania archiwalne

SOLARIS Arrinera w e-wydaniu CADblog.pl

nr 1-2(21-22) 2017
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

nr 1-2(19-20) 2015
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

numer 1(18) 2014
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(17) 2013
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(16) 2012
dostępny
w archiwum

SOLIDWORKS 2018 CAD3D innowacje

Wyzwania dla projektantów form

Nowy ZWCAD2018

Fragment artykułu promocyjnego z nr 5(6) lipiec 2009 (kompletne wydanie do pobrania z Archiwum)

 

Mój system 3D CAD”

Zacznijmy nietypowo, od ćwiczenia imaginacyjnego, chociaż dla wielu z nas może ono okazać się bardzo bliskie rzeczywistości. Wyobraźmy sobie właściciela małej firmy, prowadzącego działalność gospodarczą na zasadzie jednoosobowego przedsiębiorstwa. Jego firma świadczy usługi projektowe. Do tej pory korzystał z oprogramowania CAD 2D. Może nawet z którejś nieodpłatnie dostępnej wersji komercyjnej? Nie jest to jednak istotne. Istotne jest, iż zapragnął zacząć pracę w środowisku 3D. I dysponował pewnymi środkami finansowymi...

AUTORZY: Julita Pęszkal, Marek Staszyński

Miał szczęście, gdyż przypadkiem, poszukując w sieci istotnych informacji dotyczących pewnego problemu projektowego, natrafił na stronę www.cadblog.pl, a jego uwagę przykuła jedna z umieszczonych tam reklam. Kompletne stanowisko CAD za 7 000 złotych? Zbyt piękne, by było możliwe – chodzi przecież o nową stację roboczą z monitorem LCD i systemem 3D! Nie pozostało nic innego, jak sprawdzić warunki oferty.

Ze słuchawką w ręku...
I tak pierwszym krokiem na drodze do zdobycia systemu 3D CAD, był kontakt z firmą CNS Solutions. Tajemnica przestała być tajemnicą. Atrakcyjny leasing w zupełności tłumaczył korzystne warunki finansowe. 7000 złotych niezbędne było do dokonania pierwszej wpłaty. Reszta – w formie korzystnych rat... „Czy warto?” – zastanawiał się nasz bohater. „Jak długi będzie okres zwrotu tej inwestycji? Poza tym nigdy wcześniej nie pracowałem ani z SolidWorks, ani z żadnym systemem 3D...”

SolidWorks to zaawansowane  oprogramowanie służące do modelowania 3D, jedno z wydajniejszych narzędzi dostępnych na rynku. Program ten, choć jest dedykowany do zastosowań mechanicznych, nie ogranicza się tylko do tej dziedziny. Dzięki niemu można zaoszczędzić znaczną ilość czasu, a finalny produkt szybciej dotrze do klienta. Wyrób może zostać zaprezentowany odbiorcy już jako gotowy detal, łącznie z fotorealistycznym wyglądem, zanim trafi na produkcję. Pozwala to na znaczne skrócenie czasu pomiędzy projektem, a gotowym wyrobem. W tak krótkim czasie i z tak dużą precyzją nie osiągniemy celu z żadnym systemem CAD 2D.

W systemie SolidWorks użyto wielu znanych funkcji typu drag-and-drop, point-and-click oraz cut-and-paste, zaczerpniętych z systemu Windows. Dzięki nim elementy modelowane w SolidWorks mogą być dowolnie edytowane, a sam proces tworzenia projektu staje się o wiele prostszy. SolidWorks posiada przyjazny interfejs i  pełną gamę narzędzi, dzięki którym projektowanie staje się nieprawdopodobnie łatwe i przyjemne. Tworzenie dokumentacji technicznej nie stanowi żadnego problemu. Jest już tylko wynikiem wcześniejszej pracy nad modelem.

W ramach promocji „Mój system 3D CAD”, każdy początkujący użytkownik stanowiska zostanie otoczony profesjonalną opieką działu wsparcia technicznego, począwszy od kontaktu telefonicznego (bezpłatna infolinia) przez e-maile, komunikatory internetowe, aż po uczestnictwo w seminariach i dniach otwartych dla użytkowników systemów SolidWorks. Dodatkowo CNS Solutions oferuje cykl szkoleń na preferencyjnych warunkach, pozwalających na profesjonalna obsługę oprogramowania, zakończony egzaminem i wydaniem stosownego certyfikatu. Nawiasem mówiąc, specjaliści CNS Solutions jako jedyni w Polsce posiadają najwyższy stopień certyfikacji wymagany przez SolidWorks Corporation.

„Pudełko” szyte na miarę
Podobnie jak każdy analogiczny przypadek, również nasz bohater potraktowany został indywidualnie. Wyjściowe „pudełko” z kompletnym systemem 3D CAD składa się bowiem z:
• licencji programu SolidWorks 2009 Standard w polskiej wersji językowej (ale promocja obejmuje wszystkie trzy poziomy funkcjonalności);
• rocznej aktualizacji do SW 2010;
• gwarancji wsparcia (ze strony działu technicznego CNS Solutions);
• dedykowanej stacji roboczej HP xw4600, wyposażonej m.in. w kartę graficzną NVidia Quadro fx1700 i monitor 22”, również HP*

Oczywiście istnieje możliwość rozszerzenia promocji na większą ilość stanowisk oprogramowania oraz sprzętu, zmiany wyjściowej konfiguracji, ale to wymaga już wspomnianych indywidualnych ustaleń.

Krótka rozmowa (cały czas przez telefon) i w jej efekcie właściciel firmy poproszony został o przygotowanie dokumentów niezbędnych do uzyskania leasingu:
• wniosku leasingowego (do pobrania ze strony www.cns.pl);
• dokumentów założycielskich firmy (wpisu do ewidencji działalności gospodarczej lub innego rejestru lub KRS);
• dwóch dowodów tożsamości.

...i z kalkulatorem
W tym momencie kolejny raz powraca w świadomości wielu osób pytanie: dlaczego leasing i co można zyskać korzystając z niego?
Na pierwsze pytanie odpowiedź była prosta: nasz bohater nie dysponował w danym momencie wystarczającą ilością pieniędzy. Ale stać go było na pierwszą wpłatę, miał także perspektywy na zwiększenie przychodów – w konsekwencji dokonania zakupu stanowiska 3D.
Dla wielu małych przedsiębiorstw leasing jest najszybszym (i najłatwiejszym) sposobem na dostęp do nowoczesnej technologii. Zainteresowany zyskuje płynność finansową oraz natychmiastowe korzyści z oprogramowania, bez konieczności angażowania środków własnych w pełnej wymaganej wysokości.

Dodatkowe korzyści wynikające z leasingu to niższe podatki (raty leasingowe stanowią koszt uzyskania przychodu) i prawo do pełnego odliczenia podatku VAT od ratalnych spłat...

Czas to pieniądz
Wnioski złożone. Ile czasu może potrwać załatwienie wszelkich formalności (od podjęcia decyzji o zakupie, do odbioru pudełka „Mój system 3D CAD”)?

W promocji „Mój system 3D CAD” zastosowana została uproszczona procedura uzyskiwania leasingu, która trwa od 24 godzin do 5 dni. Dokonujący zakupu może liczyć dzięki temu na stosunkowo szybkie:

• zwiększenie konkurencyjności w trudnym okresie rynkowym,

• mniejsze obciążenie finansowe, dzięki minimalnej wpłacie wstępnej,

• dostęp do rocznej opieki serwisowej (w tym do bezpłatnej infolinii Działu Wsparcia Technicznego CNS Solutions).

Atutami opisywanego tutaj „pudełka” jest także możliwość aktualizacji do najnowszej wersji SolidWorks 2010, trzy lata gwarancji na sprzęt HP i perspektywa efektywnego czasu zwrotu inwestycji krótszego niż... okres spłaty rat leasingowych.

Każdy system 3D CAD jest lepszy od rozwiązań 2D. Ale zawsze najlepszy będzie ten system, który nam, inżynierom, pozwoli zarabiać pieniądze...

Pełny artykuł wraz z ilustracjami w numerze (plik pdf) do pobrania z Archiwum

Oferta promocyjna firmy CNS trwa tylko do 31 lipca! Szczegóły tutaj

Poznaj NX12 z CAMdivision

Blog monitorowany przez:


| reklama | redakcja | dane kontaktowe | prenumerata |

© Copyright by Maciej Stanisławski. Publikowane materiały są objęte prawem autorskim.
Przedruk materiałów w jakiejkolwiek formie tylko za wcześniejszą zgodą autora.  
webmaster@skladczasopism.home.pl. Opracowanie graficzne: skladczasopism@home.pl
CADblog.pl jest tytułem prasowym  zarejestrowanym w krajowym rejestrze dzienników i czasopism
na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego Warszawa VII Wydział Cywilny rejestrowy
Ns Rej. Pr. 244/09 z dnia 31.03.2009 poz. Pr 15934