Strona korzysta z plików cookies m.in. na potrzeby statystyk.
Więcej >>>

stronę najlepiej oglądać z wykorzystaniem przeglądarki Chrome w rozdzielczości min. 1024 x 768 (zalecane 1280 x 1024)

Blog i czasopismo o tematyce CAD, CAM, CAE,     
systemach wspomagających projektowanie... 
    
 

© Maciej Stanisławski 2008
     
ul. Jeździecka 21c lok. 43, 05-077 Warszawa     
kom.: 0602 336 579     
  maciej@cadblog.pl     
2018 rok X 
   

   Siemens Solid Edge NX wyzwania projektowe

>> Strona główna | Aktualności | CAD blog | Solid Edge blog | SolidWorks blog | Raport o Cax Historia CAD | Sprzętowo | W numerze | ArchiwumLinki Pobierz


    


W przygotowaniu

fragment e-wydania 5-6/2017

nr 5-6(25-26) 2017
dostępny
po 29.12.2017


Wydanie aktualne

CADblog e-zine 3-4/2017

nr 3-4(23-24) 2017
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


Wydania archiwalne

nr 1-2(21-22) 2017
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

nr 1-2(19-20) 2015
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

numer 1(18) 2014
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(17) 2013
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(16) 2012
dostępny
w archiwum

numer 1(15) 2011
dostępny
w archiwum


numer 4(14) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 3(13) 2010
HD dostępny
w archiwum

(...)

SOLIDWORKS 2018 CAD3D innowacje

Darmowy testowy Solid Edge ST

Nowy ZWCAD2018

Poniedziałek, 7.04.2014 r.

Autodesk Product Design Suite i... magazynowanie ziarna?

Polskiej firmie Agralex z siedzibą w Redle (woj. zachodniopomorskie) udało się zdobyć pozycję lidera producentów maszyn i urządzeń dla przemysłu rolniczego. Założone w 1991 roku przedsiębiorstwo Agralex, którego właścicielem jest Aleksander Lubiński, specjalizuje się w konstruowaniu i produkcji urządzeń do obróbki, transportu i magazynowania ziarna, zaprawiarek do nasion przeznaczonych dla gospodarstw rolnych różnej wielkości oraz przemysłu rolniczego

Po latach obecności na rynku firma zdobyła mocną pozycję w kraju i w Europie. Agralex swoje produkty eksportuje nie tylko do krajów UE m.in. Niemiec, Litwy, Łotwy, Estonii, ale również na rynki wschodnie, np. na Białoruś, Ukrainę, do Rosji i Turcji. Produkty, takie jak zaprawiarka porcjowa AL 50 P, zaprawiarka AGATA, zaprawiarka HANKA i mobilna zaprawiarka AMELA zostały uhonorowane licznymi nagrodami branżowymi. Działalność firmy jest mocno związana z inwestycjami w badania i rozwój, o czym świadczą liczne patenty na maszyny i urządzenia, niezbędne certyfikaty dopuszczające wszystkie wyroby na rynki krajów UE, a także realizacja projektów we współpracy z innymi jednostkami badawczymi, takimi jak Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych.

Wyprzedzić oczekiwania rynku
Firma Agralex od samego początku specjalizowała się w konstruowaniu unikalnych na skalę europejską (sic!) zaprawiarek do nasion, a obecnie także urządzeń do transportu ziarna i innych materiałów sypkich. Parametry urządzeń produkowanych przez Agralex wykraczają poza standard w Polsce, gdyż są dedykowane dla przemysłu zbożowego, gdzie wydajność urządzeń przekracza 600 t/h a pojemność silosów 5000 ton.

– Uważnie śledzimy rynek i weryfikujemy oczekiwania branży rolniczej, co pozwala nam tworzyć kompleksowe urządzenia wyróżniające się unikalnymi rozwiązaniami technicznymi – stwierdza właściciel Jacek Lubiński. – Aby na bieżąco odpowiadać na potrzeby klientów musimy działać efektywnie na każdym etapie procesu powstawania naszych maszyn. W fazie projektowania pomagają nam rozwiązania Autodesk – podkreśla.

Zaprawiarka do nasion HANKA 25W

Zaprawiarka do nasion HANKA 25W firmy Agralex w środowisku Autodesk...

Wszystkie typy maszyn i urządzeń produkowane w Agralex (m.in. silosy, podnośniki kubełkowe, przenośniki łańcuchowe, przenośniki taśmowe, zaprawiarki i system załadunku grawitacyjnego) wyróżnia innowacyjność, unikatowość oraz najwyższa jakość wykonania. Przykładem może być zaprawiarka mobilna do nasion typu Amela, wprowadzona na rynek w 2006 roku. Jest to w pełni zautomatyzowana zaprawiarka przeznaczona do zaprawiania na mokro ziarna siewnego zbóż. Zaletą urządzenia jest jego mobilność (możliwość szybkiego przemieszczania całej konstrukcji między gospodarstwami rolnym dzięki wyposażeniu go w samodzielne podwozie jezdne). Właśnie ta zaprawiarka została nagrodzona Złotym Medalem w konkursie „Pomorski Produkt 2007” oraz Złotym Medalem Targów AgroTech w Kielcach 2007. Firma Agralex stworzyła i opatentowała polski produkt Hanka W25 – zaprawiarkę o pracy ciągłej z innowacyjnym systemem wagowego (masowego) dozowania nasion i precyzyjnego dozowania cieczy. Jest to produkt dedykowany dla dużych firm, takich jak centrale nasienne. Innowacyjność rozwiązań technologicznych została potwierdzona jedną z najbardziej prestiżowych nagród w branży – Złotym Medalem MTP na Targach POLAGRA PREMIERY 2014.

Agralex wykorzystuje rozwiązania Autodesk od 2000 roku. Obecnie pracownia konstruktorska wyposażona jest w pakiety Autodesk Product Design Suite 2014 w wersji Standard i Premium, AutoCad Mechanical oraz w rozwiązanie Autodesk Vault do zarządzania dokumentacją projektową (…).

– (…) Dzięki trójwymiarowym modelom projektowanych urządzeń możemy przeprowadzać liczne obliczenia i analizy, szybko wykryć błędy i kolizje w projekcie, a przez to skrócić czas potrzebny do wykonania prototypu fizycznego – mówi Krzysztof Olszewski Dyrektor ds. technicznych.

Precyzyjna dokumentacja
W ubiegłym roku Agralex rozpoczął wdrożenie oprogramowania Autodesk Vault Professional - rozwiązania do zarządzania dokumentacją i danymi projektowymi. Ze względu na dotychczasowe wieloletnie pozytywne doświadczenia z oprogramowaniem Autodesk, Autodesk Vault Professional był naturalnym wyborem projektantów Agralex, umożliwiającym usprawnienie pracy specjalistów poprzez efektywne zarządzanie danymi. Ważne było również utrzymanie pełnej kontroli nad kolejnymi emisjami dokumentacji projektowej.

– Autodesk Vault Professional w pełni spełnia nasze oczekiwania. Przede wszystkim umożliwia nam przechowywanie dokumentacji w jednym miejscu, pozwala na zwiększenie efektywności jednoczesnej pracy całego zespołu specjalistów realizujących projekt, a także bieżącą kontrolę i śledzenie zmian – mówi Maciej Ciżek Dyrektor ds. handlowych.

Źródło: Autodesk, fot. Agralex

Share

 

Poznaj NX12 z CAMdivision


Blog monitorowany przez:

 


 

 


© Copyright by Maciej Stanisławski. Publikowane materiały są objęte prawem autorskim.
Przedruk materiałów w jakiejkolwiek formie tylko za wcześniejszą zgodą autora.  
webmaster@skladczasopism.home.pl. Opracowanie graficzne: skladczasopism@home.pl
CADblog.pl jest tytułem prasowym  zarejestrowanym w krajowym rejestrze dzienników i czasopism
na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego Warszawa VII Wydział Cywilny rejestrowy Ns Rej. Pr. 244/09
z dnia 31.03.2009 poz. Pr 15934