Strona korzysta z plików cookies m.in. na potrzeby statystyk.
Więcej >>>

stronę najlepiej oglądać z wykorzystaniem przeglądarki Chrome w rozdzielczości min. 1024 x 768 (zalecane 1280 x 1024)

Blog i czasopismo o tematyce CAD, CAM, CAE,     
systemach wspomagających projektowanie... 
    
 

© Maciej Stanisławski 2008
     
ul. Jeździecka 21c lok. 43, 05-077 Warszawa     
kom.: 0602 336 579     
  maciej@cadblog.pl     
2018 rok X
   

   Siemens Solid Edge NX wyzwania projektowe

>> Strona główna | Aktualności | CAD blog | Solid Edge blog | SolidWorks blog | Raport o Cax Historia CAD | Sprzętowo | W numerze | ArchiwumLinki Pobierz


    


W przygotowaniu

fragment e-wydania 5-6/2017

nr 5-6(25-26) 2017
dostępny
po 29.12.2017


Wydanie aktualne

CADblog e-zine 3-4/2017

nr 3-4(23-24) 2017
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


Wydania archiwalne

nr 1-2(21-22) 2017
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

nr 1-2(19-20) 2015
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

numer 1(18) 2014
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(17) 2013
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(16) 2012
dostępny
w archiwum

numer 1(15) 2011
dostępny
w archiwum


numer 4(14) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 3(13) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 2(12) 2010
dostępny
w archiwum


numer 1(11) 2010 dostępny
w archiwum

SOLIDWORKS 2018 CAD3D innowacje

Darmowy testowy Solid Edge ST

Nowy ZWCAD2018


Czwartek, 8.10.2009 r.

NX 7 z HD3D i ST

Brzmi jak tajemniczy kod? A tak naprawdę oznacza, iż Siemens PLM Software ogłosił dostępność najnowszej wersji aplikacji NX, flagowego rozwiązania firmy służącego do cyfrowego rozwoju produktu, „doposażonego" także w znaną już z Solid Edge technologię synchroniczną. Wraz z NX 7.0 Siemens wprowadza na rynek HD3D, otwarte, intuicyjne środowisko, które pozwoli zespołom ds. rozwoju produktu docenić wartość informacji pochodzących z systemu PLM i ułatwi podejmowanie kompetentnych decyzji

Informację o nowej wersji NX ogłoszono 7 października w Paryżu na corocznej konferencji użytkowników Siemens PLM Connection Europe. – Wprowadzenie Synchronous Technology i wbudowanie jej w NX zdobyło sobie znaczące uznanie nie tylko wśród większości ekspertów CAD/CAM/CAE oraz analityków branżowych, lecz, co ważniejsze, wśród firm, które wprowadziły ją, aby podnieść swoją produktywność projektową – powiedział Joan Hirsch, wiceprezes Product Design Solutions, Siemens PLM Software.

Zapotrzebowanie na wizualizację
Globalizacja, coraz ściślejszy nadzór organów kontrolnych w połączeniu z coraz większym zaawansowaniem technologicznym praktycznie wszystkich produktów przyczyniły się do stworzenia złożonego procesu rozwoju produktu we wszystkich firmach na całym świecie. W trakcie tego procesu konieczne jest podejmowanie setek decyzji w oparciu o informacje zawarte w różnych formatach i miejscach, zazwyczaj w wielu aplikacjach różnych producentów. Szybkość i trafność podejmowanych decyzji ma ogromne znaczenie dla powodzenia działalności firmy.
– Naturalnym i wydajnym sposobem radzenia sobie z tymi przeszkodami jest wizualizacja jako sposób komunikacji ponad barierami i stworzenie wspólnego pola komunikacji dla wszystkich uczestników – mówi Joe Barkai, dyrektor ds. strategii cyklu życia produktu, IDC Manufacturing Insights. – Proces kolektywnego podejmowania decyzji oraz wizualnie wspomagane narzędzia są niezbędne w celu sprawnego podejmowania właściwych decyzji opartych na odpowiednich informacjach. Wykorzystanie tych narzędzi umożliwia lepszą komunikację i zrozumienie, a także podejmowanie celniejszych decyzji w oparciu o informacje w całym przedsiębiorstwie –- dodaje. Stąd właśnie „tajemnicze" HD3D. High Definition?

Nowy model analizy wizualnej
Wprowadzenie HD3D w NX 7.0 stanowi część kompleksowego podejścia firmy Siemens PLM Software do realizacji swojej wizji i opracowania nowego modelu analizy wizualnej. HD3D to bogate wizualnie środowisko współpracujące praktycznie z każdym rodzajem danych PLM. Środowisko to będzie wspólne dla oprogramowania NX i Teamcenter, należących do portfolio produktów firmy Siemens PLM Software (do cyfrowego zarządzania cyklem życia produktu). Otwarta architektura tego rozwiązania pozwoli również na integrację z wieloma aplikacjami innych producentów.
HD3D rozszerza możliwości NX i Teamcenter w zakresie dostarczania wizualnych informacji, pozwala na proste i intuicyjne zbieranie, porządkowanie i prezentację informacji o produktach, co ułatwia i przyspiesza podejmowanie ważnych decyzji. Wprowadzenie HD3D do oprogramowania NX pozwala użytkownikom na zadawanie pytań i ocenę projektu produktu opartego na wszelkiego rodzaju danych dostępnych w Teamcenter lub NX, takich jak status wydania, próg wagowy, typ materiału, status dostawy, itp.
Na przykład, użytkownik NX może przygotować raport szukając części, nad którymi trwają w danej chwili prace, a które zostały oznaczone jako „realizowane zgodnie z harmonogramem" lub „opóźnione". Na trójwymiarowym modelu NX produktu podświetlone zostaną wszystkie części, nad którymi prace są opóźnione o ponad tydzień i mogą być powodem do niepokoju. Na ekranie pokażą się również interaktywne znaczniki, które prowadzą do bardziej szczegółowych informacji. Przy produktach składających się z tysięcy części, taki wizualny feedback oraz interaktywne środowisko pracy eliminuje konieczność przeszukiwania zestawień materiałowych i raportów statusu, aby „na piechotę" zidentyfikować problem i podjąć decyzję odnośnie odpowiednich działań.

Co więcej?
Szybsze tworzenie geometrii i edycja narzędzi przyspieszają wykonywanie szeregu zadań związanych z tworzeniem i modyfikacją produktów. Zastosowanie celów projektowych oraz ich ochrona podczas wprowadzania zmian oraz niezawodna edycja wyklucza niepowodzenia aktualizacji i długi czas powtórek.
Potężne możliwości modelowania szyków w Synchronous Technology redukują potrzebę zrozumienia oryginalnego podejścia, w jakim tworzone były te operacje w istniejących modelach CAD i rozszerzają czynności wytnij, kopiuj , wklej oraz lustro, tym samym znacznie podnosząc produktywność. Dzięki temu praca nad nowymi modelami w oparciu o stare jest prostsza i pozwala zaoszczędzić czas i środki, pozwalając na lepsze ponowne wykorzystanie danych projektowych. To wszystko jest już znane w zasadzie z Solid Edge ST.
Dodatkowo nowe narzędzia do „czyszczenia" pozwalają na szybszą i prostszą edycję modeli importowanych z innych systemów CAD. Automatyczne i półautomatyczne rozpoznawanie powierzchni mieszanych i fazowych buduje i utrzymuje połączenie dwóch najczęściej spotykanych elementów produkcyjnych. Natomiast automatyczne i ręczne opcje naprawiania wraz z możliwością łączenia posegmentowanej geometrii usuwają niepożądane luki i naprawiają niedopasowaną geometrię.

Rozszerzenie technologii synchronicznej w wersji NX 7.0 ma wpływ na wszystkie aspekty CAD/CAM/CAE. Oprócz oczywistego wpływu na wydajność konstruktorów, nowa funkcjonalność przynosi znaczące korzyści innym członkom zespołów rozwojowych pracujących z danymi CAD, także analityków i inżynierów produkcji. Te grupy specjalistów pracują zazwyczaj na modelach stworzonych przez kogoś innego i często przy użyciu innej aplikacji CAD. Czyżby faktycznie oznaczało to, że „ST będzie górą"?

Źródło: Siemens PLM Software

| dodaj komentarz | komentarze |


Czytaj także o modelowaniu bezpośrednim, parametrycznym, synchronicznym – tutaj
 

Poznaj NX12 z CAMdivision

 

Blog monitorowany przez:


 


 

 


| reklama | redakcja | dane kontaktowe | prenumerata |
© Copyright by Maciej Stanisławski. Publikowane materiały są objęte prawem autorskim.
Przedruk materiałów w jakiejkolwiek formie tylko za wcześniejszą zgodą autora.  
webmaster@skladczasopism.home.pl. Opracowanie graficzne: skladczasopism@home.pl
CADblog.pl jest tytułem prasowym  zarejestrowanym w krajowym rejestrze dzienników i czasopism
na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego Warszawa VII Wydział Cywilny Rejestrowy Ns Rej. Pr. 244/09
z dnia 31.03.2009 poz. Pr 15934