Strona korzysta z plików cookies m.in. na potrzeby statystyk.
Więcej >>>

stronę najlepiej oglądać z wykorzystaniem przeglądarki Chrome w rozdzielczości min. 1024 x 768 (zalecane 1280 x 1024)

Blog i czasopismo o tematyce CAD, CAM, CAE,     
systemach wspomagających projektowanie... 
    
 

© Maciej Stanisławski 2008
     
ul. Jeździecka 21c lok. 43, 05-077 Warszawa     
kom.: 0602 336 579     
  maciej@cadblog.pl     
2018 rok X 
   

   Siemens Solid Edge NX wyzwania projektowe

>> Strona główna | Aktualności | CAD blog | Solid Edge blog | SolidWorks blog | Raport o Cax Historia CAD | Sprzętowo | W numerze | ArchiwumLinki Pobierz


    


W przygotowaniu

fragment e-wydania 5-6/2017

nr 5-6(25-26) 2017
dostępny
po 29.12.2017


Wydanie aktualne

CADblog e-zine 3-4/2017

nr 3-4(23-24) 2017
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


Wydania archiwalne

nr 1-2(21-22) 2017
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

nr 1-2(19-20) 2015
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

numer 1(18) 2014
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(17) 2013
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(16) 2012
dostępny
w archiwum

numer 1(15) 2011
dostępny
w archiwum


numer 4(14) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 3(13) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 2(12) 2010
dostępny
w archiwum


numer 1(11) 2010 dostępny
w archiwum


numer 9(10) 2009
już dostępny
w archiwum


numer 8(9) 2009
już dostępny
w archiwum


Wydanie specjalne
numer 7(8) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 6(7) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 5(6) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 4(5) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 3(4) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 2(3) 2009
już dostępny
w archiwumNumer 1(2) 2009
już dostępny
w archiwum


 Numer 0 (1) 2009
– dostępny
w archiwum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

SOLIDWORKS 2018 CAD3D innowacje

Wyzwania dla projektantów form

Nowy ZWCAD2018

| < | strona 10 z 22 | > |

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22

Środa, 11.03.2015 r.

Lot „na Słońce...”

Czy można okrążyć samolotem kulę ziemską nie zużywając nawet kropli paliwa? Solar Impulse postanowił podjąć się tej śmiałej próby, wykorzystując jedynie energię słoneczną – samolot o napędzie słonecznym wyruszył w pionierską podróż 9 marca br.

Aby zapewnić powodzenie przedsięwzięcia, zespół projektowy musiał stworzyć samolot, który będzie jednocześnie bardzo lekki i wytrzymały oraz zapewni wystarczające bezpieczeństwo pilotowi. Aby spełnić te wymagania, Solar Impulse postanowił użyć zaawansowanego oprogramowania do symulacji i analiz firmy Siemens – Femap with NX Nastran.

Pozwala ono na wirtualną symulację wszystkich fizycznych wymogów, którym samolot musi sprostać podczas swojej podróży i następnie daje możliwość wizualnej analizy, gdzie struktura konstrukcji musi być silniejsza, a gdzie waga może zostać bezpiecznie zmniejszona. 

 

Oprogramowanie Siemensa pomogło zespołowi Solar Impulse i ich partnerowi AeroFEM wirtualnie zoptymalizować projekt samolotu, jeszcze przed stworzeniem fizycznego prototypu i przed pierwszymi lotami testowymi.

Więcej o tym przedsięwzięciu i o wdrożeniu Femap w ostatnim wydaniu CADblog.pl (dostępnym niebawem w Archiwum).

Źródło: Siemens PLM Software

Share

Poniedziałek, 09.03.2015 r.

CAxInnovation i druk 3D

Stowarzyszenie ,,ProCAx” oraz Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie mają przyjemność zaprosić na nową wystawę poświęconą zastosowaniom druku 3D. Wystawa odbędzie się w dniach 24-26.04.2015 r. w siedzibie Muzeum (Pałac Kultury i Nauki)

Jest to kolejna edycja wydarzenia inżynierskiego z cyklu „CaxInnovation”, którego tytuł „Pokaz zastosowań druku 3D” powiązany jest z jego główną myślą przewodnią. Celem wystawy jest przybliżenie tematyki druku 3D oraz usystematyzowanie związanych z nim zagadnień. Druk 3D coraz intensywniej wkracza do naszej codzienności. To nie tylko różne technologie i drukarki, ale również różne materiały oraz kolejne, coraz liczniejsze dziedziny zastosowań.

 

 

Wystawa będzie realizowana w trzech płaszczyznach. Podstawową formą będzie pokaz urządzeń i wyrobów czołowych przedsiębiorców działających na naszym rynku. To nie tylko drukarki, to również technologie towarzyszące – takie jak skanowanie 3D, czy też niezbędne oprogramowanie inżynierskie. Obok profesjonalnego sprzętu uznanych producentów, przeznaczonego do specjalistycznych zastosowań, zostaną zaprezentowane coraz bardziej popularne i tanie drukarki „RepRap”. Wystawcami są zarówno firmy, jak też koła studenckie – obok nich znajdziemy również konstrukcje amatorskie.

Drugą formułą wystawy jest cykl wykładów skierowanych nie tylko do specjalistów, lecz również do entuzjastów i zwykłych odbiorców. Wykładowcami są pracownicy naukowi uczelni, a także inżynierowie zatrudnieni w przemyśle. Tematyka wykładów zostanie opublikowana przed wydarzeniem tak, aby każdy mógł wybrać interesujące go zagadnienia. Wreszcie ostatnią formą będą warsztaty poświęcone obsłudze drukarek 3D. Z racji ograniczonego czasu i limitu uczestników, będą obowiązywać wcześniejsze zapisy.
Ktoś może zapytać – dla czego w Muzeum Techniki? Celowo wybraliśmy właśnie tak kontrastowe środowisko. Być może w niedalekiej przyszłości część eksponatów będziemy oglądać w postaci wydrukowanej technologią druku 3D. Jest jeszcze jeden ważny moment: Muzeum Techniki jest placówką podległą NOT, a to przecież Jubileuszowy rok obchodów NOT, tak więc okazja do uczczenia tej jakże ważnej i zasłużonej organizacji grupującej polskie środowisko techniczne.

Mamy nadzieję, że nasze wydarzenie spełni oczekiwania szerokiego kręgu odbiorców. Kierujemy je zarówno do uczniów szkół średnich, ich nauczycieli jak też studentów, pracowników naukowych uczelni oraz kadry inżynieryjnej przedsiębiorstw i – oczywiście, do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od wieku.

Życzymy owocnego udziału w „CAxInnovation 2015 – Pokaz zastosowań druku 3D”.

Zarząd Stowarzyszenia „ProCAx”
Dyrekcja Muzeum Techniki i Przemysłu NOT

Share

Wtorek, 3.03.2015 r.

Miniroboty do zastosowań militarnych. Nexter i PIAP...

Firma Nexter Robotics (wchodząca w skład grupy przemysłowej Nexter) poinformowała, że zainteresowanie minirobotami naziemnymi coraz bardziej rośnie i w 2014 r. udało się sprzedać 50 takich systemów...

Jak podaje portal Defence24.pl, sukces jest tym większy, że firma Nexter Robotics dopiero od dwóch lat należy do Nextera, a więc stosunkowo niedawno została objęta ogólnoświatową siecią handlową tej grupy przemysłowej. Okazuje się, że systemy proponowane dla poprawienia bezpieczeństwa żołnierzy i policji zaczynają stawać się przebojem na rynku i to zarówno ze względu na swoje możliwości, jak i – atrakcyjną cenę.

Roboty Nextera to małe i lekkie (od 2 do 12,5 kg) zdalnie sterowane roboty kołowe (dwu-, cztero- i sześciokołowe), które wyposażone w kamery mogą być wysyłane w kierunku zagrożenia, pozwalając operatorowi pozostać w ukryciu przez cały czas prowadzenia rozpoznania. Są to urządzenia niezwykle proste w budowie, eksploatacji i obsłudze (mogą być m.in. sterowane za pomocą smartfona). Dzięki niewielkim rozmiarom mogą stać się wyposażeniem nawet pojedynczych sekcji/drużyn.

 

Jeden z robotów z oferty Nexter Robotics

 

Nexter poinformował, że w 2014 r. roboty serii NERVA zostały sprzedane szwajcarskiej policji, grupy interwencyjnej francuskiej żandarmerii GIGN i holenderskim siłom zbrojnym...

PIAP
Warto wspomnieć, że w Polsce projektowane i produkowane są roboty przeznaczone do wykonywania podobnych zadań. Jednym z ciekawszych przedstawicieli (nie wiem, czy można znaleźć jego odpowiednik w ofercie zagranicznych producentów) jest TRM – Taktyczny Robot Miotany z Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów.

Robot TRM, prezentowany na stoisku Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów podczas 39. Międzynarodowej Wystawy Wynalazków "International Exhibition of Inventions of Geneva" w kwietniu 2011 roku, uzyskał II nagrodę organizatorów tejże Wystawy. Czy przełożyło się to na sukces handlowy? Tego nie niestety nie wiem...

 

TRM – Taktyczny Robot Miotany to małe, zrobotyzowane urządzenie do zastosowań wspomagających operacje prowadzone w trudno dostępnym i niebezpiecznym otoczeniu. TRM powstał w odpowiedzi na zagrożenia, jakie niesie ze sobą rozpoznanie terenu prowadzone przez jednostki odpowiedzialne za bezpieczeństwo przed przystąpieniem do akcji. TRM składa się z rurowego korpusu, w którym umieszczona jest kamera i mikrofon. Napęd zapewniają dwa sprężyste, gumowe koła umieszczone po bokach robota. TRM może być wrzucony do obiektu lub na miejsce akcji w otwartym terenie ze znacznej odległości i w sposób teleoperowany dokonywać zdalnej inspekcji. Konstrukcja TRM jest przystosowana do upadków z dużej wysokości...Źródła: Defence24.pl, Antyterroryzm.com

Share

Piątek, 27.02.2015 r.

50 sztuczek AutoCAD za darmo? Nowy e-book dla inżyniera...

Jak wybierać nakładające się obiekty? Jak tworzyć łuki określonej długości? W jaki sposób tworzyć własne skróty klawiaturowe do najczęściej wykorzystywanych poleceń?

Odpowiedzi na te pytania i 47 innych porad – a w zasadzie „sztuczek” dla osób pracujących na co dzień z AutoCAD'em, zawarł w swoim e-booku Kamil Przybyliński. Publikacja wydana przez Helion, jest już dostępna bezpłatnie na platformie ebookpoint.pl.

Wystarczy wejść na stronę księgarni (link tutaj), skopiować dostępny tam kod i postępować zgodnie z instrukcją – m.in. podać swój adres mailowy; w wiadomości zwrotnej otrzymamy dane potrzebne do zalogowania się na swoje (nowoutworzone) konto na ebookpoint.pl. Na naszym koncie będzie już czekał gotowy do pobrania e-book. Bez żadnych dodatkowych, ukrytych kosztów – tyle tylko, że musimy liczyć się z otrzymywaniem informacji o nowościach wydawniczych dostępnych na książkowej platformie.

 

50 praktycznych wskazówek i porad, ułatwiających pracę z AutoCAD...

 

Czy warto? Myślę, że tak. A swoją drogą, ciekawe, czy i ile z tych „sztuczek” uda się wykorzystać na klonach AutoCAD'a :).

(ms)

Źródło: Helion

Share

Czwartek, 26.02.2015 r.

Nowości HyperXtrude 2015

W czwartek, 5 marca o godz. 10.00 w sali Jagoda Hotelu Gromada Centrum w Warszawie przy Pl. Powstańców Warszawy 2, odbędzie się seminarium poświęcone usprawnieniu procesów przygotowania produkcji za pomocą oprogramowania HyperXtrude do symulacji procesu wytłaczania tworzyw

 

 

Seminarium będzie niecodzienną okazją do spotkania się z twórcą oprogramowania HyperXtrude. Podczas seminarium zademonstrowane zostaną:
• nowości HyperXtrude 2015,
• optymalizacja konstrukcji,
• wizualizacja warunków przepływu materiału przez kanały głowicy,
• identyfikacja błędów konstrukcyjnych (zanim staną się one kosztownym problemem),
• przykłady symulacji pracy głowic do profili pełnych, półpełnych, otwartych, wielootworowych, z wykorzystaniem wkładek metalowych, etc.

Prowadzący: Mahender Reddy, Kimon Afsaridis Altair Engineering; Wojciech Zdun softPROGRESS. Udział w seminarium jest bezpłatny ale wymagana jest rejestracja (można jej dokonać na stronie organizatora – link tutaj, lub drogą mailową). Po rejestracji otrzymają Państwo potwierdzenie uczestnictwa.

Obszarem zastosowania rozwiązań do symulacji procesów PTS jest cały proces przygotowania produkcji wyrobów z tworzyw. Cechą wspólną wszystkich rozwiązań do symulacji PTS, oferowanych przez Altair Engineering i polskiego przedstawiciela – firmę softPROGRESS – jest to, że w każdym z tych procesów przetwórstwa tworzyw symulacje mogą dotyczyć tych samych faz przygotowania produkcji:
• optymalizacji konstrukcji wyrobu,
• optymalizacji konstrukcji narzędzia,
• optymalizacji parametrów procesu.

O HyperXtrude
HyperXtrude to kompletny pakiet przeznaczony do wirtualnych symulacji złożonych modeli przepływu płynów i transferu ciepła występujących w procesach wytłaczania tworzyw, metali (aluminium, miedzi i ołowiu) i ceramiki. HyperXtrude dokładnie symuluje m.in. przepływ tworzyw i transfer ciepła, znacznie zmniejszając czas projektowania narzędzi przeznaczonych do wytłaczania oraz koszty ich testów przy wprowadzaniu do produkcji. Rozbudowana funkcjonalność oprogramowania jest bardzo pomocna na każdym poziomie jego wykorzystania, od wsparcia realizacji codziennych zadań inżynierów produkcji, po zaawansowane analizy naukowe.

Źródło: softPROGRESS

Share

Środa, 25.02.2015 r.

Siemens Smart Innovation Platform w marcu w Warszawie

18 marca 2015 w hotelu InterContinental w Warszawie będzie miała miejsce konferencja Siemens Smart Innovation Platform – standaryzacja i automatyzacja procesów inżynierskich

Podczas tego spotkania uczestnicy będą mieli okazję poznać nie tylko nowości wprowadzone do wersji NX 10 w obszarze CAD/CAM/CAE, lecz również – odpowiedź Siemens Industry Software na wyzwania stojące obecnie przed inżynierami. Poruszone zostaną takie zagadnienia, jak:
• Model Based Sysytem Engineering,
• Mechatronics Concept Designer,
• Multi-CAD – wykorzystanie modeli z innych systemów,
• Wyszukiwarka geometryczna Geolous,
• Teamcenter for Simulation,
• NX Routing,
• Quality Management – analiza tolerancji i CMM (maszyny pomiarowe),
• Walidacja/weryfikacja konstruktorska (zebranie wymagań),
• Zlecanie zadań projektowych na zewnątrz – zarządzanie tym procesem (multi-site)...

Ponadto przedstawione zostaną przykłady, w jaki sposób te rozwiązania działają u Klientów Siemens. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że powyższe zagadnienia Państwa zainteresują i zachęcą do udziału w konferencji.

Szczegółowa agenda wydarzenie pojawi się już wkrótce na stronie www organizatora.
Udział w konferencji jest bezpłatny, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji (link tutaj).

Źródło: Siemens Industry Software

Share

Środa, 25.02.2015 r.

Premiera progeCAD 2016 Professional EN

Upubliczniona została najnowsza odsłona progeCAD Professional. Jak się okazuje – mimo wcześniejszych zapowiedzi – nie będzie to wersja 2015, ale progeCAD 2016 Professional

Już od dziś mogą Państwo rozpocząć testowanie nowego wydania tego zdobywającego coraz większą popularność systemu CAD. W dziale DOWNLOAD na stronie producenta udostępniona została anglojęzyczna wersja progeCAD 2016 Professional. Polskie wydanie pojawi się w ciągu najbliższych dni.

Już teraz producent zaprasza do instalacji i wypróbowania udostępnionego programu. Jedynym ograniczeniem pełnowartościowej wersji testowej progeCAD 2016 Professional jest okres testowy, wynoszący 30 dni.

Klienci, którzy posiadają prawo do bezpłatnego upgrade'u, kody aktywacyjne otrzymają drogą elektroniczną.

Poza zmianą nazwy samego programu (2016 zamiast 2015) aktualne pozostają wszystkie zapowiadane nowości. Należą do nich m.in.:

• Dynamiczne wprowadzanie – alternatywny sposób inicjowania komend poprzez okienko wiersza poleceń, znajdujące się bezpośrednio przy kursorze myszy. Za jego pomocą można wprowadzać dane (jakimi są długość linii czy średnica okręgu) z równoległą dynamiczną wizualizacją zmian w przypadku ruchu kursora. Jeśli dynamiczne wprowadzanie jest włączone, okienko przy kursorze wyświetla dynamicznie aktualizowane dane. W trakcie aktywnej komendy możliwe jest wprowadzanie wartości bądź skrótów poleceń do pola przy kursorze. Ustawienia dynamicznego wprowadzania można zmienić tak, aby spełniały wymagania  czy zasady pracy użytkownika.
• Dynamiczny układ współrzędnych – wcześniejsze wersje progeCAD ograniczały użytkownika koniecznością zmiany płaszczyzny XY przy pracy z obiektami 3D. Wymagane było każdorazowe określanie nowego układu współrzędnych przy zmianie widoku. Nowy dynamiczny system współrzędnych automatycznie wytworzy tymczasową płaszczyznę XY do rysowania. Dynamiczny LUW wyraźnie skraca czas pracy w środowisku 3D.
• Cloud – zapisywanie i otwieranie rysunków w chmurze. progeCAD Cloud umożliwia łatwy dostęp do rysunków niezależnie od miejsca pobytu. Co więcej, jest to optymalny sposób na rozpowszechnianie wykresów z zespołem czy klientami. progeCAD Cloud obsługuje wszystkie popularne usługi chmury do rozpowszechniania i synchronizacji danych CAD (Dropbox, Disk Google, Microsoft OneDrive). Dodatkowo ustawienia konfiguracji progeCAD są zapisane w chmurze, co pozwala na ich proste wyeksportowanie do innych komputerów.
• Zaawansowane uchwyty bryły – przy wyborze bryły aktywowane są uchwyty, poprzez które można modyfikować dany obiekt (zmieniać kształt i wielkość).
• 3D ORTO – oprócz klasycznego ograniczenia ruchu kursora w osi poziomej i pionowej (X,Y) najnowszy progeCAD oferuje także pracę w trybie ORTO w osi Z.
• Pola automatyczne – służą do automatycznego wstawiania i aktualizowania tekstu do legendy lub do jakiegokolwiek innego tekstu w rysunku.
• Tekst wpisany na łuku – polecenie _ARCTEXT umożliwia wprowadzanie i wyrównanie tekstu wzdłuż istniejącego łuku zgodnie ze wskazanymi parametrami. Jest to bardzo użyteczna funkcja w przypadku umieszczania zakrzywionego tekstu w rysunku.
• Polecenie Linia przerwana – tworzy linie i krzywe (polilinie) z symbolem przerwania linii.
• PDF/A – progeCAD 2016 może wytworzyć plik PDF w standardzie PDF/A. Format pliku PDF/A staje się powoli jedynym wymaganym przez instytucje publiczne formatem PDF. Jest to normowana standardami ISO wersja PDF specjalnie przeznaczona do cyfrowej archiwizacji dokumentów elektronicznych. Jest zdefiniowana w taki sposób, aby zapisane pliki PDF/A można było otworzyć bez straty informacji we wszystkich przyszłych programach do odczytu.
• Zaawansowana kolejność rysowania – nowy panel narzędzi umożliwiający zaawansowane kierowanie kolejnością rysowania obiektów CAD.
• Tryb autouzupełniania poleceń – po wprowadzeniu komendy lub zmiennej na pasku poleceń, pojawia się lista możliwych poleceń lub zmiennych systemowych, wybrana w oparciu o wpisany już ciąg znaków. Jest to narzędzie z serii „must have” dla profesjonalistów pracujących w oparciu o wiersz poleceń, a nie paski narzędzi i menu.

Źródło: progeCAD

Share

Wtorek, 24.02.2015 r.

Nowy cykl bezpłatnych prezentacji online

Man and Machine Software – Platynowy Partner Autodesk i Autoryzowane Centrum Szkoleniowe – zaprasza na Cykl Bezpłatnych prezentacji online dla profesjonalistów z branży mechanicznej dotyczące wybranych aspektów oprogramowania Autodesk 2015 – Autodesk Inventor, Autodesk Vault, Autodesk Desktop Subscription

Organizator zaprasza do rejestracji i wzięcia udziału 1-godzinnych webinariach. Terminy prezentacji i ich tematyka przedstawia się następująco:

Webinaria to seminaria odbywające się za pośrednictwem Internetu w formie telekonferencji; istnieje możliwość zadawania pytań. Więcej informacji na temat spotkań można znaleźć w serwisie organizatora (link tutaj).

Formularz rejestracji dostępny jest tutaj.

Źródło: Man and Machine Software

Share

Wtorek, 24.02.2015 r.

Siemens PLM Software wydał nową, 14-tą wersję oprogramowania
LMS ImagineLab™

Nastawiona na symulację systemów wielodomenowych platforma Imagine.Lab oferuje otwarte podejście do rozwoju produktu, począwszy od funkcjonalnego modelowania do szczegółowego projektowania. Platforma składa się z trzech modułów: oprogramowania LMS Imagine.Lab Amesim™, LMS Imagine.Lab Sysdm oraz LMS Imagine.Lab System Synthesis

LMS Imagine.Lab 14 wnosi szeroki zakres usprawnień, mających na celu zapewnienie wygody użytkowania we wszystkich fazach cyklu projektowania. Aby zaspokoić potrzeby coraz bardziej złożonych organizacji inżynierskich, LMS Imagine.Lab 14 kontynuuje trend w kierunku otwartości, będącej kluczowym elementem zwiększania wydajności pracy zespołowej. Aby ułatwić bazującą na modelach inżynierię systemów, LMS Imagine.Lab dostarcza usprawnione, oparte na architekturze środowisko konfiguracji.

Nowa wersja wnosi przede wszystkim usprawnienia z zakresu funkcjonalności i wydajności. Nowe przewodniki dotyczące metodologii i funkcje zarządzania procesami pomagają projektować lepsze produkty w krótszym czasie. Rozszerzone możliwości z zakresu walidacji sterowania, symulacji w czasie rzeczywistym oraz skrócenie czasu przetwarzania danych przez procesor pozwalają użytkownikom łatwo sprostać wyzwaniom przy projektowaniu zarówno części mechanicznych, jak i sterowników.

LMS Imagine.Lab 14 pomaga DOOSAN Infracore poprawić projekt mocowania silnika, dzięki aplikacji do pionowej optymalizacji mechanizmu napędowego – powiedział Kwanghyeon Seo, inżynier badawczy z zespołu NVH w Doosan Infracore. – LMS Imagine.Lab 14 jest wyposażone w znakomity interfejs użytkownika i wyświetlacz graficzny.

Więcej informacji na temat najnowszej wersji oprogramowania można znaleźć tutaj.

• Folder (PDF) o LMS Imagine.Lab 14 (dedykowany dla branży automotive) do pobrania tutaj.
• Folder (PDF) o LMS Imagine.Lab 14 (dla branży lotniczej i obronnej) do pobrania tutaj.

Źródło: Siemens PLM Software

Share

Piątek, 20.20.2015 r.

Darmowa przeglądarka modeli CAD – MyCadbox Web Viewer

Działa w oknie przeglądarki, nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania na komputerze użytkownika i... co najważniejsze – pozwala na otwieranie wielu formatów plików CAD 3D

Jedyne wymóg, to posiadanie konta na serwerze MyCadbox (usługa pozwalająca na przechowywanie, wymianę, współdzielenie plików CAD w chmurze), a jego założenie jest bezpłatne i zajmuje dosłownie kilka chwil (procedura tworzenia konta opisana została m.in. tutaj).

 

Kluczowe zalety MyCadbox Web Viewer to:
• podstawowa funkcjonalność przeglądarki CAD 3D (dodawanie, przeglądanie, zmiany widoku, ukrywanie, izolowanie modeli) dostępna w oknie przeglądarki internetowej (Firefox, Chrome, Explorer etc.),
• wsparcie dla 22 formatów danych: STL, SOLIDWORKS, CATIA, IFC, STEP, etc...
• narzędzia do wymiarowania/kontroli wymiarów

Dostęp do przeglądarki można uzyskać tutaj: http://viewer.mycadbox.com/

Więcej o MyCadbox i innych miejscach w sieci, w których można przechowywać/współdzielić pliki CAD, można przeczytać tutaj:
http://www.cadblog.pl/CADblog_cloud_storage_share.htm

Źródło: MyCadbox

Share

Poniedziałek, 16.02.2015 r.

NX CAD Podstawy modelowania – drukowany podręcznik już dostępny

CAMdivision Sp. z o. o. jest pierwszym w Polsce PLATYNOWYM partnerem SIEMENS PLM Software –  specjalizuje się w kompleksowych wdrożeniach CAx/PLM w oparciu o pakiety NX CAD/CAM/CAE. Od początku działalności konsekwentnie realizuje politykę przybliżania polskim inżynierom poszczególnych aplikacji NX poprzez targi, seminaria, webinary i podręczniki (w tym bezpłatne e-wydania w postaci PDF)...

Po wydaniu specjalistycznych drukowanych podręczników opisujących konstrukcję form wtryskowych oraz środowisko tłoczników wielotaktowych, przyszedł czas na książkę do podstaw NX CAD.

Publikacja „NX Podstawy modelowania” liczy 360 stron i jest dostępna wraz z płytą DVD zawierającą dodatkowe pliki do ćwiczeń i filmy instruktażowe. Podręcznik można zamówić tutaj, istnieje także możliwość podejrzenia zawartości podręcznika on-line na platformie ISSUU (link tutaj).

Podręcznik składa się z pięciu części:
I. NX CAD – Informacje wstępne
II. NX CAD – Podstawy projektowania:
– pojedyncze elementy
– złożenia
– dokumentacja
III. NX Synchronous Technology 3D
IV. NX Synchronous Technology 2D
V. NX Realize Shape

Część I i II powstała na bazie oryginalnego skryptu autorstwa Dariusza Jóźwiaka i ma za zadanie przekazanie najważniejszych informacji umożliwiających rozpoczęcie pracy z programem NX w środowisku modelowania. W części pierwszej zebrano informacje wstępne – opisano w nich proces instalacji i konfiguracji NX, interfejs, nazewnictwo użyte w skrypcie, oraz ogólnie metody wskazywania obiektów i wybierania poleceń.

W części drugiej przedstawiono krok po kroku proces projektowania części, tworzenia złożenia oraz rysunków wykonawczych i zestawieniowych. Część ta ma przekazać informacje o jednym z możliwych sposobów pracy. Autor nie skupiał się w niej na opisaniu wszystkich narzędzi i opcji, ale zagwarantował, że jej lektura umożliwi poznanie podstawowych narzędzi i „oswojenie” się z interfejsem. Ponieważ polecenia są zbudowane schematycznie i posiadają podobny interfejs, opanowanie narzędzia w jednym poleceniu umożliwi Ci opanowanie innych poleceń, wykorzystujących te same narzędzia np. narzędzie wskazywania krzywych jest oznaczone tą samą ikoną we wszystkich poleceniach wymagających wskazania krzywych.

Co znajdziemy w częściach III, IV i V?
Te części, autorstwa Marcina Antosiewicza, skierowane są do Tych z Państwa, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje w dziedzinie stosowania Synchronous Technology (ST) w środowisku NX, jak i do użytkowników innych systemów CAD pragnących poznać Synchronous Technology, Synchronous Modeling i Realize Shape.
Część III pozwali Ci na poznanie sposobów pracy z Technologią Synchroniczną przy modelowaniu przestrzennym (Synchronous Modeling).
Część IV wprowadzi w unikalne możliwości Synchronous Technology w środowisku 2D.
Część V podręcznika poświęcona została nowemu narzędziu pozwalającemu na intuicyjne i swobodne modelowanie 3D, jakim jest Realize Shape.

Źródło: CAMdivision.pl, nxcad.pl

Share

Poniedziałek, 16.02.2015 r.

SOLIDWORKS World 2015 (#SWW15) – zapis konferencji

Organizatorzy tegorocznej konferencji SOLIDWORKS World 2015 przewidzieli możliwość zdalnego „uczestnictwa” – oglądania relacji z wydarzenia na żywo, z równoległym śledzeniem komentarzy pojawiających się na Twitterze. Obecnie dostępny jest zapis wideo z każdej sesji generalnej...

Nie każdy zainteresowany miał możliwość zasiąść przed komputerem o 16.30 naszego czasu i spędzić tak ok. 1,5 godziny przez trzy kolejne dni (piszącemu te słowa nie udało się to np. w poniedziałek :)), śledząc przebieg wydarzenia na żywo. Dlatego warto skorzystać z tej możliwości: na stronie http://www.solidworks.com/sww/live-streaming.htm, po dokonaniu rejestracji, uzyskać można dostęp do zapisu poszczególnych sesji generalnych; osobiście polecam środową (lista „Top Ten” i nowości SW 2016). Na kanale YouTube dostępne są także inne materiały video (z konferencji prasowych, z pawilonu partnerskiego) – link tutaj.

A niebawem pełna polskojęzyczna relacja z wydarzenia – równolegle na SWblog.pl i CADblog.pl.

(ms)

Share

Poniedziałek, 16.02.2015 r.

Forum średnich i małych przedsiębiorstw już jutro!

We wtorek, 17.02 w hotelu Intercontinental w Warszawie pracownicy Siemens PLM Software zaprezentują swój pomysł na smart design i manufacturing

Czy Twoja konstrukcja jest „smart”?
Smart to nie tylko sprzęt i oprogramowanie, ale właśnie ten istotny element w postaci inteligentnej metody synchronizowania różnych obszarów, dającej konkretnemu użytkownikowi możliwość zarządzania w dowolny sposób. W tym kontekście rodzi się pytanie, jak by mogło wyglądać rozwiązanie smart we wspomnianych obszarach. Innymi słowy, co to jest smart design i smart manufacturing? Czy stosowane dotychczas terminy takie jak szybkość zmian, asocjatywność konstrukcji wyczerpują znamiona dzisiejszego smart?

Na te i inne pytania będzie można zapewne uzyskać odpowiedź, pod warunkiem... udziału w zapowiadanej konferencji. Pracownicy Siemens PLM Software zaprezentują swój pomysł na smart design i manufacturing, a Państwa opinia będzie stanowić istotny wkład w rozwój rozwiązania Siemens.

AGENDA wydarzenia
Warszawa, hotel InterContinental, 17.02.2015 r.

    9:30 – 10:00 Rejestracja i powitalna kawa

10:00 – 10:30 Powitanie i wprowadzenie w tematykę
                        – Jak można zdefiniować pojęcie „smart” w konstrukcji?
10:30 – 10:45 Założenia nowoczesnego biura konstrukcyjnego
                        – opis środowiska Teamcenter i Solid Edge
10:45 – 11:45 Krok I: Elastyczna definicja projektu

11:45 – 12:15 Rozmowy w kuluarach przy filiżance kawy

12:15 – 13:30 Krok II: Inteligentne modelowanie w Solid Edge ST

13:30 – 14:30 Obiad

14:30 – 15:30 Krok III: Elastyczne zarządzanie technologią produkcji
15:30 – 16:00 Case Study
16:00 – 16:30 Oferta: Uelastycznienie firmy w 3 krokach

16:30 – 16:50 Przerwa kawowa

16:50 – 17:05 Prezentacja Partnera konferencji – HP
17:05 – 17:20 Zakończenie i losowanie nagród

Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać tutaj.

Relację „na żywo” z wydarzenia będzie można śledzić m.in. na twitterze CADblog.pl... (link tutaj).

Źródło: Siemens Industry Software

Share

Piątek, 13.02.2015 r.

ZWCAD – z perspektywy lat

Pan Marcin Sikora, doświadczony inżynier budownictwa, posiada ponad 17 lat bogatego doświadczenia w branży budowlanej także w zakresie obsługi oprogramowania CAD. Pan Marcin jest użytkownikiem programu ZWCAD od ponad 6 lat i dzisiaj chciałby podzielić się swoją historią związaną z programem oraz opowiedzieć, dlaczego jego wybór padł właśnie na ZWCAD

Pan Sikora był użytkownikiem programu AutoCad – rozpoczął pracę jeszcze w wersji AutoCad R13 (Windows 3.11), dochodząc z czasem do AutoCad 2006. W roku 2008 rozpoczął własną działalność konstruktora budowlanego. Nowo powstałe przedsiębiorstwo – z ograniczonym budżetem (skąd my to znamy – przyp. redakcji) – rozpoczęło poszukiwania tańszej alternatywy w zakresie oprogramowania CAD. W roku 2008 Pan Marcin znalazł właśnie ZWCAD'a 2008, który był najbardziej podobną alternatywą do znajomego mu rozwiązania – AutoCad'a 2006. Przejście na ZWCAD 2008 przebiegło intuicyjne i bezproblemowo...

W 2009 roku Pan Marcin zgłosił się do testów i pomocy w rozwoju polskiej aplikacji E-CAD, dedykowanej konstruktorom budowlanym pracującym na ZWCAD. W tym czasie udało mu się szczegółowo zapoznać ze środowiskiem ZWCAD, dzięki czemu Pan Marcin stał się zarówno użytkownikiem tego narzędzia, jak i wręcz jego pasjonatem. Od momentu seminarium produktowego ZWCAD w 2013 roku we Wrocławiu zaangażował się także w rozwój wersji branżowej – ZWCAD Architecture 2012, ponieważ uwierzył w jego duży potencjał, który miał się objawić w bliskiej przyszłości. Konsultując się czasem ze swoją siostrą Sylwią, która jest doświadczonym architektem, Pan Sikora przedstawił dużo ciekawych, profesjonalnych pomysłów oraz zaproponował pewne idee na temat rozwoju programu. Oboje korzystają obecnie z ZWCAD Architecture 2015.

Aktualnie Pan Marcin oraz Pani Sylwia używają głównie ZWCAD Architecture zintegrowanego z nakładką Artisan. Programy uzupełniają się wzajemnie w zakresie renderingu, perspektywy, oświetlenia sceny, tekstur itp. – Jednymi z naszych ulubionych, najbardziej funkcjonalnych poleceń i narzędzi ZWCAD Architecture są narzędzia do modelowania 3D pomocne w projektowaniu: Ściana, Kolumna, Belka, Płyta, Ścieżka powierzchni oraz narzędzia związane z bryłami ACIS z ZWCAD+, jak i Express Tools – mówią użytkownicy.

Pan Marcin obawiał się trochę stopnia skomplikowania najnowszego projektu, jednak wydajne narzędzia do modelowania 3D oraz Express Tools w ZWCAD Architecture w dużej mierze ułatwiły pracę nad projektem wielopoziomowego budynku, pozwalając na późniejsze łatwe generowanie modeli 3D.

Pan Marcin Sikora, oprócz realizowania się zawodowo w branży budowlanej, jest również bardzo aktywnym uczestnikiem forum ZWCAD. Znajduje czas na chętne dzielenie się swoją wiedzą, a także ciekawymi pomysłami z Dystrybutorem, firmą Usługi Informatyczne „SZANSA”, na czym z pewnością korzystają inni użytkownicy ZWCADa...

Źródło: Szansa

Share

Piątek, 06.02.2015 r.

CadMouse – myszka komputerowa dedykowana dla branży CAD

5 lutego 2015 roku firma 3Dconnexion – znana głównie jako producent manipulatorów 3D (myszek 3D) – ogłosiła wprowadzenie na rynek nowego produktu pod nazwą CadMouse. Jest to chyba pierwsza na świecie „tradycyjna” myszka komputerowa, zaprojektowana specjalnie dla profesjonalistów branży CAD

Poprzez połączenie bardzo wydajnego, ergonomicznego sprzętu z inteligentnym, prostym w użyciu oprogramowaniem, CadMouse firmy 3Dconnexion zapewnia wydajność pracy na poziomie, który nie jest możliwy do osiągnięcia przy użyciu zwykłej myszki, zarówno w jak i poza środowiskiem CAD.

Od ponad 20 lat flagowe produkty 3Dconnexion – myszki 3D – umożliwiają zaawansowaną nawigację 3D dla użytkowników aplikacji CAD. SpaceMouse obsługiwany ręką niedominującą (najczęściej lewą) troszczy się o wygodną nawigację w trójwymiarze, podczas gdy zwykłą myszką w drugiej ręce możemy wybierać polecenia i tworzyć nasz model, projekt etc.. Jednak z biegiem lat specjaliści firmy 3Dconnexion zauważyli, jak bardzo sfrustrowani są klienci korzystający z prostych myszek komputerowych. Widać było, że potrzebują czegoś więcej i z konieczności sięgają po myszki projektowane z myślą o komputerowych graczach.

Stworzyliśmy produkt CadMouse, ponieważ użytkownicy CAD nas o to prosili – powiedział Antonio Pascucci, Wiceprezes 3Dconnexion. (…) – Cieszymy się, że wraz z wprowadzeniem na rynek myszki CadMouse, mogliśmy spełnić oczekiwania specjalistów CAD z tak wielu branż i profesji – dodał Antonio Pascucci. – Niezwykle ważne jest dla nas również to, że CadMouse wprowadza oferowany przez nas styl pracy na dwie ręce na zupełnie nowy poziom. Innymi słowy używanie myszki CadMouse razem z myszką 3D typu SpaceMouse Pro czy SpaceNavigator umożliwia nowy sposób interakcji z cyfrowymi treściami, który nie był możliwy nigdy wcześniej.

W porównaniu ze zwykłą myszką (2D) do zastosowań biurowych, CadMouse oferują:

• Dedykowany i pełnowymiarowy przycisk środkowy – każdy użytkownik CAD wie, jak bardzo jest uzależniony od środkowego przycisku myszy, ale większość zwyczajnych myszy zmusza (a może „zmysza”? - przyp. redakcji) użytkowników do korzystania z „przycisku” ukrytego w rolce; nie jest to wygodne rozwiązanie. W przypadku myszy dla graczy środkowy przycisk bardzo często służy do zmiany rozdzielczości pracy urządzenia. Myszka CadMouse posiada dedykowany, pełnowymiarowy środkowy przycisk (rolka umieszczona jest między przyciskiem lewym, a środkowym), dzięki któremu nie ma już potrzeby klikania niewygodnym kółkiem nawet tysiąc razy dziennie (...)

| więcej |

Czwartek, 05.02.2015 r.

Czy Twoja konstrukcja jest „smart”? Polskie Forum SMB

Gdzie można będzie zobaczyć „na żywo” wirtualne biuro konstrukcyjne, działające w oparciu o środowisko Teamcenter i Solid Edge? Podczas konferencji organizowanej przez Siemens Industry Software w dniu 17.02.2015 roku, w hotelu Intercontinental w Warszawie

 

 

Słowo smart na dobre zagościło w języku polskim, chyba dlatego, że trudno znaleźć polski odpowiednik, który oddałby jego bogatą treść. Określenie smart niesie przecież ze sobą nowoczesność, innowacyjność, mobilność, komunikatywność, łatwość zmian i dostosowywania się do indywidualnych potrzeb. Niewątpliwie technologia smart zmienia naszą rzeczywistość, standardy pracy i znosi kolejne ograniczenia w tych obszarach naszego życia, w których technika decyduje o jakości.

Ale czy to określenie zostało już wprowadzone do obszaru konstrukcji i technologii produkcji?
Smart to nie tylko sprzęt i oprogramowanie, ale właśnie ten istotny element w postaci inteligentnej metody synchronizowania różnych obszarów, dającej konkretnemu użytkownikowi możliwość zarządzania w dowolny sposób. W tym kontekście rodzi się pytanie, jak by mogło wyglądać rozwiązanie smart we wspomnianych obszarach. Innymi słowy, co to jest smart design i smart manufacturing? Czy stosowane dotychczas terminy takie jak szybkość zmian, asocjatywność konstrukcji wyczerpują znamiona dzisiejszego smart?

Na te i inne pytania będzie można zapewne uzyskać odpowiedź, pod warunkiem... udziału w zapowiadanej konferencji. Pracownicy Siemens PLM Software zaprezentują swój pomysł na smart design i manufacturing, a Państwa opinia będzie stanowić istotny wkład w rozwój rozwiązania Siemens.

AGENDA wydarzenia
Warszawa, hotel InterContinental, 17.02.2015 r.

    9:30 – 10:00 Rejestracja i powitalna kawa

10:00 – 10:30 Powitanie i wprowadzenie w tematykę – Jak można zdefiniować pojęcie „smart” w konstrukcji?
10:30 – 10:45
Założenia nowoczesnego biura konstrukcyjnego – opis środowiska Teamcenter i Solid Edge
10:45 – 11:45
Krok I: Elastyczna definicja projektu

11:45 – 12:15 Rozmowy w kuluarach przy filiżance kawy

12:15 – 13:30 Krok II: Inteligentne modelowanie w Solid Edge ST

13:30 – 14:30 Obiad

14:30 – 15:30 Krok III: Elastyczne zarządzanie technologią produkcji
15:30 – 16:00
Case Study
16:00 – 16:30
Oferta: Uelastycznienie firmy w 3 krokach

16:30 – 16:50 Przerwa kawowa

16:50 – 17:05 Prezentacja Partnera konferencji – HP
17:05 – 17:20
Zakończenie i losowanie nagród

Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać tutaj.

Źródło: Siemens Industry Software

Share

Środa, 04.02.2015 r.

Webinar o ZW3D Lite

W najbliższy wtorek, 10.02.2015 roku w godzinach 10.00 – 11.00 odbędzie się webinar (internetowe spotkanie), podczas którego zaprezentowane zostanie oprogramowanie ZW3D Lite

ZW3D Lite to pierwszy moduł oprogramowania ZW3D, który pozwala m.in. na modelowanie hybrydowe (powierzchniowe i bryłowe) w środowisku 3D, tworzenie złożeń (bez ograniczeń ilości części), tworzenie dokumentacji 2D, otwieranie plików z innych systemów CAD (SolidEdge (nowość), CATIA, SolidWorks, Inventor, Pro/E (Creo), zapisywanie modeli do formatów neutralnych (STEP, IGES, Parasolid i inne) oraz CATIA, a także do standardu PDF3D. ZW3D Lite pozwala także na pracę z LightWorks (narzędziem renderingu tworzącym fotorealistyczne wizualizacje modelu 3D).

Do uczestnictwa w spotkaniu wystarczy komputer z dostępem do internetu oraz głośniki/słuchawki.

Zgłoszenie chęci uczestnictwa w spotkaniu można przesłać na e-mail: biuro@dobrycad.pl. Przed seminarium otrzymają Państwo link dostępowy. Więcej informacji oraz rejestracja online na seminarium znajduje się na stronie: www.dobrycad.pl/harmonogram.

Źródło: Szansa, CAD.pl

Share

Poniedziałek, 2.02.2015 r.

R2D2?

Z robotem – szczególnie tym z sagi Georga Lucasa – ma niewiele wspólnego; w zasadzie tylko pewne podobieństwo kształtu i zajmowanego miejsca: w kokpicie, za plecami pilota. Ale zamiast X-winga, mamy tutaj samolot T-38 Talon, a zamiast robota – platformę do testowania nowych rozwiązań...

 

 

– Idea projektu to stworzenie uniwersalnej platformy, która może służyć do wykonywania dynamicznych testów nowych rozwiązań technologicznych, poddawanych ekstremalnym przeciążeniom – wyjaśnia Troy Biersack, kierownik badań Lotniczej Grupy Testowej z bazy sił powietrznych Holloman.

Jak na razie, testowane jest urządzenie oznaczone kodem RCP (a pieszczotliwie nazwane „R2D2” – ze względu na wspomniane wcześniej skojarzenia), a przeznaczone dla doskonalenia militarnego wykorzystania technik GPS. Jak na razie RCP zostało zamontowane na miejscu drugiego pilota w 56-letnim samolocie T-38 Talon. I właśnie to stanowiło jedno z największych wyzwań, przed jakim stanęli inżynierowie odpowiedzialni za projekt platformy – należało bowiem zaprojektować urządzenie w taki sposób, by gwarantowało bezpieczeństwo w czasie prób przeprowadzanych w locie (m.in. by nie blokowało systemu katapultowania, a jego obecność nie zakłócała pracy urządzeń pokładowych i w inny sposób nie stanowiła zagrożenia dla pilota).

 

 

Cel został osiągnięty, a nowa platforma pozwoli na testowanie w starym samolocie nowoczesnych urządzeń, bez konieczności ich stałej instalacji oraz wprowadzania i zatwierdzania zmian w konstrukcji samego samolotu.

Źródło: Defence24.pl, Holloman.af.mil
Fot.: www.af.mil

Share

Poniedziałek, 2.02.2015 r.

Szybka ścieżka do PLM cz.3: Zarządzanie harmonogramem i zmianą

We wtorek, 10.02.2015 roku o godzinie 11.00 odbędzie się trzeci z serii webinarów dotyczących zagadnień PLM

Podczas webinariów specjaliści Siemens PLM Software demonstrują, w jaki sposób rozpocząć i przeprowadzić wdrożenie systemu PLM – od działów B&R, po implementację elementów systemu PLM dedykowanych dla wsparcia procesów powstawania nowych produktów (NPD).

Podczas najbliższego webinaru, który odbędzie się we wtorek 10 lutego o godz. 11.00, zaprezentowane zostaną korzyści i możliwości płynące z rozwiązań do zarządzania harmonogramem i zmianą.

AGENDA wbinaru:

1. Zarządzanie harmonogramem
    • Zarządzanie portfelem projektów
    • Zarządzanie harmonogramem
    • Zarządzanie harmonogramem w Teamcenter

2. Zarządzanie zmianą
    • Proces zmiany
    • Zmiana w Teamcenter

Termin: wtorek, 10.02.2015 r., godz. 11.00
Prezenter: Tomasz Marak

Rejestracji można dokonać tutaj.

Udział w webinarze jest bezpłatny, nie jest wymagane instalowanie dodatkowego oprogramowania do udziału w webinarze (wystarczy przeglądarka internetowa).

Źródło: Siemens Industry Software

Share

Piątek, 23.01.2015 r.

Zamiast ZWCAD Touch

CAD Pockets to aplikacja dedykowana na urządzenia mobilne.
Jest ona następcą popularnego
ZWCAD Touch...

CAD Pockets oferuje spore możliwości edycji plików DWG, czy też dodawania komentarzy (w formie zdjęć, tekstu, głosowych, w dowolnym miejscu i czasie). Modyfikacje wprowadzane do projektu nanosi się w prosty sposób, dzięki czemu można zaoszczędzić czas.

Jednym z możliwych zastosowań aplikacji jest prezentacja pomysłów partnerom, przełożonym i klientom – niezwykle łatwa, a to dzięki możliwości dzielenia się plikami za pomocą Dropbox, Skydrive i wielu innych. CAD Pockets w szybki sposób otwiera popularne formaty DWG, DXF oraz DWF.

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie z App Store. Wersja na Androida będzie dostępna niebawem.

Źródło: Szansa, zwcad.pl

Share

Piątek, 23.01.2015 r.

Nowy CEO DS SolidWorks

15 stycznia br. dotychczasowego szefa SOLIDWORKS (był nim Bernard Sicot) zastąpił Gian Paolo Bassi. Będzie stał na czele rozwoju przyszłych produktów i technologii wykorzystywanych w SOLIDWORKS...

Gian Paolo Bassi ma 55 lat i ponad 25 lat doświadczenia w branży oprogramowania CAD. Odegrał istotną rolę w rozwoju oprogramowania SOLIDWORKS Dassault Systèmes, m.in. w 2011 roku jako Vice President Działu Badań i Rozwoju. Jednym z jego projektów było stworzenie nowego intuicyjnego środowiska CAD 3D – SOLIDWORKS Mechanical Conceptual oraz SOLIDWORKS Industrial Conceptual, które pracują w oparciu o nowoczesną platformę 3DS – 3DEXPERIENCE.

Źródło: SolidMania


Materiał video, na którym Gian Paola Bassi (jeszcze jako vice-prezes działu badawczo-rozwojowego SOLIDWORKS) opowiada o tym, jak zintegrowane środowisko symulacji pozwala zwiększyć możliwości oprogramowania CAD 3D...

 

Share

Czwartek, 22.01.2015 r.

AutoCAD Mechanical 2015 – zapis webinaru

...o wykorzystaniu generatorów części mechanicznych i narzędzi obliczeniowych

Wtorkowy webinar przeprowadzony przez specjalistów Man and Machine Polska jest już dostępny na kanale YouTube, należącym do organizatora. Film można obejrzeć tutaj.

Natomiast już jutro, w piątek 23.01.2015 roku, kolejny z cyklu webinarów, tym razem poświęcony tworzeniu materiałów w Autodesk Inventor 2015. Rejestracji można dokonać tutaj.

Źródło: MuM

Share

| < | strona 10 z 22 | > |

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22

Poznaj NX12 z CAMdivision

 

Blog monitorowany przez:


 


 

 


| reklama | redakcja | dane kontaktowe | prenumerata |

© Copyright by Maciej Stanisławski. Publikowane materiały są objęte prawem autorskim.
Przedruk materiałów w jakiejkolwiek formie tylko za wcześniejszą zgodą autora.  
webmaster@skladczasopism.home.pl. Opracowanie graficzne: skladczasopism@home.pl
CADblog.pl jest tytułem prasowym  zarejestrowanym w krajowym rejestrze dzienników i czasopism
na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego Warszawa VII Wydział Cywilny Rejestrowy Ns Rej. Pr. 244/09
z dnia 31.03.2009 poz. Pr 15934

*ISSN 2083-3032 (wydanie papierowe) **ISSN 2083-3148 (wydanie on-line)