| www.swblog.pl & www.cadblog.pl | Strona korzysta z plików cookies m.in. na potrzeby statystyk. Więcej >>>
stronę najlepiej oglądać z wykorzystaniem przeglądarki Chrome w rozdzielczości min. 1024 x 768 (zalecane 1280 x 1024)
|
ostatnie e-wydanie CADblog.pl | w numerze 1-2/2015 | archiwum CADblog.pl |

Blog poświęcony systemowi SolidWorks 3D CAD,     
związany z czasopismem CADblog.pl 
    
 

© Maciej Stanisławski 2009
     
          ul. Pilicka 22, 02-613 Warszawa, tel.: 0602 336 579      
 maciej@cadblog.pl     
2015 rok VII
    

>> Strona główna | Wiadomości | SWblog | Strefa DraftSight | Ciekawe linki | Publikacje | CADblog | Archiwum CADblog.pl  | CAx Raport |
 


Wydanie aktualne

nr 1-2(19-20) 2015
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


Podręczniki, publikacje tematyczne,
wydawnictwa...

• Podręcznik do SOLIDWORKS 2014

Modelowanie powierzchniowe | Narzędzia do form | Rendering
i wizualizacje...


Wydania archiwalne

numer 1(18) 2014
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(17) 2013
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(16) 2012
dostępny
w archiwum

numer 1(15) 2011
HD dostępny
w archiwum


numer 4(14) 2010
HD już dostępny
w archiwum


numer 3(13) 2010
HD już dostępny
w archiwum


numer 2(12) 2010
dostępny
w archiwum


numer 1(11) 2010 dostępny
w archiwum


numer 9(10) 2009
już dostępny
w archiwum


numer 8(9) 2009
już dostępny
w archiwum


Wydanie specjalne
numer 7(8) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 6(7) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 5(6) 2009
już wkrótce dostępny
w archiwum


Numer 4(5) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 3(4) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 2(3) 2009
już dostępny
w archiwum


 


 


„(...) Nie istnieje jeden, idealny system CAD, zaspokajający potrzeby wszystkich inżynierów.
Ale idealnym systemem jest ten, który usprawnia projektowanie i pozwala nam nie tylko doskonalić się, ale także... zaspokajać nasze potrzeby i realizować marzenia.”

zasłyszane...


Środa, 02.10.2013 r.

Dassault Systèmes prezentuje portfolio SOLIDWORKS 2014

Firma Dassault Systèmes, twórca platformy 3DEXPERIENCE, jeden ze światowych liderów w dziedzinie oprogramowania do projektowania 3D, 3D Digital Mock Up oraz rozwiązań do zarządzania cyklem życia produktu (PLM), zaprezentowała oficjalnie portfolio SOLIDWORKS 2014, obejmujące bogaty zestaw produktów do trójwymiarowego projektowania CAD, symulacji, zarządzania danymi produktów, obsługi dokumentacji technicznej oraz projektowania układów elektrycznych, które poszerzają możliwości firm w zakresie swobodnego projektowania rozwiązań

Galeria 1 (CAD 2D/3D)

Galeria 2 (Simulation, Plastics, Electrical, EPDM, inne...)

Galeria 3 (wybrane filmy video pokazujące funkcjonalności SolidWorks 2014)

Nowa oferta SolidWorks 2014 umożliwia firmom zwiększenie wydajności i zakresu wykorzystania rozwiązań oraz pozwala skoncentrować się na zagadnieniach merytorycznych wykorzystujących innowacje. Dzięki udoskonaleniom w zakresie wydajności, przepływu pracy i mobilności użytkownicy mogą ponownie wykorzystywać dane. Następuje to w sposób dynamiczny i ułatwia udostępnianie danych projektowych oraz przyspiesza współpracę w zakresie opracowywania produktów. Wprowadzenie obsługi urządzeń przenośnych z systemami Android oraz iOS umożliwiło ponad 2,1 miliona użytkownikom oprogramowania DS SolidWorks komunikację i korzystanie z nowych projektów 3D w dowolnym miejscu i czasie.

Cóż, „wybrańcy” mieli możliwość testowania SolidWorks 2014 już w czerwcu br!

Najnowsze badania rynkowe wykazały, że podczas zakupu i użytkowania produktów klienci zwracają dużą uwagę na ich wygląd. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z maszyną przemysłową, smartfonem, czy urządzeniem medycznym, klienci cenią sobie zarówno jego funkcjonalność, jak i wygląd. Oprogramowanie SolidWorks 2014 pomaga projektantom produktów szybciej niż dotąd przekształcać pomysły mające postać szkiców i rysunków w trójwymiarowe modele, a przy tym udostępnia poszerzony zestaw narzędzi projektowych wspomagających przygotowywanie wprowadzenia produktów na nowe rynki.

– Oferta SolidWorks 2014 to doskonały przykład tego, jak deweloperzy potrafią wsłuchiwać się w potrzeby użytkowników i uwzględniać je w tworzeniu oprogramowania. Nowe funkcje, takie jak karta historii umożliwiająca wielu użytkownikom śledzenie ostatnich zmian w projekcie za pośrednictwem jednego kliknięcia myszą, mają kluczowe znaczenie w kontekście pracy zespołowej. Usprawnione funkcje, takie jak wiązania złożenia (tzw. „wiązania typowe” dostępne w menu kontekstowym), udostępniają inteligentny pakiet opcji zestawionych na podstawie wcześniejszych schematów działania oraz nowe opcje, które są przydatne w przypadku pracy ze złożeniami – powiedział Michael Lewis, starszy inżynier mechanik z firmy Rethink Robotics.

– Dążymy do opracowania portfolio produktów uwzględniającego opinie użytkowników i zapewniającego odpowiednią ochronę poczynionych przez nich inwestycji – tłumaczył Bertrand Sicot, dyrektor generalny firmy SOLIDWORKS, Dassault Systèmes. – Wspieramy działania użytkowników naszych rozwiązań, udostępniając im udoskonalenia niezbędne do weryfikowania i udostępniania projektów, czy to urządzeń mających zastosowanie w ochronie środowiska, czy też technologii z zakresu ratownictwa – dodał Bertrand.

SOLIDWORKS 2014

Do udostępniania i zapewnienia wczesnej obsługi modeli 3D niezbędne są także prototypy fizyczne obsługiwane przez partnerów SOLIDWORKS w zakresie druku trójwymiarowego. Dzięki oprogramowaniu eDrawings, firmy mogą wyświetlać projekty 3D i prezentować działanie produktów w rzeczywistych warunkach za pośrednictwem środowiska rozszerzonej rzeczywistości 3DExperience na dowolnym urządzeniu z systemem iOS, takim jak iPad lub iPhone (pisaliśmy o tym na łamach CADblog.pl & SWblog.pl – link tutaj).

Zintegrowane portfolio produktów SOLIDWORKS 2014 obejmuje nowe narzędzia i udoskonalenia pozwalające na skrócenie procesu projektowania, usprawnienie współpracy i zwiększenie produktywności w następujących czterech najważniejszych obszarach: narzędzia do projektowania, zintegrowane przebiegi pracy, zwiększenie wydajności oraz rozszerzona wizualizacja ułatwiająca współpracę. Poniżej przedstawiamy najważniejsze usprawnienia wprowadzone w oprogramowaniu SOLIDWORKS 2014 w wyniku sugestii dotychczasowych użytkowników poprzednich wersji systemu:

NARZĘDZIA DO PROJEKTOWANIA

Zaawansowana kontrola kształtu – nowe funkcje stylu splajnu, automatycznego skalowania szkiców obrazów oraz regulacji zaokrągleń stożkowych umożliwiają użytkownikom szybsze, łatwiejsze i precyzyjniejsze tworzenie złożonych powierzchni i kształtów organicznych.


Style Spline. Grzebienie krzywizny stylu splajnu wskazują gładką krzywiznę i przejście z niewielkim przegięciem...

Szybsze tworzenie szczegółów rysunku – szybsze i bardziej zautomatyzowane rysowanie szczegółów.

Usprawniona obsługa arkusza blachy – nowe funkcje arkusza blachy umożliwiają szybsze tworzenie geometrii arkusza blachy oraz sprawniejsze tworzenie danych produkcyjnych. Użytkownicy zyskują lepszą kontrolę wykończenia narożników, możliwość tworzenia żeber usztywniających, takich jak wcięte części wsporników montażowych umożliwiające zwiększenie wagi i siły działającej na część.


Sheet Metal Gusset.
Dodawanie wzmocnień na krawędzi blachy. Podczas tworzenia dostępny jest pełny podgląd.

ZINTEGROWANE PRZEBIEGI PRACY

• Usprawniony tok pracy w programie SOLIDWORKS Enterprise PDM – łatwe zarządzanie większą ilością danych dzięki nowej funkcji integracji z pakietem Microsoft Office oraz rozbudowanemu klientowi internetowemu z podglądem graficznym.

EPDM
Zautomatyzowane zarządzanie pamięcią cache pozwalające na przywracanie i kasowanie zawartości wybranych katalogów po zalogowaniu i wylogowaniu się przez użytkownika

• Ściślejsza integracja i wyższa wydajność programu SOLIDWORKS Electrical – lepsza integracja z oprogramowaniem SOLIDWORKS Enterprise PDM i eDrawings umożliwia użytkownikom łatwiejsze optymalizowanie, udostępnianie i śledzenie projektów elektrycznych, co znacznie usprawnia współpracę.

WYŻSZA WYDAJNOŚĆ

• Współpraca i komunikacja podczas projektowania – dzięki wprowadzeniu obsługi urządzeń z systemem Android nie tylko posiadacze urządzeń przenośnych z systemem iOS mogą wyświetlać projekty na swoich urządzeniach.

• Uproszczone szacowanie kosztów i tworzenie raportów – wycena części przebiega szybciej i wymaga mniej działań konfiguracyjnych. Udostępnianie danych kosztowych w łańcuchu wartości w firmie również jest skuteczniejsze. Najważniejsze dane dotyczące opracowywania i montażu produktu można teraz wysyłać na przykład do programu Microsoft Excel, a następnie łatwo udostępniać innym działom (np. produkcji i zaopatrzenia).

USPRAWNIONA WIZUALIZACJA

• Uproszczona konfiguracja programu Simulation – oprogramowanie SOLIDWORKS Simulation automatycznie wykorzystuje istniejące dane inżynieryjne w symulacjach, dzięki czemu nie trzeba ponownie wykonywać tych samych działań, a wspólna praca nad projektami przebiega sprawniej.

• Wyższa wydajność i lepsze wizualizacje złożeń – szybsze i łatwiejsze tworzenie złożeń dzięki nowemu, kontekstowemu paskowi narzędzi szybkich wiązań oraz wiązaniom szczeliny. W przypadku złożeń w widokach przekroju użytkownicy mogą uwzględniać lub wykluczać wybrane składniki, co przyspiesza tworzenie bardziej atrakcyjnych widoków przekroju.

Proste i wydajne oprogramowanie do projektowania SOLIDWORKS bazuje na platformie 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes i umożliwia każdej firmie realizowanie pomysłów i wprowadzanie produktów na rynki na całym świecie. Oprogramowanie SOLIDWORKS charakteryzuje się intuicyjną obsługą w zakresie projektowania produktów, symulacji, publikowania, zarządzania danymi i oceny wpływu na środowisko, dzięki czemu miliony inżynierów korzystają z jego nieograniczonych możliwości.

Więcej o platformie 3DExperience przy okazji relacji na łamach SWblog.pl (link tutaj).

Dostępność i ceny
Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązań SOLIDWORKS 2014 (w tym także materiałów wideo), producent zaprasza na dedykowaną stronę (link tutaj).

Oprogramowanie SolidWorks 2014 jest obecnie dostępne na całym świecie u autoryzowanych dystrybutorów SolidWorks. Aby uzyskać więcej informacji lub porozmawiać o cenach z autoryzowanym sprzedawcą w danym regionie, wystarczy odwiedzić stronę: http://www.solidworks.com/locateVAR/.

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium na żywo na temat oprogramowania SOLIDWORKS 2014 zapraszamy na stronę: http://www.solidworks.com/launch/find-a-seminar.htm.


Zapraszamy do obejrzenia Galerii zrzutów ekranowych ilustrujących wybrane
nowe funkcjonalności SolidWorks 2014:

Galeria 1 (CAD 2D/3D)

Galeria 2 (Simulation, Plastics, Electrical, EPDM, inne...)

Galeria 3 (wybrane filmy video pokazujące funkcjonalności SolidWorks 2014)

 

 

Źródło: DS SolidWorks


Share
 


| powrót do strony głównej |

Blog monitorowany przez:

 
 

 

 


© Copyright by Maciej Stanisławski. Publikowane materiały są objęte prawem autorskim.
Przedruk materiałów w jakiejkolwiek formie tylko za wcześniejszą zgodą autora.  
webmaster@skladczasopism.home.pl. Opracowanie graficzne: skladczasopism@home.pl
SWblog.pl jest częścią serwisu CADblog.pl – tytułu prasowego  zarejestrowanego  w krajowym rejestrze dzienników i czasopism
na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego Warszawa VII Wydział Cywilny rejestrowy Ns Rej. Pr. 244/09
z dnia 31.03.2009 poz. Pr 15934