Strona korzysta z plików cookies m.in. na potrzeby statystyk.
Więcej >>>

stronę najlepiej oglądać z wykorzystaniem przeglądarki Chrome w rozdzielczości min. 1024 x 768 (zalecane 1280 x 1024)

Blog i czasopismo o tematyce CAD, CAM, CAE,     
systemach wspomagających projektowanie... 
    
 

© Maciej Stanisławski 2008
     
ul. Jeździecka 21c lok. 43, 05-077 Warszawa     
kom.: 0602 336 579     
  maciej@cadblog.pl     
2018 rok X 
   

   Siemens Solid Edge NX wyzwania projektowe

>> Strona główna | Aktualności | CAD blog | Solid Edge blog | SolidWorks blog | Raport o Cax Historia CAD | Sprzętowo | W numerze | ArchiwumLinki Pobierz


    


W przygotowaniu

fragment e-wydania 5-6/2017

nr 5-6(25-26) 2017
dostępny
po 29.12.2017


Wydanie aktualne

CADblog e-zine 3-4/2017

nr 3-4(23-24) 2017
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


Wydania archiwalne

nr 1-2(21-22) 2017
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

nr 1-2(19-20) 2015
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

numer 1(18) 2014
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(17) 2013
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(16) 2012
dostępny
w archiwum, wydanie flash tutaj

numer 1(15) 2011
dostępny
w archiwum


numer 4(14) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 3(13) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 2(12) 2010
dostępny
w archiwum


numer 1(11) 2010 dostępny
w archiwum


numer 9(10) 2009
już dostępny
w archiwum


numer 8(9) 2009
już dostępny
w archiwum


Wydanie specjalne
numer 7(8) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 6(7) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 5(6) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 4(5) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 3(4) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 2(3) 2009
już dostępny
w archiwumNumer 1(2) 2009
już dostępny
w archiwum


 Numer 0 (1) 2009
– dostępny
w archiwum

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

SOLIDWORKS 2018 CAD3D innowacje

Wyzwania dla projektantów form

Nowy ZWCAD2018

| < | strona 7 z 22 | > |

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22

Środa, 30.12.2015 r.

Czyżby... polski podręcznik użytkownika DraftSight?

Bezpłatny anglojęzyczny podręcznik DraftSight, dostępny w formie elektronicznej (także na CADblog.pl & Swblog.pl) cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Wygląda na to, że w najbliższej przyszłości może jednak zostać wyparty przez pierwsze polskie opracowanie...

Na stronie wydawcy polskojęzycznej publikacji, firmy DSP Software, pojawiła się informacja m.in. o tym, co będzie można znaleźć w podręczniku. I tak znajdziemy w nim oczywiście opis interfejsu użytkownika, ze wszystkimi dostępnymi funkcjami. Każdy pasek narzędzi został dokładnie opisany, aby można było szybko odnaleźć odpowiednią funkcję.

 

Kolejne rozdziały wprowadzają nowe funkcje i nowe umiejętności w obsłudze DraftSight, począwszy od wspomnianego interfejsu, poprzez tworzenie i edycje rysunku, dodawanie warstw, tworzenie bloków itp., a skończywszy na ustawieniu drukowania pliku. Praktycznie w każdym rozdziale znajdziemy tutorial z opisem poszczególnych kroków do wykonania, dzięki czemu nauka staje się bardziej efektywna i łatwiejsza.

W chwili obecnej nie wiadomo, w jaki sposób podręcznik będzie dystrybuowany, czy będzie dostępny w postaci papierowej (co sugerowałyby widoczne ilustracje, chociaż należy zaznaczyć, iż ta przedstawiająca wnętrze podręcznika jest w całości w języku... angielskim!), czy jedynie w postaci elektronicznej. Wiele wskazuje jednak na to, iż nie będzie to zwykłe tłumaczenie angielskiej publikacji, ale oryginalne opracowanie. I oby okazało się jak najlepszej jakości.

A w oczekiwaniu na gotową publikację, polecam materiały dostępne na SWblog.pl & CADblog.pl, np.:
http://www.cadblog.pl/solidworksblog_DraftSight_2015_instalacja.htm

(ms)

Źródło: dpstoday.pl

Share

Wtorek, 29.12.2015 r.

Zapis webinariów Siemens PLM Software

Mijający rok 2015 obfitował w wirtualne wydarzenia, dające jednak uczestnikom jak najbardziej realne korzyści. Takimi były niewątpliwie webinaria organizowane przez Siemens Industry Software

Mimo, iż forma webinaru (internetowego, interaktywnego spotkania) jest chyba jedną z najbardziej przyjaznych użytkownikowi (w zasadzie nie trzeba ruszać się ze swojego ulubionego fotela, aby uczestniczyć w spotkaniu), nie każdy i nie zawsze ma możliwość w nim uczestniczyć. Firma Siemens Industry Software wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, zdecydowała się udostępniać zapis wszystkich organizowanych (bądź współorganizowanych) przez siebie webinarów.

I chociaż tym razem nie będzie już możliwości aktywnego uczestnictwa, zadawania pytań etc., to przynajmniej jest możliwość zapoznania się dokładnie z samą prezentacją.

Zapisy webinariów (nie tylko z roku 2015, ale i z lat wcześniejszych) można znaleźć tutaj. Pogrupowane zostały „tematycznie”, wg kategorii: CAD, CAM, NX, Solid Edge, Teamcenter i Tecnomatix.

(ms)

Share

Poniedziałek, 28.12.2015 r.

Onshape: koniec wersji Beta

Wtorek, 15 grudnia br., okazał się ważnym dniem w historii Onshape. Tego dnia bowiem zespół odpowiedzialny za rozwój tego systemu CAD 3D, działającego w całości w oknie przeglądarki, poinformował oficjalnie o zakończeniu okresu „beta testów” i udostępnieniu pełnowartościowej wersji „komercyjnej”...

Testy wersji beta to blisko 400 000 godzin spędzonych przez użytkowników z nowym systemem. Koniec „bety” oznacza jednak nie tylko wprowadzenie wersji komercyjnej, ale także... Onshape App Store. W tym dedykowanym „sklepie” można będzie zaopatrzyć się w takie funkcjonalne rozszerzenia, jak symulacje, narzędzia do fotorenderingu, biblioteki części, czy wreszcie rozwiązania CAM dla Onshape (o CAM dla Onshape można przeczytać także tutaj). Jak na razie, większość dostępnych rozwiązań oferowana jest nieodpłatnie (vide fot.)!

 

 

Więcej informacji na temat aplikacji dostępnych dla Onshape można znaleźć tutaj.

O tym, jak założyć własne konto i zacząć pracę z Onshape, można przeczytać w e-wydaniu CADblog.pl nr 1-2/2015 (do pobrania tutaj).

(ms)

Źródło: CADglobe.com, Onshape Inc.

Share

Poniedziałek, 21.12.2015 r.

W 2016 roku... ZWCAD 2017

Dystrybutor oprogramowania ZWCAD – firma Usługi Informatyczne Szansa – opublikowała dokładniejsze informacje o terminach wydania kolejnych wersji rozwojowych rozwiązania ZWCAD

ZWCAD 2017, następca ZWCAD+, określany jest mianem wersji „trzeciej generacji”, ze zoptymalizowanym kodem źródłowym (autorskie jądro ZWSOFT). W połowie listopada mijającego roku została opracowana jej pierwsza kompilacja przeznaczona do uruchomienia wersji branżowych (Architecture i Mechanical), czyli zamknięta wersja alfa wykorzystywana w testach API. Wydanie pierwszej wersji beta rozwiązania (przeznaczonej dla zamkniętej grupy osób, w szczególności dla twórców nakładek) planowane było na grudzień bieżącego roku i styczeń roku przyszłego. Druga, dostępna dla wszystkich wersja beta ukaże się po analizie i poprawie zgłoszonych problemów, najprawdopodobniej w lutym lub marcu 2016 r., zaś wersja stabilna 2017 pojawi się prawdopodobnie w maju przyszłego roku (zależy to oczywiście od postępu prac).

Wśród najważniejszych nowości, które mają się pojawić w oprogramowaniu ZWCAD 2017, wymienia się między innymi obsługę 64-bitowych systemów operacyjnych (wersja  ta wyeliminuje ograniczenie związane z wykorzystaniem pamięci) oraz możliwość działania w środowiskach innych niż Windows (chodzi tu konkretnie o system Linux).

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie dystrybutora ZWCAD.

Źródło: Szansa, ZWSOFT, CAD.pl

Share

Piątek, 18.12.2015 r.

HoloLens i rozwiązania CAx

Przy okazji relacji z PLM Europe wspominałem o wykorzystywaniu okularów HoloLens (Microsoft) w zastosowaniach inżynierskich. Jak się okazuje, nie tylko Siemens podjął współpracę z Microsoft w tym zakresie. Również Autodesk rozpoczął proces integracji okularów HoloLens z własnymi produktami. Już wkrótce HoloLens mogą przestać być tylko ciekawostką, a staną się narzędziem pracy dla profesjonalistów

Celem współpracy jest integracja programu Autodesk Fusion 360 z HoloLens i opracowywanie przyszłych rozwiązań, które zmienią sposób pracy projektantów i inżynierów różnych branż. Połączenie oprogramowania Autodesk z możliwościami rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości ma ułatwiać i przyśpieszać pracę specjalistów. W jaki sposón?

Otóż dzięki holograficznym okularom inżynierowie będą mogli z łatwością wizualizować projektowane urządzenia w rzeczywistych wymiarach i otoczeniu. HoloLens ułatwią też pracę zespołową, ponieważ grupa inżynierów, z których każdy korzysta z „zabawki” Microsoft, może bardzo łatwo wspólnie pracować nad jednym projektem.

Wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości ma pomagać oszczędzać czas, obniżać koszty projektowania i eliminować błędy konstrukcyjne w fazie prototypowej. Może się tak stać istotnie, ponieważ w dużo mniejszym stopniu będzie wymagane tworzenie fizycznych prototypów.

Co więcej, urządzenie HoloLens nie musi być połączone z komputerem lub telefonem, żeby działać; jest ono całkowicie autonomicznie, dlatego zmiany w projektach będą mogły być nanoszone w dowolnym miejscu i czasie – może to być dom, biuro, hala produkcyjna lub plac budowy.

(ms)

Źródło: Aplikom


HoloLens, Autodesk Maya i... motocykl :)

 

Share

Czwartek, 17.12.2015 r.

Siemens przejmuje Polarion

Firma Siemens zawarła umowę dotyczącą przejęcia Polarion – twórcy pierwszego rozwiązania dla przedsiębiorstw, które wykorzystuje przeglądarkę WWW do zarządzania cyklem życia aplikacji (ALM). Oprogramowanie jest integralną częścią rozwoju produktu we wszystkich branżach, zaś ALM umożliwia producentom ciągłą integrację, weryfikację i walidację powiększających się treści programowych, które trafiają do ich produktów. Polarion jest liderem na rynku ALM, który wykorzystuje otwartą architekturę, wdraża nowoczesne mechanizmy zarządzania kodem źródłowym oraz wspiera potrzeby związane z tworzeniem oprogramowania w modelu open source

Siemens, jako jeden z wiodących na świecie twórców oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktu (PLM), doda ofertę Polarion do swojego oprogramowania Teamcenter, czyniąc ALM integralnym elementem procesu rozwoju produktu.

– Dzisiejsza informacja jest kolejnym krokiem firmy Siemens, który ma pomóc naszym klientom w pełni czerpać korzyści z cyfryzacji – powiedział Chuck Grindstaff, prezes i dyrektor generalny Siemens PLM Software. – Dodając rozwiązania ALM firmy Polarion do naszego portfela produktów PLM, możemy jeszcze lepiej pomagać firmom w tworzeniu inteligentnych produktów wyposażonych w funkcje komunikacyjne. Zaawansowane funkcje zaprojektowane przez Polarion zapewniają dalszą integrację tworzenia specyfikacji, rozwoju, testowania i symulacji oprogramowania z naszym wiodącym środowiskiem rozwoju produktu, opartym na systemach programowych. Mamy zaszczyt powitać pracowników Polarion w naszej organizacji i cieszymy się, że możemy wprowadzić ich produkty do naszej oferty inteligentnych, innowacyjnych rozwiązań.

Polarion jest liderem rynku ALM, współpracującym z głównymi klientami ze wszystkich podstawowych branż PLM, jak również z klientami z powiązanych branż o wysokim potencjale wzrostu. Zamknięcia transakcji oczekuje się w pierwszym kwartale 2016. Warunki przejęcia nie będą ujawnione.

Źródło: Siemens Industry Software

Share

Środa, 16.12.2015 r.

W czołówce wyścigu wykorzystania nowoczesnych technologii w przemyśle

Polscy inżynierowie pracują nad nowoczesnymi rozwiązaniami, które mają zmienić funkcjonowanie zakładów przemysłowych i zrewolucjonizować pracę serwisantów. Próbkę tego, co udało im się stworzyć, zaprezentowali podczas tegorocznych targów LiveWorx Europe 2015 w Niemczech

Uważna obserwacja rozwoju nowoczesnych trendów oraz ich wpływu na przekształcanie się przemysłu, pozwoliła polskim inżynierom na opracowanie innowacyjnych rozwiązań dla fabryk i serwisu przyszłości. Na tegorocznych targach LiveWorx Europe 2015 nasi inżynierowie zaprezentowali demo trzech produktów, a wśród nich najważniejsze, czyli system wspierający działy serwisowe, oferujący dla nich inteligentne, połączone, zautomatyzowane środowisko, które optymalizuje czas pracy serwisanta oraz podnosi jego wydajność, redukując niepotrzebne koszty.

Przyszłość ma na imię... technologia
Aplikacja pozwala dostarczyć serwisantom informację techniczną na temat produktu, który mają naprawić w danej chwili. Głównym założeniem tego narzędzia jest dostarczenie kluczowych danych tj.: szczegółów zgłoszenia serwisowego, procedur dotyczących wykonania następnych etapów prac serwisowych, czy informacji o stanie urządzenia. (...)

 

Wtorek, 08.12.2015 r.

Zarządzanie jakością – po raz czwarty

Już jutro, w środę 9 grudnia, ostatnia – czwarta część webinarium z zakresu zarządzania jakością

 

 

Webinarium rozpocznie się o godz: 11:00. Podczas spotkania omówione zostaną rozwiązania DPV (Dimensional Planning and Validation) oraz główne korzyści jego stosowania w przedsiębiorstwie produkcyjnym, takie jak:
• zbieranie danych z wszelkiego rodzaju urządzeń pomiarowych,
• dostępność informacji jakościowych w całym przedsiębiorstwie,
• automatyczne raportowanie pomiarów historycznych i sumarycznych,
• prezentacja 3D danych pomiarowych.

Webinarium w języku angielskim poprowadzi Máté Rangics, QM Specialist GraphIT.

Rejestracji można dokonać tutaj.

Źródło: Siemens Industry Software

Share

Czwartek, 3.12.2015 r.

9 konkurs projektowy TraceParts

Jak co roku projektanci i użytkownicy CAD mają okazję wziąć udział w konkursie projektowym organizowanym przez TraceParts. Tym razem decydujący wpływ na temat konkursu ma zbliżająca się premiera siódmej części Gwiezdnych Wojen...

Tegoroczna edycja wpierana przez ProtoLabs stawia przed uczestnikami ciekawe zadanie: odtworzenia wybranej postaci, pojazdu, statku kosmicznego, scenerii etc. nawiązujących do znanego filmu sci-fi – niekoniecznie do sagi Gwiezdnych Wojen. Warunkiem jest wykorzystanie w projekcie jak największej ilości części i podzespołów pochodzących z bibliotek gotowych elementów CAD 3D, udostępnianych bezpłatnie przez TraceParts. Wszystkie modele na platformie TracePartsOnline.net są dostępne w najpopularniejszych natywnych formatach systemów CAD, jak np. Solid Edge, SOLIDWORKS i T-Flex. Wspierane są także formaty neutralne, jak DWG, DXF, IGES, STEP, SAT, JT, STL i VRML, wiele modeli dostępnych jest także w STL (standardowym formacie wykorzystywanym np. w technologii druku 3D)...

Uczestnicy mogą przesyłać swoje projekty do 18 grudnia br., na adres: 3dcontest@traceparts.com. Rozmiar plików nie może przekraczać 1 MB. Wszystkie zgłoszone prace będą poddane ocenie przez sędziów wyłonionych z zespołu TraceParts i zostaną udostępnione na stronie TraceParts.com. Imię zwycięzcy, który nagrodzony zostanie najnowszym... BB-8 Sphero Droidem z „Przebudzenia mocy” poznamy w Wigilię, 24 grudnia 2015 roku.

Zachęcam do udziału w konkursie i... „May the 3D force be with you!”

(ms)

Więcej informacji: http://www.traceparts.com/news-and-events/2015-press-releases/pr12112015/

Share

Środa, 2.12.2015 r.

Pierwszy CAM dla Onshape?

1 grudnia br. firma MecSoft (producent m.in. bezpłatnego VisualCAD i VisualCAM/FreeMLL– systemu CAM 2,5 osi) poinformowała o wydaniu dodatku VisualIMPORT dedykowanego dla Onshape. Pozwala on na import modeli Onshape do środowiska VisualCAD/VisualCAM...

Co to oznacza w praktyce? Otóż po zainstalowaniu VisualCAD/VisualCAM i pobraniu wspomnianego dodatku, użytkownik ma możliwość zalogowania się do Onshape bezpośrednio z VisualCAD, a następnie pobierania dowolnych plików/modeli formatu Onshape i z pomocą modułów typu VisualMILL, VisualTURN, czy też Visual3DPRINT
– generowania dla nich ścieżek obróbki, albo przygotowania do druku 3D.

Jak można przeczytać na stronie producenta, VisualIMPORT dla Onshape jest dodatkiem (plug-inem) do VisualCAD i wymaga zainstalowania programu VisualCAD 2015 na komputerze użytkownika. Zarówno VisualCAD, jak i VisualIMPORT są bezpłatne i sposób ich wykorzystania/użycia dla celów komercyjnych nie podlega żadnym ograniczeniom. Również VisualCAM może być używany bezpłatnie – w przypadku korzystania z jego ograniczonej wersji, jaką jest wspomniany FreeMILL.

W ten sposób można wejść w posiadanie kompletnego rozwiązania CAD/CAM/PDM – zupełnie bezpłatnie.

(ms)

VisualCAD, VisualIMPORT (for Onshape) i VisualCAM (FreeMILL) można znaleźć (i pobrać) tutaj. O FreeMILL (VisualCAM 2012) pisałem na łamach CADblog.pl (wydanie 1(18)2014, strona 36 – link tutaj). O Onshape można przeczytać w ostatnim wydaniu (link tutaj).

Źródło: TenLinks, MecSoft

Share

Środa, 2.12.2015 r.

SOLIDWORKS 2016 SP 1.0 EV

Dostępny jest pierwszy „service pack” dla najnowszej wersji SOLIDWORKS

Service pack dostępny jest dla wszystkich użytkowników posiadających aktualną subskrypcję. Aby go pobrać i zainstalować, należy zalogować się na portalu użytkowników SOLIDWORKS (SOLIDWORKS Customer Portal) i wejść do działu Download Software and Updates.

Warto także upewnić się, czy jesteśmy uczestnikami programu „Early Visibility” (pozwalającego na korzystanie z wczesnych wersji usprawnień, ulepszeń, service packów etc.). Sprawdzona i stabilna wersja SP 1.0 dostępna będzie po 3-4 tygodniach od udostępnienia wersji „ev”, dlatego użytkownicy tej wersji proszeni są o zgłaszanie wszelkich uwag i problemów do działu technicznego SOLIDWORKS na adres: evis@SOLIDWORKS.com.

Źródło: SOLIDWORKS, Boxer's CAD CAM Blog

Share

Wtorek, 1.12.2015 r.

Najtańszy komputer świata

Raspberry Pi Zero to obecnie najtańszy komputere na świecie. Można go kupić za pięć dolarów (sic!), albo otrzymać za darmo – jeśli kupimy wydanie miesięcznika The MagPi

Jak na swoją cenę, urządzenie zaskakuje możliwościami. Płytka o powierzchni 65 × 30 mm zawiera jednordzeniowy układ SoC Broadcoma BCM2835 (znany ze starszych wersji Pi, z tym samym GPU Videocore 4), o taktowaniu 1 GHz (o 40% szybszy niż wcześniejsze, oryginalne Raspberry Pi 1), pamięć 512 MB RAM DDR2, gniazdo kart microSD, złącze miniHDMI (z obsługą rozdzielczości 1080p, 60FPS), dwa złącza microUSB do zasilania i transferu danych, oraz „gołe” (bez pinów) złącza GPIO i composite video. Zużycie energii przez to maleństwo nie przekracza 0,7 W. A praktyczne możliwości? Cóż, można na nim uruchomić bez problemu... Minecrafta, Sonic Pi czy Scratcha.
(...)

 

Poniedziałek, 30.11.2015 r.

Zarządzanie jakością – ostatnie z cyklu

Siemens Industry Software serdecznie zaprasza na ostatnią, czwartą część webinarium z  zakresu zarządzania jakością

 

 

Webinarium odbędzie się 9 grudnia o godz: 11:00. Podczas spotkania omówione zostaną rozwiązania DPV (Dimensional Planning and Validation) oraz główne korzyści jego stosowania w przedsiębiorstwie produkcyjnym, takie jak:
• zbieranie danych z wszelkiego rodzaju urządzeń pomiarowych,
• dostępność informacji jakościowych w całym przedsiębiorstwie,
• automatyczne raportowanie pomiarów historycznych i sumarycznych,
• prezentacja 3D danych pomiarowych.

Webinarium w języku angielskim poprowadzi Máté Rangics, QM Specialist GraphIT.

Rejestracji można dokonać tutaj.

Źródło: Siemens Industry Software

Share

Poniedziałek, 30.11.2015 r.

Toshiba drukuje z metalu

Znana z produkcji elektroniki użytkowej (w tym laptopów, telewizorów czy tradycyjnych drukarek), a także profesjonalnych rozwiązań dla firm, japońska Toshiba wkracza na rynek technologii druku 3D z własną drukarką. Urządzenie będzie drukować w metalu, w dodatku 10 razy szybciej niż rozwiązania konkurentów w branży...

Szykuje się bardzo efektowny debiut. Toshiba Machine Co. Ltd., która do tej pory działała w branżach urządzeń do formowania wtryskiem, maszyn odlewniczych i robotów przemysłowych, postanowiła wykorzystać swój potencjał w jednej z najszybciej rozwijających się dziedzin współczesnego wytwórstwa, jaką są technologie addytywne.

Toshiba Corporation oraz Toshiba Machine Co. Ltd. wspólnie opracowały prototyp urządzenia, które oficjalnie zaprezentowane zostanie podczas targów Monozukuri Matching Japan 2015 w Tokyo jeszcze w tym tygodniu – 2 grudnia br. (reportaż z targów zapowiada portal branżowy centrumdruku3D.pl).

 

Fot. Prototypowa Toshiba – „drukarka 3D” , a w zasadzie urządzenie pracujące w technologii LMD...

 

„Toshiba nazwała swoją technologię LMD (Laser Metal Depositioning). Podstawowa zasada działania nie odbiega od tej znanej ze spiekania sproszkowanego metalu światłem lasera (DMLS). To co pozwoliło przyśpieszyć proces to opracowanie nowatorskiej dyszy opartej na know-how Toshiby w zakresie technologii symulacji płynów. W przeciwieństwie do obecnych n a rynku rozwiązań, dysza LMD ogranicza obszar na jakim cząsteczki metalu są rozprowadzane, dzięki czemu laser skupia się na niewielkim obszarze, tym samym pracując szybciej, wydajniej i precyzyjniej.

Prototyp urządzenia potrafi wydrukować 110 centymetrów sześciennych w ciągu godziny z wykorzystaniem 800 watowego lasera przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej precyzji druku 3D. Radzi sobie ze stalą nierdzewną, żelazem czy Inconelem” – jak informuje centrumdruku3D.pl.

Ciekawe, czy wersja produkcyjna będzie mogła pochwalić się jeszcze lepszymi parametrami. Urządzenie ma bowiem trafić na rynek dopiero w 2017 roku...

Źródło: centrumdruku3d.pl, 3ders.org, Toshiba

Share

Piątek, 27.11.2015 r.

CADprofi 12 dla przemysłu i budownictwa

Ukazała się nowa wersja programu CADprofi 12,
wspomagającego projektowanie w budownictwie i przemyśle

CADprofi 12 ułatwia tworzenie projektów mechanicznych, budowlanych oraz instalacyjnych (sanitarnych, grzewczych, wentylacyjnych, technologicznych, elektrycznych etc.). Do zalet programu należy duża zawartość krajowych i międzynarodowych norm (PN, EN, DIN itd.), biblioteki renomowanych producentów, polecenia automatyzujące pracę, czy tworzenie zestawień.

Co nowego można znaleźć w CADprofi 12?
• CADprofi HVAC & Piping – zmiany w systemie rysowania rurociągów ogólnych,
• CADprofi HVAC & Piping – polecenie Przewody – widoki szczegółowe,
• CADprofi Electrical – rozszerzenie biblioteki symboli i aparatury modułowej,
• CADprofi Electrical – parametryczne symbole zacisków,
• edycja połączeń przewodów schematycznych,
• rysowanie ciągów instalacji z odsunięciem,
• rysowanie ciągów instalacji wzdłuż „infolinii”,
• rysowanie ciągów instalacji z automatycznym przyłączeniem do wskazanego obiektu,
• połączenia elementów instalacji z bibliotek producentów i katalogów CADprofi,
• obliczenia hydrauliczne i automatyczne rysowanie rozwinięć w KaMo/Delta,
• CADprofi Mechanical – dodatkowe normy PN , EN, DIN, ISO i GOST,
• CADprofi Mechanical – rozszerzona zawartość polecenia Otwory,
• CADprofi Mechanical – dynamiczne wydłużanie profili stalowych,
• rozszerzona zawartość polecenia Narzędzia rysunkowe,
• zarządzanie bibliotekami produktów,
• nowa biblioteka 2D i 3D korytek Legrand oraz Cablofil, produktów Heiztechnik, produktów BCS,
   biblioteki KaMo i Delta Systemtechnik, biblioteka produktów BKT Elektronik,
• aktualizacja bibliotek producentów: Reflex, Lovato, BH-Res, WILO, Wavin, Vaillant, Chemowent, Legrand, ETI.

CADprofi 12 pracuje także w środowisku Windows 10 i jest kompatybilny z wieloma systemami CAD, w tym: AutoCAD 2016, ARES Commander Edition 2015, BricsCAD V16, progeCAD 2016, ZWCAD Classic, CADMATE. Przy aktualizacji do wersji 12, wymagana jest aktywna subskrypcja programu.

Dostępna jest bezpłatna wersja 30-dniowa CADprofi (link tutaj). Pełny opis nowości dostępny na stronie producenta.

Źródło: CADprofi Sp. z o.o.

Share

Wtorek, 24.11.2015 r.

Seminarium NX CAM VoluMill z pokazem obróbki na maszy CNC

CAMdivision Sp. z o.o. serdecznie zaprasza na bezpłatne seminarium
pt. „Ultrawydajne obróbki w NX CAM VoluMill”, połączone z pokazem na maszynach CNC

Seminarium odbędzie się 3 grudnia w PCKPiZ Łańcut, ul. Armii Krajowej 51, o godzinie 10.00.
Aby dokonać rejestracji i uzyskać więcej informacji, wystarczy wejść na stronę: http://camdivision.pl/volumill/

O VoluMill
Algorytm VoluMill kontroluje kąt opasania narzędzia, co przekłada się na stałą szerokość skrawania – stały przekrój wióra. Ta precyzyjna kontrola szerokości wióra umożliwia zastosowanie dużych głębokości skrawania, których wartość może wynosić dwie średnice frezu.

Operacja jest dostępna do wersji 32- i 64-bitowych począwszy od wersji NX 6.0 do obecnie najnowszej NX 10.0. Do optymalnego doboru parametrów obróbki służy specjalny asystent „Milling Advisor”, który na podstawie danych wejściowych (właściwości frezu, materiału, obrabiarki…) określa wartości szerokości i głębokości skrawania, obrotów i posuwów. Posuwy mają charakter dynamiczny.

 

 

 

Od listopada jest dostępna kolejna wersja 7.1 obróbki zgrubnej w NX CAM VoluMill. W tej wersji system poprawia wydajność obróbki,  jednocześnie zwiększając efektywność i wydłużając żywotność narzędzi skrawających. Czasy obróbki są szybsze, poprawiona jest ewakuacja wiórów i ruchy obróbki są płynniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej.

Źródło: CAMdivision Sp. z o.o.

Share

Wtorek, 24.11.2015 r.

Dodaj sobie ekstra wymiar

Aplikom Sp. z o.o. zaprasza na cykl bezpłatnych szkoleń – webinariów, dedykowanych zarówno dotychczasowym użytkownikom rozwiązań 2D, jak i posiadaczom oprogramowania z rodziny AutoCAD

Szkolenia poświęcone będą kilku ciekawym, a zarazem przydatnym funkcjonalnościom, które oferuje zarówno klasyczny AutoCAD 2016, jak i jego odmiany branżowe.

Poruszone zostaną takie zagadnienia jak:
• Edycja chmury punktów (1.12.2015 r.)
• Wsparcie koordynacji modelu BIM (7.12.2015 r.)
• Projektowanie 3D (15.12.2015 r.)
• Licencjonowanie sieciowe (22.12.2015 r.)
• Rendering w Autodesk 360 (29.12.2015 r.)

Aby wziąć udział w webinariach, należy dokonać rejestracji. Więcej szczegółów na stronie organizatora (link tutaj).

Wszyscy uczestnicy webinariów będą mogli wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami!

Źródło: Aplikom Sp. z o.o.

Share

Poniedziałek, 23.11.2015 r.

HSMWorks i HSMXpress 2016

Z początkiem listopada firma Autodesk ogłosiła wydanie najnowszych wersji oprogramowania Autodesk HSMWorks dedykowanego dla użytkowników SOLIDWORKS. Jak widać firma kontynuuje oferowanie rozwiązań CAM, zintegrowanych ze środowiskiem CAD konkurencyjnej firmy...

Zarówno HSMWorks, jak i HSMXpress 2016 stanowią jedynie część portfolio Autodesk z zakresu rozwiązań CAM, na które składają się także Inventor HSM, Fusion 360 z możliwościami CAM, oprogramowanie Delcam, TruNest i TruLaser, a także Factory Design Suite.

 

Oprogramowanie HSMWorks pozwala na symulowanie maszyn CNC od 2,5 do 5 osi...

 

HSMWorks Professional 2016 zapewnia wsparcie dla 3+2 osiowych strategii obróbki na centrach obróbczych CNC, jak i na tokarkach sterowanych numerycznie. HSMWorks Premium 2016 pozwala dodatkowo na symultaniczną obsługę do 5 osi. Z kolei HSMXpress 2016 to bezpłatne rozwiązanie (wersja wcześniejsza opisywana była na łamach CADblog.pl & Swblog.pl – link tutaj), ale ograniczone funkcjonalnie do 2,5 osi. Wszystkie wymienione rozwiązania pozwalają na pracę w środowisku CAM bezpośrednio z poziomu SOLIDWORKS.

Jesteśmy zobowiązani do zapewnienia ciągłego wsparcia dla wszystkich naszych produktów HSM CAM, niezależnie od wybranego przez naszych klientów oprogramowania CAD – zadeklarował Al Whatmough, dyrektor Autodesk HSM CAM. – Ostatnia edycja otwiera użytkownikom SOLIDWORKS dostęp do prawdziwie zintegrowanego rozwiązania CAM – dodał.

 

HSMWorks pozwala użytkownikowi na definiowanie i modyfikowanie ścieżki obróbczej bezpośrednio z poziomu SOLIDWORKS

 

W wersji 2016 użytkownicy DS SOLIDWORKS znajdą m.in. nowe rozwiązania szkiców sylwetkowych, zaawansowane możliwości wizualizacji, ulepszenia w obszarze zarządzania modelem i procesem obróbki, nowe biblioteki uchwytów, usprawnienia narzędzi generowania ścieżek, obróbki resztek, rozszerzenia postprocesorów i wiele innych.

Więcej informacji: http://inthefold.autodesk.com/in_the_fold/2015/11/autodesk-announces-hsmworks-and-hsmxpress-2016.html#sthash.EamYJqIo.dpuf

Źródło: TenLinks.com

Share

Piątek, 20.11.2015 r.

Sposób na licencję

CAMdivision Sp. z o.o. przygotowała ciekawą ofertę dla wszystkich użytkowników oprogramowania firmy Autodesk, którzy obawiają się zmiany sposobu licencjonowania wykorzystywanych rozwiązań

Osoby korzystające na co dzień z programów AutoCAD, Inventor, Delcam, HSMWorks czy Moldflow muszą zadać sobie ważne pytania, dotyczące wpływu zmiany polityki firmy Autodesk (odnośnie sposobu licencjonowania) na ich podstawową działalność (o zmianach tych można poczytać także na CADblog.pl – tutaj – przyp. redakcji).

W odpowiedzi na ich wątpliwości CAMdivision Sp. z o.o. proponuje przejście na stałe licencje oprogramowania Siemens PLM Software (będącego w ofercie firmy) i pomoc w integracji nowych rozwiązań.

Zainteresowani ofertą proszeni są o kontakt z przedstawicielami firmy za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie (pod nr: 71 780 30 20 albo 600 902 903). Można także wypełnić odpowiedni formularz dostępny na stronie CAMdivision (link tutaj).

Źródło: CAMdivision, CAD.pl

Oficjalna strona Autodesk opisująca nowy model licencjonowania:
http://www.autodesk.com/products/perpetual-licenses

 

Share

Piątek, 20.11.2015 r.

Fundacja OpenFOAM ogłosiła wydanie OpenFOAM® 3.0.0 

Jest to pierwsza od 2011 tak istotna aktualizacja tego rozwiązania, ze szczególnym uwzględnieniem zmian w obszarze CDF

OpenFOAM® (Open Field Operation and Manipulation) jest pakietem służącym do rozwiązywania szerokiej gamy zagadnień, od złożonych obliczeń CFD (włączając w to reakcje chemiczne, turbulencje i przewodnictwo cieplne) po dynamikę ciała stałego i elektrodynamikę.

Oprogramowanie jest napisane w języku C++. Zawiera metody do rozwiązywania konkretnych zagadnień inżynierskich, biblioteki do przygotowania siatki obliczeniowej, a także moduły do wizualizacji objętego obliczeniami obszaru i siatki oraz wyników obliczeń. Istnieje również możliwość dopisania własnych procedur dla innych zagadnień, które wykorzystują narzędzia dostępne w bibliotece.

OpenFOAM rozwiązuje równania różniczkowe cząstkowe za pomocą metody objętości skończonych na nieregularnych siatkach w trzech wymiarach przestrzennych*.

 

Testowanie w środowisku OpenFOAM opływu cieczy na modelu łodzi podwodnej wykonanym we FreeCAD...
Dwie bezpłatne aplikacje inżynierskie w akcji...

 

Obecna wersja 3.0.0 jest obrazem repozytorium OpenFOAM-dev, które wydano z początkiem grudnia 2014 roku jako wersję 2.3.1 i zawiera ponad 800 zmian/poprawek w kodzie programu. Oprócz dodania nowych funkcjonalności, dokonano ulepszeń mających na celu poprawę stabilności systemu, a także łatwości użytkowania. Zmiany te objęły m.in.:
• przeprojektowanie elementów kodu, np. bibliotek turbulencji,
• łatwiejsze wprowadzanie danych/definiowanie modelu,
• zaktualizowane i poprawione modele.

Ogólnie poprawiono:
• modelowanie turbulencji,
• symulację przepływów (reaktywne, wielofazowe),
• metody numeryczne,
• ograniczenia,
i wiele innych.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie OpenFOAM Foundation (link tutaj).

Nowy pakiet jest dostępny na zasadach Open Source (General Public Licence). Dostępne są wersje instalacyjne dla Linuxa (dystrybucja Ubuntu), a także w postaci kodu źródłowego dla innych wersji Linuxa (link tutaj). Użytkownicy systemów Windows mogą pobrać wcześniejszą wersję pakietu (2.3.x) w wersji na 32 i 64-bitowe systemy (link tutaj). Plik instalacyjny zajmuje ok. 630 MB...

Wspomnę, że wśród twórców OpenFOAM znajdziemy naszego rodaka, Daniela Jasińskiego.

Źródło: TenLinks.com

*opis za: https://www.icm.edu.pl/kdm/Oprogramowanie

 

Share

Czwartek, 19.11.2015 r.

Zarządzanie jakością po raz trzeci... 

Siemens Industry Software zaprasza na trzecią część webinarium z  zakresu zarządzania jakością, które odbędzie się w środę, 25 listopada o godz: 11:00

Podczas spotkania przedstawione zostanie rozwiązanie CMM Inspection & Execution, dzięki któremu możliwe jest:
• znaczne skrócenie czasu programowania (do 80%),
• automatyczne tworzenia programów z PMI,
• analizowanie danych w środowisku 3D CAD.

CMM Inspection Execution umożliwia wykonywanie i analizę programów CMM bez ograniczenia do konkretnej marki CMM.

Webinarium prowadzone będzie w języku angielskim, a poprowadzi je Máté Rangics (QM Specialist GraphIT). Rejestracji można dokonać tutaj.

Źródło: Siemens Industry Software

Share

Środa, 18.11.2015 r.

Optymalizacja przygotowania i realizacji produkcji w zakładach produkcyjnych

softPROGRESS zaprasza na cykl bezpłatnych webinariów poświęconych usprawnianiu procesów funkcjonujących w firmach produkcyjnych na etapie przygotowania i realizacji produkcji. Podczas każdego webinarium, przygotowywanego razem z producentami oferowanych rozwiązań, specjaliści firmy będą starali się w ciągu około godziny podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie poruszanego zagadnienia

Uczestnicy webinariów, którzy będą zainteresowani zakupem oprogramowania mogą liczyć na pomoc w uzyskaniu dofinansowania jeszcze w tym roku wg dokumentu prezentującego warunki dofinansowania dla przedsiębiorstw na wdrożenie innowacji produktowych i procesowych.  

• 19.11.2015 (czwartek), godz. 10.00
RapidAuthor: Jak tworzyć i wykorzystać możliwości interaktywnych publikacji technicznych?
Informacje i rejestracja – link tutaj

• 24.11.2015 (wtorek), godz. 14.00
HyperXtrude: Usprawnianie procesu produkcyjnego wytłaczania tworzyw
Informacje i rejestracja – link tutaj

Są to  webinaria przygotowane pod kątem wsparcia akcji promocyjnego testu rozwiązań software’owych oferowanych przez softPROGRESS, która została rozpoczęta we wrześniu br. 

Podczas webinariów uwaga skupiona zostanie na biznesowym aspekcie wykorzystania oferowanych przez softPROGRESS rozwiązań, prezentując korzyści, jakich można oczekiwać po ich wdrożeniu:

1. Zmniejszenie kosztów przygotowania produkcji o około 30%:
• zmniejszenie całkowitego czasu cyklu rozwoju wyrobu przez ograniczenie ilości prób narzędzi na maszynach produkcyjnych,
• brak konieczności przerywania produkcji,
• optymalizacja konstrukcji i poprawa jakości wyrobów przy zachowaniu wymaganych właściwości wytrzymałościowych.

2. Zwiększenie przychodów:
• zmniejszenie kosztów produkcji przez ograniczenie zużycia materiałów i energii,
• zwiększenie wydajności produkcji,
• możliwości uruchomienia większej ilości projektów i zwiększenie częstotliwości wprowadzania nowych wyrobów.

3. Poprawa wizerunku:
• większa elastyczność przy realizacji specyficznych wymagań klientów,
• zwiększenie stopnia skomplikowania wyrobów,
• krótszy czas wypuszczenia na rynek zaawansowanych wyrobów.

Przed każdym webinarium organizator prosi o wcześniejszą rejestrację uczestnictwa – wystarczy kliknąć na wybranym z powyższych linków.

Źródło: softPROGRESS

Share

Poniedziałek, 16.11.2015 r.

GstarCAD 2016 coraz bliżej 

Oficjalnie zapowiedziano wydanie najnowszej wersji oprogramowania GstarCAD 2016. Rozwiązanie ma być dostępne już wkrótce...

GstarCAD 2016 ukaże się jeszcze w tym roku, zarówno w polskiej, jak i angielskiej wersji językowej. Premiera planowana jest na początek grudnia. Program ma oferować wiele udoskonaleń, które ułatwią i przyśpieszą pracę projektantów oraz inżynierów.

Pierwszym zauważalnym usprawnieniem w GstarCAD 2016 ma być zwiększona wydajność działania. Twórcy programu ulepszyli przejścia pomiędzy modelem, a układem. Poprawiono również działanie funkcji przybliżania oraz oddalania okręgów i łuków. Dzięki temu w trakcie wykonywania operacji wszystkie obiekty będą wyświetlane precyzyjnie, nawet te znajdujące się na bardzo złożonych i skomplikowanych rysunkach.

Optymalizacja programu dotyczy także dokładniejszego przyciągania do charakterystycznych punktów i lepszej graficznej prezentacji obiektów. GstarCAD 2016 ma cechować się aż 20% wzrostem wydajności, w trakcie wykonywania większości popularnych poleceń, takich jak: Otwórz, Kopiuj, Przesuń, czy też Cofnij. Pozwoli to projektantom zaoszczędzić czas i przyśpieszyć proces projektowania.

GstarCAD 2016 zapewnia też większą intuicyjność i łatwość obsługi. W GstarCAD 2016 znajdą się nowe możliwości edycji polilinii – po zawieszeniu wskaźnika myszy nad uchwytem ukazuje się menu kontekstowe, które w jasny i przejrzysty sposób prezentuje dostępne opcje. Użytkowników programu z pewnością pozytywnie zaskoczą nowości w sposobach dynamicznego wprowadzania danych, w tym lepiej dostosowany wiersz poleceń, pozwalający na szybsze i prostsze ich wprowadzanie.

W najnowszej odsłonie GstarCAD-a wprowadzona zostanie obsługa plików DGN (format środowiska MicroStation firmy Bentley Systems), które będzie można importować oraz dodawać jako podkład. Pojawią się także dwie nowe opcje związane ze snapowaniem obiektów: Odległość od punktu końcowego oraz Podziel na segmenty. Na zakończenie warto wspomnieć o dodaniu do programu takich możliwości, jak: edytowanie brył 3D, odwrócone zaokrąglenie oraz o ulepszeniu narzędzi służących do wymiarowania.

Więcej informacji o programie GstarCAD można uzyskać na stronie polskiego dystrybutora środowiska (link tutaj).

Źródło: TMSYS Sp. z o.o.

Share

Wtorek, 10.11.2015 r.

Platynowe CAMdivision...

Największe obroty z SIEMENS PLM spośród wszystkich partnerów handlowych i kolejny tytuł PLATYNOWEGO Partnera SIEMENS PLM (rok temu zostali pierwszą w historii polską firmą z tytułem PLATINUM) oraz blisko 3/4 rynku CAM dla CAMdivision – to wieści z tegorocznego XI spotkania VIP Polskich Biznes Partnerów Siemens Industry Software, które odbyło się w dniach 27-29 października w Pałacu Odrowążów w okolicach Radomia

Firma CAMdivision Sp. z o.o. oferuje kompleksowe rozwiązania CAx/PLM powiązane z pełnym wdrożeniem, szkoleniami, postprocesorami i wsparciem technicznym w oparciu o zintegrowane oprogramowanie firmy SIEMENS PLM. Posiada największe doświadczenie w Polsce we wdrożeniach NX CAD/NX CAM i specjalistycznych aplikacji do konstrukcji form NX Mold Design i wykrojników NX Progressive Die Design.

– Portfolio oferowanych produktów SIEMENS PLM umożliwia dynamiczny rozwój firmy i aktywny udział we wdrażaniu idei Industry 4.0. Rozszerzamy jednak naszą działalność na inne produkty (m.in. współpraca z firmą Celeritive w zakresie VoluMill for NX CAM) oraz kolejne rynki –  powiedział Artur Bielicz, prezes firmy CAMdivision Sp. z o.o. – W ostatnim roku na potrzeby obsługi niemieckiego rynku powołaliśmy dedykowaną spółkę CAMdivision GmbH. Wdrażamy obecnie oprogramowanie na terenie całej Europy.

– Największą wartością firmy są jej Pracownicy – dodaje Krzysztof Augustyn – dyrektor techniczny CAMdivision Sp. z o.o. – i należą się im szczególne podziękowania za zaangażowanie i wkład w nasz rozwój. W ostatnim roku zatrudniliśmy kolejnych, wysokiej klasy specjalistów w swoich dziedzinach. Dzięki tym działaniom zapewniamy naszym Klientom wdrożenia na najwyższym poziomie w szerokim obszarze zastosowań NX CAD/CAM/CAE i TEAMCENTER.

 

 

 

W czasie spotkania podsumowano zakończony pełnym sukcesem rok finansowy 2015 (określony w firmie Siemens od 1 października do 30 września). Polska jest jedynym krajem w Europie notującym dwucyfrowy wzrost obrotów nieprzerwanie od 5 lat! To wspólny sukces wszystkich partnerów handlowych SIEMENS PLM (warto tu przypomnieć, że prawie 3/4 rynku CAM należy do CAMdivision sp z o.o.).

Podczas spotkania wręczono również inne doroczne nagrody dla partnerów biznesowych (w Polsce jest ich ponad dziesięciu) przyznane przez Siemens Industry Software. CAMdivision Sp. z o.o. odebrała m.in. nagrodę za „Największą sprzedaż w roku 2015”– czyli ponad 30% rynku oprogramowania!

Źródło: CAMdivision Sp. z o.o.

Share

Wtorek, 10.11.2015 r.

Wyniki 14. studenckiego konkursu projektowego SOLIDWORKS 

Zakończyła się kolejna edycja najstarszego konkursu projektowego SOLIDWORKS w Polsce, organizowanego przez DPS Software (dawniej CNS Solutions). W tym roku wybór laureatów był bardzo trudny, z uwagi na zbliżony poziom prac. Każdy projekt z pierwszej 10. (a w zasadzie 12.) otrzymał po kilka głosów w każdej kolejnej turze głosowania. Ostatecznie, na wynik konkursu, wpłynęła ocena działu technicznego DPS Software

Prace z czołówki zostały skrupulatnie przeanalizowane pod kątem techniki modelowania, poprawności złożeń oraz zaawansowania projektu. Po długich dyskusjach zostali wyłonieni zwycięzcy. Przyznano również 2 wyróżnienia.
– W imieniu swoim, przedstawicieli firmy oraz SOLIDWORKS gratuluję zwycięzcom oraz osobom, którym bardzo niewiele zabrakło do podium – powiedział Dariusz Żebrowski, specjalista ds Edukacji DPS Software. Nagrody zostały wręczone laureatom na corocznej konferencji DPS Forum.

Laureaci 14 Edycji Studenckiego Konkursu Projektowego SOLIDWORKS
1. miejsce: Tomasz Tworek – „Synrefit” (Politechnika Wrocławska, Wydział Mechaniczny)
Projekt pojazdu o napędzie hybrydowym ze sterowaniem autonomicznym

 

Tomasz Tworek na zdjęciu ze swoim zrealizowanym projektem i... główną nagrodą
w 14. Studenckim Konkursie DPS Software (dawniej CNS Solutions)

 

Projekt dotyczy budowy modelu małego pojazdu o napędzie hybrydowym, który powstał na bazie kompaktowego quada z silnikiem spalinowym 50cm3. Tylne koła są napędzane silnikiem spalinowym, przednie zaś – silnikami elektrycznymi. Głównym założeniem konstrukcyjnym było umożliwienie sterowania każdym układem pojazdu poprzez komputer pokładowy, przez co możliwe będzie realizowanie algorytmów autonomicznego sterowania pojazdem. Projekt pojazdu wykonano oczywiście w oprogramowaniu SOLIDWORKS. (...)

 

Wtorek, 20.10.2015 r.

Webinaria o zarządzaniu jakością 

Siemens Industry Software zaprasza na serię webinariów poświęconych zagadnieniom z zakresu zarządzania jakością. Pierwsze spotkanie już 28 października!

 

 

Aby pozostać konkurencyjnym i wyróżniać się na rynku, należy ograniczyć koszty operacyjne i te związane z produktem, poprawiając jednocześnie jakość produktu. Każdego dnia trzeba wybierać między kosztami, czasem, a koniecznością spełnienia wymagań klienta. Zarządzanie jakością to kwestia kluczowa, ponieważ podejmowanie złych decyzji może mieć katastrofalny wpływ na prowadzoną działalność.

Siemens Quality Management to kompleksowe rozwiązanie w zakresie zarządzania jakością, umożliwiające firmie definiowanie, analizowanie, pozyskiwanie i budowanie elementów o krytycznym znaczeniu dla jakości, umożliwiających wykorzystywanie tych informacji w całym cyklu życiowym produktu.

Podczas organizowanego przez Siemens Industry Software cyklu webinariów będzie można przekonać się, jak:
• zwiększyć produktywność,
• zmniejszyć ryzyko i skuteczniej nim zarządzać,
• wykorzystać dotychczasowe inwestycje w CAD i inne zasoby PLM,
• zminimalizować zmiany projektowe i przeróbki w procesie produkcyjnym...

 

 

I spotkanie – 28.10.2015 r.
Uwaga! Webinarium prowadzone będzie w języku angielskim, z polskim wprowadzeniem.
Prowadzący: Máté Rangics, QM Specialist GraphIT.
Udział w webinarium jest bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji, której można dokonać tutaj.

Źródło: Siemens Industry Software

Share

Wtorek, 20.10.2015 r.

Dassault Systèmes prezentuje SOLIDWORKS 2016 

Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE Company, jeden ze światowych liderów w dziedzinie oprogramowania projektowego 3D oraz rozwiązań 3D Digital Mock Up i oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktu (PLM), zaprezentował oficjalnie SOLIDWORKS 2016, najnowszą odsłonę znakomitych aplikacji do prac projektowych i inżynieryjnych 3D...

SOLIDWORKS 2016 oferuje nowe i rozbudowane funkcje, dzięki którym społeczność 2,7 milionów użytkowników będzie w stanie szybciej i łatwiej wprowadzać innowacyjne rozwiązania, tworzyć i rozwijać modele, współpracować oraz realizować projekty od fazy koncepcyjnej do produkcji.

Zintegrowane środowisko projektowe
SOLIDWORKS 2016 to zintegrowane środowisko projektowe 3D oparte na platformie Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE, obejmujące wszystkie aspekty procesu opracowywania produktu. Nowe funkcje wprowadzone na życzenie użytkowników w obszarze CAD/CAE i PDM umożliwiają m.in. spłaszczanie dowolnej powierzchni, generują wizualizacje i ułatwiają weryfikację jakości projektu, pozwalając również na bardziej efektywną komunikację z działem produkcyjnym, szybkie tworzenie doskonałej jakości materiałów marketingowych oraz łatwiejszy dostęp do komend. Dzięki tym funkcjom oraz setkom innych, nowych funkcjonalności, w tym ulepszonemu (i odświeżonemu – przyp. redakcji) interfejsowi użytkownika, projektanci i inżynierowie będą mogli skupić się na swoich projektach, rozwiązywać skomplikowane problemy, sprawniej prowadzić równoległe prace projektowe oraz szybko przeprowadzać projekty
przez fazę produkcyjną (...)

 

Poniedziałek, 19.10.2015 r.

Teamcenter 11 z rozszerzonym Active Workspace 

Teamcenter jest jednym z najczęściej używanych systemów zarządzania cyfrowym cyklem życia na świecie i jest rozwijany przez oddział firmy Siemens odpowiedzialny za oprogramowanie do zarządzania cyklem życia produktu (PLM)

Najnowsza wersja oprogramowania Teamcenter® firmy Siemens oferuje nowe możliwości i rozwiązania dla całego portfela, zwiększając produktywność, wydajność i zmniejszając koszty. Teamcenter 11 zawiera ulepszoną funkcjonalność interfejsu Active Workspace, nowe narzędzia do administracji i integracji, oraz nowe możliwości w zakresie zarządzania procesami projektowania oprogramowania jako integralnej części całego cyklu życia produktu. Inne ulepszenia dotyczą współpracy z dostawcami, zgodności i integracji ECAD z konfiguracją Teamcenter Rapid Start.

ALM
Wykorzystując wielodomenowy mechanizm integracji, Teamcenter 11 oferuje teraz pełną integrację narzędzi do zarządzania cyklem życia aplikacji (ALM), danych i procesów w ramach środowiska PLM. W rezultacie, integracja ALM-PLM pozwala klientom zarządzać projektami oprogramowania poprzez holistyczny widok produktowy, zawierający mechaniczne i elektroniczne dane z systemów komputerowego wspomagania projektowania (MCAD i ECAD).

By móc naprawdę sprawdzić produkt, trzeba uwzględnić oprogramowanie, które sprawia, że ten produkt działa – powiedział Siemens PLM Software Eric Sterling, wiceprezes Teamcenter. – Łączenie cyklu rozwoju oprogramowania z resztą cyklu życia produktu w Teamcenter pozwala naszym klientom upewnić się, że wszystkie obszary produktu pracują tak, jak powinny.

Teamcenter 11:
nowa integracja ALM-PLM zapewnia holistyczny obraz procesu projektowania oprogramowania
rozszerzenia Active Workspace zwiększają wartość systemów PLM
nowe narzędzia do administracji i integracji zmniejszają koszt posiadania
bardziej wydajne zarządzanie harmonogramem i projektami


Lepszy Active Workspace
Kolejna funkcja Teamcenter 11 znacznie zwiększa wartość systemów PLM poprzez rozszerzenie funkcjonalności Active Workspace, intuicyjnego, bardzo wizualnego i spersonalizowanego środowiska, umożliwiającego natychmiastowy dostęp do potrzebnych informacji. By pomóc w planowaniu i przewidywaniu wydajności całego produktu, Teamcenter 11 oferuje teraz projektowanie systemowe i zarządzanie wymaganiami za pośrednictwem Active Workspace. Dzięki nowym „możliwościom architektonicznego modelowania systemów” oraz narzędziom do zarządzania procesem walidacji i weryfikacji, klienci mogą wyraźnie określić wydajność produktu względem określonych celów.

Rapid Start PDM
Konfiguracja Teamcenter Rapid Start PDM (zarządzanie danymi produktowymi) zawiera obecnie opcjonalne wsparcie dla integracji ECAD, co daje możliwość współdzielenia projektów i współpracy w ramach jednego środowiska PDM dla różnych obszarów domenowych. Konfiguracja Teamcenter Rapid Start oferuje możliwości Teamcenter PDM w sposób szybki i ekonomiczny i umożliwia użytkownikom Teamcenter 11 szybkie i łatwe przejście z PDM do pełnego Teamcenter PLM.

Konfiguracja Teamcenter Rapid Start jest odpowiedniej wielkości rozwiązaniem dla małych i średnich przedsiębiorstw, by rozpocząć przygodę z PDM – powiedział Sterling. – Opierając się na możliwościach platformy Teamcenter 11, w tym prekonfigurowanych funkcjach zarządzania danymi multi-CAD i przepływami pracy, klienci mają wszystko, co jest niezbędne do rozpoczęcia pracy z PDM już dzisiaj, a jednocześnie czują się bezpieczni wiedząc, że w przyszłości mogą przejść na PLM.

Poprawiona wydajność i nowe narzędzia do zarządzania stanowią wartość biznesową, która przyciąga klientów rozważających przejście z Teamcenter 10 do 11. Dodane ulepszenia i funkcje sprawiają, że niektóre aplikacje są bardziej elastyczne i skalowalne, np. użytkownicy Schedule Managera mogą teraz zarządzać projektami, które są o wiele większe, niż było to dotychczas możliwe. Ponadto, utrzymywanie wielu środowisk Teamcenter staje się prostsze dzięki narzędziom administracyjnym, które ułatwiają porównanie środowisk.

Inne ulepszenia Teamcenter 11
...obejmują funkcje samoobsługowe, które pozwalają dostawcom pracować bardziej niezależnie, współpracując jednocześnie z klientami. Nowe funkcje usprawniają również możliwości klienta w zakresie sprawdzania swoich produktów na zgodność z regulacjami dotyczącymi wykorzystania określonych substancji oraz ochrony środowiska. Wreszcie, Teamcenter 11 zmniejsza koszty eksploatacji i utrzymania, zwiększając możliwość integracji aplikacji korporacyjnych z systemami przesyłania wiadomości oraz transmisji i konwersji danych. Klienci mają dostęp do informacji z systemów zewnętrznych, bez konieczności powielania czy też ponownego wprowadzania danych.

Oprogramowanie Teamcenter 11 jest już dostępne. Więcej informacji na temat wszystkich nowych funkcji Teamcenter 11 oraz inne informacje dotyczące produktu Teamcenter znajdą Państwo na stronie Teamcenter community (link tutaj).

Źródło: Siemens Industry Software

Share

Środa, 14.10.2015 r.

Optymalizacja w przemyśle 

Siemens wspólnie z Konfederacją Lewiatan zapraszają na bezpłatne warsztaty „Optymalizacja w przemyśle”, które odbędzie się już w najbliższy piątek (16 października)

Szkolenie realizowane będzie w siedzibie Konfederacji, przy ul. Zbyszka Cybulskiego 3 w Warszawie (Konfederacja Lewiatan – link tutaj).

W ramach warsztatów zostaną omówione konkretne przykłady praktycznych zastosowań energooszczędnych systemów napędowych, narzędzi informatycznych oraz innych rozwiązań formalno-organizacyjnych, których efektem jest optymalizacja procesów produkcyjnych pod względem ekonomicznym. Zagadnienia zostaną omówione na przykładach firm GM, fabryki w Gliwicach oraz firmy Solaris (case study prezentujące wdrożenie rozwiązań Siemens PLM Software w firmie Solaris można obejrzeć poniżej).

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracji można dokonać tutaj.

Źródło: Siemens Industry Software

Share

Środa, 14.10.2015 r.

Pierwsze kroki z AutoCAD 2016PL 

Jeśli chcemy bezboleśnie i szybko opanować podstawy AutoCAD-a, czym prędzej sięgnijmy po tę książkę...

„AutoCAD 2016 PL. Pierwsze kroki” to kolejne wydanie znakomitego podręcznika Andrzeja Pikonia. Można tu znaleźć jasne i przejrzyste opisy środowiska oraz podstawowych narzędzi programu, a także sporo wskazówek praktycznych. Dowiemy się, jak tworzyć i modyfikować proste i bardziej złożone obiekty, dobierać odpowiednie linie, stosować kreskowania, posługiwać się szykami, korzystać z uchwytów, kontrolować wymiary, dodawać opisy tekstowe, a także używać bloków i warstw. Zobaczymy także, na czym polega parametryzacja rysunków, nauczymy się je opisywać i przygotowywać do druku. Liczne ilustracje, podobnie jak w poprzednich wydaniach, ułatwiają szybkie przyswojenie treści.

A na treść składają się m.in.:
• najważniejsze informacje o środowisku systemu,
• podstawowe operacje rysunkowe,
• poruszanie się w przestrzeni rysunku,
• tworzenie i modyfikowanie obiektów,
• stosowanie różnych rodzajów linii i kreskowania,
• korzystanie z szyku kołowego i prostokątnego,
• wstawianie tekstów i wymiarowanie obiektów,
• parametryzacja rysunku, używanie bloków i warstw,
• przygotowywanie do wydruku i drukowanie rysunku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydawnictwa Helion. Dla Czytelników CADblog.pl dostępna będzie promocyjna oferta, pozwalająca na zakup kompletu (podręcznik papierowy plus jego e-wydanie) po atrakcyjnej cenie. Szczegóły niebawem na profilu FB CADblog.pl.

Źródło: Helion

Share

| < | strona 7 z 22 | > |

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22

Poznaj NX12 z CAMdivision

 

Blog monitorowany przez:


 


 

 


| reklama | redakcja | dane kontaktowe | prenumerata |

© Copyright by Maciej Stanisławski. Publikowane materiały są objęte prawem autorskim.
Przedruk materiałów w jakiejkolwiek formie tylko za wcześniejszą zgodą autora.  
webmaster@skladczasopism.home.pl. Opracowanie graficzne: skladczasopism@home.pl
CADblog.pl jest tytułem prasowym  zarejestrowanym w krajowym rejestrze dzienników i czasopism
na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego Warszawa VII Wydział Cywilny Rejestrowy Ns Rej. Pr. 244/09
z dnia 31.03.2009 poz. Pr 15934

*ISSN 2083-3032 (wydanie papierowe) **ISSN 2083-3148 (wydanie on-line)