| www.solidedgeblog.pl www.cadblog.pl | Strona korzysta z plików cookies m.in. na potrzeby statystyk. Więcej >>>
stronę najlepiej oglądać z wykorzystaniem przeglądarki Firefox lub Chrome w rozdzielczości min. 1024 x 768 (zalecane 1280 x 1024)
|
ostatnie wydanie CADblog.pl | w numerze | archiwum |

Blog o systemach CAD 2D i 3D Siemens PLM Software    
związany z czasopismem CADblog.pl
    
 
   
    
 
  © Maciej Stanisławski 2010      
          ul. Pilicka 22, 02-613 Warszawa, tel.: 0602 336 579      
maciej@cadblog.pl      
2016 rok VII
     

  

>> Strona główna | Aktualności | Solid Edge blog | Linkownia | Przegląd prasy, publikacje etc. | CADblog | Archiwum CADblog.pl | CAx Raport |


    


W przygotowaniu

spóźniony, ale nadal aktualny numer 2(19) 2014 niebawem
w Archiwum...

Wydanie aktualne

numer 1(18) 2014
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


Nowości
i zapowiedzi wydawnicze:

• e-Book


Bezpłatny podręcznik do Solid Edge & ST


• e-Book


Bezpłatny podręcznik do NX & ST


Wydania archiwalne


numer 1(17) 2013
w pdf już dostępny
, wydanie flash tutaj


numer 1(16) 2012
dostępny
w archiwum, wydanie flash tutaj

numer 1(15) 2011
dostępny
w archiwum


numer 4(14) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 3(13) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 2(12) 2010
dostępny
w archiwum


numer 1(11) 2010 nareszcie dostępny
w archiwum


numer 9(10) 2009
już dostępny
w archiwum


numer 8(9) 2009
już dostępny
w archiwum


Wydanie specjalne
numer 7(8) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 6(7) 2009
już dostępny
w archiwum


 


„(...) Nie istnieje jeden, idealny system CAD, zaspokajający potrzeby wszystkich inżynierów.
Ale idealnym systemem jest ten, który usprawnia projektowanie i pozwala nam nie tylko doskonalić się, ale także... zaspokajać nasze potrzeby i realizować marzenia.”

zasłyszane...


Czwartek, 3.10.2013 r.

NX 9.0 – już wkrótce premiera!

Inauguracja najnowszej wersji NX 9.0 odbędzie się podczas dorocznego forum PLM Europe – Siemens PLM Connection 2013 w dniach 14-16 października 2013 roku w Berlinie.
Już dzisiaj jednak można podzielić się z Państwem informacjami o NX 9.0, jakie do tej pory ukazały się na oficjalnych stronach, forach i blogach Siemens PLM Software. Pełne i szczegółowe informacje zostaną Państwu przedstawione w dniu oficjalnej premiery, tj. 14 października

Podczas czerwcowej konferencji Siemens PLM Connection przeznaczonej dla amerykańskich użytkowników NX, która miała miejsce w Dallas, przedstawione zostały pierwsze plany dotyczące NX 9.0 – ma on dostarczyć użytkownikom wiele ulepszeń w obszarze projektowania (CAD), analiz (CAE) i wytwarzania (CAM).

Interfejs
W nowej wersji zastosowano w pełni konfigurowalny wstążkowy interfejs (Windows-style „ribbon” interface) znany chociażby z nowych aplikacji Microsoft Office. Warto dodać, iż pozostawiono możliwość pracy na dotychczasowym tradycyjnym interfejsie.

Nowy interfejs użytkownika (ale mamy możliwość pozostać przy starym sposobie wyświetlania i obsługi
– brawo dla producenta, nie każdy decyduje się na taki krok)

 

NX CAD
NX 9 zmieni sposób pracy z danymi 2D. Technologia Synchroniczna w tej wersji pozwoli na skrócenie czasu edycji rysunków 2D (szkiców, profili, etc.), podobnie jak miało to miejsce wcześniej w przypadku geometrii 3D. Synchronous Technology 2D to możliwość  zarówno swobodnej, jak i parametrycznej edycji rysunków 2D i to  symultanicznej – jednoczesnej. Pozwoli to na wydajne podejście do pracy z dużymi szkicami, zawierającymi wiele krzywych, a jednocześnie zagwarantuje możliwość aktualizowania zmieniających się elementów rysunku, powiązanych wymiarów etc.

NX 9 pomoże zwiększyć produktywność projektowania koncepcyjnego, ponieważ wydatnie poprawiono wydajność modelowania powierzchniowego. Nowe sposoby modelowania powierzchniowego dają większe możliwości tworzenia złożonych kształtów, ich integracji, przy jednocześnie zwiększonej szybkości. Użytkownik będzie miał możliwość szybkiego wypróbowania alternatywnych powierzchni, kształtów i stylów. Pozwalają one użytkownikowi wyjść od prostych brył i kształtów, a następnie manipulować nimi (morfing) tak, by osiągnąć wymagany kształt, a następnie przekształcić go w finalną, wysokiej jakości powierzchnię typu B-Surface, którą można oczywiście poddać dalszej edycji.

Oczywiście nie tylko na tym polu Technologia Synchroniczna będzie rozwijana. W nowym NX 9 będzie można edytować kształty 3D poprzez manipulowanie ich krawędziami, a nie tylko – jak odbywało się to do tej pory – poprzez modyfikowanie ścian. Teraz zmiana kształtu ścian będzie dopasowywać się i podążać za zmianami dokonywanymi na ich krawędziach.

Nowa wersja wprowadza także nową jakość wizualizacji – m.in. rendering w czasie rzeczywistym.

W znaczący sposób została też uproszczona praca na szykach ścianek umożliwiając kontrolę granic wzoru, punktów odniesienia, orientacji i kierunku szyku.

Uproszczona praca na szykach ścianek w NX 9.0

 

NX CAE
Należy również spodziewać się istotnych zmian w obszarze CAE, m.in. Automatic Morph – kontroli nad siatką.

 

NX CAM
Pakiet Wytwarzania wprowadza wiele usprawnień – zacznijmy od obróbki form i matryc, do którego wprowadzono m.in. nowy sposób zarządzania obrabianymi obszarami. I tak m.in.:
Cut Region Management umożliwia precyzyjną kontrolę nad regionami i strategiami obróbki, co przekłada się na lepszą jakość powierzchni po obróbce. Regiony mogą podlegać podglądowi, zmianom, kolejności i akceptacji przed generowaniem ścieżek narzędzia (więcej na ten temat można znaleźć tutaj).

Cut Region Management to m.in. precyzyjna kontrola nad regionami i strategiami obróbki...


FlowCut – operacja obróbki reszetek automatycznie wyznacza obszary obróbki oraz optymalnie dobiera wzór ściezki w zależności od pochylenia ścian w jednej operacji z możliwością stosowania technik HSM.

Flow Cut. A mogło się wydawać, że w tym obszarze lepiej już się nie da...


Konwersja ścieżek 3-osiowych na 5-osiowe, która stosowana jest dla uniknięcia kolizji z oprawką w przypadku krótkich narzędzi, została rozszerzona na operację obróbki zgrubnej i obsługę podcięć.


NX Turbomachinery – w obróbce zgrubnej wirników poza dotychczas stosowanymi frezami kulistymi wprowadzono obsługę frezów walcowych.

Więcej informacji na temat NX 9.0, a także materiały video – na blogu poświęconym systemowi NX (link tutaj).

Źródło: NXcad.pl

Share


Blog monitorowany przez:

 

 

 


© Copyright by Maciej Stanisławski. Publikowane materiały są objęte prawem autorskim.
Przedruk materiałów w jakiejkolwiek formie tylko za wcześniejszą zgodą autora.  
webmaster@skladczasopism.home.pl. Opracowanie graficzne: skladczasopism@home.pl
SWblog.pl jest częścią serwisu CADblog.pl – tytułu prasowego  zarejestrowanego  w krajowym rejestrze dzienników i czasopism
na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego Warszawa VII Wydział Cywilny rejestrowy Ns Rej. Pr. 244/09
z dnia 31.03.2009 poz. Pr 15934