| www.solidedgeblog.pl www.cadblog.pl | Strona korzysta z plików cookies m.in. na potrzeby statystyk. Więcej >>>
stronę najlepiej oglądać z wykorzystaniem przeglądarki Chrome w rozdzielczości min. 1024 x 768 (zalecane 1280 x 1024)
|
ostatnie e-wydanie CADblog.pl | w numerze 1-2/2015 | archiwum |

Blog o systemach CAD 2D i 3D Siemens PLM Software    
związany z czasopismem CADblog.pl
    
 
   
    
 
  © Maciej Stanisławski 2010      
          ul. Pilicka 22, 02-613 Warszawa, tel.: 0602 336 579      
maciej@cadblog.pl      
2016 rok VII
     

  

>> Strona główna | Aktualności | Solid Edge blog | Linkownia | Przegląd prasy, publikacje etc. | CADblog | Archiwum CADblog.pl | CAx Raport |


    


Wydanie aktualne

nr 1-2(19-20) 2015
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


Podręczniki, publikacje tematyczne, wydawnictwa...

• e-Book


Bezpłatny podręcznik do Solid Edge & ST


• e-Book


Bezpłatny podręcznik do NX & ST


Wydania archiwalne

numer 1(18) 2014
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(17) 2013
w pdf już dostępny
, wydanie flash tutaj


numer 1(16) 2012
dostępny
w archiwum

numer 1(15) 2011
dostępny
w archiwum


numer 4(14) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 3(13) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 2(12) 2010
dostępny
w archiwum


numer 1(11) 2010 nareszcie dostępny
w archiwum


 


„(...) Nie istnieje jeden, idealny system CAD, zaspokajający potrzeby wszystkich inżynierów.
Ale idealnym systemem jest ten, który usprawnia projektowanie i pozwala nam nie tylko doskonalić się, ale także... zaspokajać nasze potrzeby i realizować marzenia.”

zasłyszane...


Środa, 11.05.2011 r.

Sugestie klientów są najważniejszym źródłem pomysłów na nowe produkty
PLM a wydajność procesów projektowych

Przeprowadzone przez Harvard Business Review badanie ponad 1200 firm z całego świata potwierdziło kluczową rolę PLM w podnoszeniu wydajności procesów badawczych, rozwojowych oraz projektowych

W warunkach wychodzącej z recesji gospodarki, skuteczność działań zmierzających do opracowywania nowych produktów będzie w coraz większej mierze uzależniona od zastosowania zaawansowanych narzędzi informatycznych, takich jak oprogramowanie do zarządzania cyklem życia produktów (PLM). Rosnącą rolę będą również odgrywać aplikacje umożliwiające współpracę wszystkich podmiotów zaangażowanych w proces rozwojowy, dzielenie się przez nie aktualizacjami, ponowne wykorzystywanie danych oraz usprawnianie procesów...”

Tak brzmi jeden z kluczowych wniosków opublikowanych przed kilkoma dniami wyników badania, które firma Harvard Business Review Analytic Services przeprowadziła na próbce tysiąca dwustu pochodzących z całego świata firm, by zrozumieć, w jaki sposób firmy przygotowują się do zwiększenia swych przychodów w coraz korzystniejszych warunkach ekonomicznych. Badanie sponsorowane było przez Siemens PLM Software, jednostkę biznesową działu Siemens Industry Automation i wiodącego, światowego dostawcę oprogramowania i usług z zakresu zarządzania cyklem życia produktów.

W obliczu coraz ostrzejszej, globalnej konkurencji oraz podlegających ścisłej kontroli budżetów badawczo-rozwojowych, podczas badania poproszono uczestniczące w nim firmy o przedstawienie ich pomysłów i planów na poprawę wydajności działów R&D oraz o określenie roli, jaką ich zdaniem odegrają w tych planach rozwiązania informatyczne. Tysiąc dwieście czternaście firm reprezentujących cały przekrój branż – od produkcyjnej, przez usługi dla profesjonalistów, po opiekę zdrowotną – zapytano również o rolę, jaką w procesie opracowywania nowych produktów odgrywają ich partnerzy i klienci, oraz o główne wyzwania z jakimi spotykają się wdrażając najlepsze osiągalne na rynku rozwiązania informatyczne mające wspomagać ich działalność projektową.

Główne wnioski z badania są następujące:

• od roku 2008 55% firm podjęło wysiłki na rzecz zwiększenia wydajności swych działów R&D poprzez, między innymi, zastosowanie rozwiązań informatycznych w celu poprawy współpracy pomiędzy uczestnikami procesu;

• połowa firm stwierdziła, że poprawa innowacyjności stanowi ich główny priorytet na rok 2011;

• sugestie klientów są najważniejszym źródłem pomysłów na nowe produkty;

• ponad połowa firm stwierdziła, że z działem R&D współpracują ich działy marketingowe, operacyjne, sprzedaży oraz finansowe;

• 55% stwierdziło, że partnerzy stanowią ważne źródło pomysłów oraz wspierają innowacje;

• 43% stwierdziło, że ochrona praw intelektualnych jest dla nich poważnym problemem podczas współpracy z organizacjami zewnętrznymi.

Wśród całej próbki przebadanych firm dało się wyraźnie zauważyć silną zależność pomiędzy skutecznym wykorzystaniem narzędzi informatycznych, innowacyjnością oraz tworzeniem nowych produktów. Tylko co piąta z uczestniczących w badaniu firm uznała, że zdaniem jej kadry kierowniczej procesy związane z opracowywaniem nowych produktów ocenić można jako „dobre”. Wśród organizacji, w których działy informatyczne zachęcają do innowacyjnego podejścia do pracy oraz wdrażania nowych narzędzi, takich jak PLM, niemal połowa przedstawicieli wyższej kadry zarządzającej uznała stosowane w ich firmach do rozwoju nowych produktów procesy za „dobre”. Tymczasem przedsiębiorstwa nie stosujące aplikacji komputerowych do monitorowania procesów opracowywania nowych produktów — lub te, które nie są zadowolone ze wsparcia udzielanego w tym zakresie przez działy informatyczne – znacznie częściej zgłaszały niezadowolenie z rezultatów działań rozwojowych oraz z wpływu takiego stanu rzeczy na ogólny poziom ich przychodów.

Analiza odpowiedzi udzielonych w tej ogólnoświatowej ankiecie ujawniła ogromny wpływ narzędzi informatycznych na promowanie i usprawnianie procesów projektowania i rozwoju nowych produktów – stwierdził Alex Clemente, dyrektor zarządzający Harvard Business Review Analytic Services. – Sukces w obszarze opracowywania nowych produktów będzie w coraz większym stopniu zależał od zastosowania aplikacji informatycznych, takich jak PLM, w bardziej przemyślany i umożliwiający szerszą współpracę sposób — bez ograniczeń geograficznych, przy dużej liczbie zaangażowanych stron i z wykorzystaniem osiągnięć z wielu różnych dziedzin – dodał.

Tak dokładne badanie przeprowadzone przez uznaną organizację jaką jest Harvard Business Review potwierdziło sygnały docierające do nas od klientów, którzy cenią sobie wymierne korzyści biznesowe oraz wysokie stopy zwrotu z inwestycji zapewniane im przez rozwiązania z zakresu PLM – zauważył Chuck Grindstaff, prezes i dyrektor techniczny Siemens PLM Software. – Firmy jak nigdy dotąd koncentrują się na pełnym wykorzystaniu wiedzy, doświadczenia, kreatywności oraz pomysłów swych pracowników na każdym etapie cyklu życia produktu. Nasza coraz silniejsza pozycja na rynku jest dowodem na to, że technologia oferowana przez Siemens PLM Software doskonale wpisuje się w potrzeby klientów i wspomaga ich w osiąganiu celów w poszczególnych obszarach ich działalności.

Wyniki badania ujawniły, że firmy posiadające prężne działy informatyczne i odnoszące sukcesy w działalności badawczo-rozwojowej najczęściej korzystają z następujących pięciu narzędzi wspomagających:

projektowanie i analiza;

zarządzanie dostawcami;

zarządzanie wymaganiami dla produktów;

strategiczne zarządzanie portfelem R&D;

procesy zmiany i przepływu pracy (workflow)...

Jeżeli chodzi o plany dotyczące przyszłego wdrożenia zaawansowanych narzędzi informatycznych do procesów związanych z planowaniem produktów, największym zainteresowaniem cieszyły się aplikacje z obszaru strategicznego zarządzania portfolio. Ponad dwie trzecie z uczestniczących w badaniu firm, które wykorzystują rozwiązania informatyczne do monitorowania swych procesów związanych z rozwojem produktu stwierdziło, że zarządzanie portfolio stanie się dla nich ważną kwestią w ciągu najbliższych dwóch lat. Wśród głównych korzyści wynikających ze strategicznego zarządzania portfolio wymieniano nie tylko możliwość lepszego doboru jego składników, lecz również możliwość tworzenia nowych procesów ustanawiających interdyscyplinarne zespoły i pozwalających na lepszą współpracę z partnerami zewnętrznymi.

Badanie sprawdzało również wagę jaką firmy przypisują w procesie rozwoju swych produktów partnerom zewnętrznym. Ponad połowa z uczestniczących w badaniu przedsiębiorstw wskazała, że partnerzy odgrywają ważną rolę w procesie projektowania. 86% firm spodziewa się, że do roku 2013 realizować będzie co najmniej jeden projekt w oparciu o pomysł jednego ze swych partnerów.

Szczegóły dotyczące wyników badania znaleźć można w dokumencie (w pliku pdf, w języku angielskim) dostępnym tutaj...

Źródło: Siemens Industry Software

 

O Harvard Business Review Analytic Services
Harvard Business Review Analytic jest niezależną sponsorowaną jednostką badawczą Harvard Business Review Group, prowadzącą badania oraz analizy porównawcze nowych pomysłów i idei z dziedziny biznesu i zarządzania. W roku 2009 organizacja HBR Analytic Services została nagrodzona za swój raport z badania „Face-to-Face” sponsorowanego przez British Airways, zaś w roku 2010 była finalistą konkursu M&M Awards w kategorii „Najlepsze wsparcie kampanii medialnej przez właściciela mediów”. Wyniki badań przeprowadzonych przez HBR Analytic Services publikowane były, między innymi, na łamach takich tytułów jak New York Times, Economist.com, USA Today oraz Times of London.

O Harvard Business Review
Harvard Business Review jest punktem ogniskującym wszystkie najlepsze pomysły z dziedziny inteligentnego zarządzania. Za pomocą swego flagowego czasopisma wydawanego w jedenastu oficjalnych wersjach językowych , książek wydawanych przez Harvard Business Review Press oraz treści elektronicznych publikowanych na stronie www.hbr.org, Harvard Business Review zapewnia profesjonalistom na całym świecie dogłębnie przeanalizowane dane oraz informuje ich o najlepszych, stosowanych w biznesie praktykach, pozwalając im na skuteczniejsze zarządzanie ich organizacjami oraz na osiąganie lepszych wyników.

O firmie Siemens PLM Software
Siemens PLM Software jest jednostką organizacyjną branży Siemens Industry Automation i wiodącym światowym dostawcą oprogramowania oraz usług z zakresu zarządzania cyklem życia produktów (Product Lifecycle Management - PLM). Firma sprzedała licencje na ponad 6,7 mln stanowisk pracy i posiada ponad 69.500 klientów na całym świecie. Jej siedziba znajduje się w Plano, w Teksasie. Siemens PLM Software współpracuje z klientami opracowując otwarte rozwiązania pomagające im w jak najskuteczniejszym przekuwaniu pomysłów na odnoszące sukces produkty. Więcej informacji dotyczących produktów i usług Siemens PLM Software znaleźć można na stronie www.siemens.com/plm.

 

Blog monitorowany przez:

 
 
 
 

 

 


© Copyright by Maciej Stanisławski. Publikowane materiały są objęte prawem autorskim.
Przedruk materiałów w jakiejkolwiek formie tylko za wcześniejszą zgodą autora.  
webmaster@skladczasopism.home.pl. Opracowanie graficzne: skladczasopism@home.pl
SWblog.pl jest częścią serwisu CADblog.pl – tytułu prasowego  zarejestrowanego  w krajowym rejestrze dzienników i czasopism
na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego Warszawa VII Wydział Cywilny rejestrowy Ns Rej. Pr. 244/09
z dnia 31.03.2009 poz. Pr 15934