Strona korzysta z plików cookies m.in. na potrzeby statystyk.
Więcej >>>

stronę najlepiej oglądać z wykorzystaniem przeglądarki Chrome w rozdzielczości min. 1024 x 768 (zalecane 1280 x 1024)

Blog i czasopismo o tematyce CAD, CAM, CAE,     
systemach wspomagających projektowanie... 
    
 

© Maciej Stanisławski 2008
     
ul. Jeździecka 21c lok. 43, 05-077 Warszawa     
kom.: 0602 336 579     
  maciej@cadblog.pl     
2018 rok X 
   

   Siemens Solid Edge NX wyzwania projektowe

>> Strona główna | Aktualności | CAD blog | Solid Edge blog | SolidWorks blog | Raport o Cax Historia CAD | Sprzętowo | W numerze | ArchiwumLinki Pobierz


    


W przygotowaniu

fragment e-wydania 5-6/2017

nr 5-6(25-26) 2017
dostępny
po 29.12.2017


Wydanie aktualne

CADblog e-zine 3-4/2017

nr 3-4(23-24) 2017
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


Wydania archiwalne

nr 1-2(21-22) 2017
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

nr 1-2(19-20) 2015
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj

numer 1(18) 2014
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(17) 2013
dostępny w pdf
, wydanie flash tutaj


numer 1(16) 2012
dostępny
w archiwum, wydanie flash tutaj

numer 1(15) 2011
dostępny
w archiwum


numer 4(14) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 3(13) 2010
HD dostępny
w archiwum


numer 2(12) 2010
dostępny
w archiwum


numer 1(11) 2010 dostępny
w archiwum


numer 9(10) 2009
już dostępny
w archiwum


numer 8(9) 2009
już dostępny
w archiwum


Wydanie specjalne
numer 7(8) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 6(7) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 5(6) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 4(5) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 3(4) 2009
już dostępny
w archiwum


Numer 2(3) 2009
już dostępny
w archiwumNumer 1(2) 2009
już dostępny
w archiwum


 Numer 0 (1) 2009
– dostępny
w archiwum

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

SOLIDWORKS 2018 CAD3D innowacje

Wyzwania dla projektantów form

Nowy ZWCAD2018

| < | strona 6 z 22 | > |

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22

Wtorek, 15.03.2016 r.

Wystartowała druga Sonda ;)

„Rzeczywiście, to co stare wydaje nam się dużo lepsze niż to, co dzisiejsze... ” – tymi słowami dr Tomasz Rożek rozpoczyna pierwszy odcinek nowej serii programu popularno-naukowego pt. „Sonda 2”... Aż dreszcz przechodzi, gdy prowadzący odwołuje się do „dziedzictwa” śp. Kurka i Kamińskiego. Czy sprawdzi się współczesna formuła z jednym prowadzącym?

Program popularnonaukowy, nawiązujący do kultowej serii telewizyjnej lat 70. Legendarny program redaktorów Zdzisława Kamińskiego i Andrzeja Kurka stał się punktem odniesienia do podróży po świecie współczesnej techniki i nauki – nowinki techniczne, o których mówili Kurek i Kamiński, w większości bowiem doczekały się pointy. Wystarczy wspomnieć pierwszy odcinek „Sondy”, który dotyczył wysłania w kosmos dwóch Voyagerów. Kilka lat temu opuściły one Układ Słoneczny, a dzisiaj są wytworami ludzkiej technologii znajdującymi się najdalej od Ziemi. Te i wiele innych wydarzeń „Sonda 2” skomentuje ze współczesnej perspektywy.
Dzięki bogatym archiwom TVP widzowie będą mieli okazję odbyć niezwykłą podróż w przeszłość i ponownie zobaczyć legendarnych prowadzących rozmawiających o wizji świata za 35 lat. Na tym jednak nie koniec. Dawne wyobrażenia Kurka i Kamińskiego zostaną skonfrontowane ze współczesnością, by na koniec wysłać wiadomość kolejnej generacji twórców i naukowców, ludziom, którzy za kolejne 35 lat postanowią zrealizować „Sondę 3”. 
„Sonda 2” aktywnie zaistnieje także w Internecie, angażując użytkowników Facebooka czy serwisu Instagram do samodzielnych poszukiwań i badań. A wszystko po to, by dowieść, że tematyka naukowa jest nie tylko fascynująca, ale i dostępna wszystkim ciekawym otaczającego świata. 
Program prowadzi dr Tomasz Rożek, który jak nikt inny potrafi opowiadać o skomplikowanych zjawiskach naukowych. Z wykształcenia fizyk, z zawodu dziennikarz naukowy. Jest szefem działu „Nauka i Gospodarka” w tygodniku „Gość Niedzielny”. Współpracował z „Wiedzą i Życiem”, magazynem „National Geographic”, „Gazetą Wyborczą”, „Rzeczpospolitą”. Regularnie publikuje w magazynie „Focus”. Pisze nie tylko dla periodyków. Jego pierwsza książka „Nauka – po prostu. Wywiady z wybitnymi” (2011, Demart) została uznana za najlepszą książkę popularno-naukową sezonu 2010-2011. Rok później ukazała się jego „Nauka – to lubię. Od ziarnka piasku do gwiazd” (WAB). Z kolei w 2014 r. wydał „Kosmos” (WAB), będący pierwszą częścią naukowej trylogii. Prowadzi pop-naukowego bloga „Nauka. To lubię”. Kieruje stowarzyszeniem „Śląska Kawiarnia Naukowa”. 
Sam o sobie mówi, że spora część jego życia to tzw. seria fortunnych zdarzeń. Chciał zostać lekarzem, a zostałem fizykiem. Pojechał zwiedzać Wiedeń, a poznał żonę. Chciał robić doktorat i na niemal 4 lata trafił do największego centrum naukowego w Europie. Wraz z żoną planował powiększyć rodzinę – urodziły się bliźniaki. Wrócił z emigracji, by zostać naukowcem. Tymczasem został dziennikarzem. Niezwykła charyzma i ciekawość świata nie pozwalają mu ustać w miejscu. Teraz w tę niezwykłą podróż dr Tomasz Rożek zabiera nie tylko widzów telewizyjnej Dwójki...

Źródło: TVP

Odcinki nowego programu można oglądać tutaj: http://vod.tvp.pl/23958239/sonda-2

 

Share

Czwartek, 10.03.2016 r.

Menedżer wyboru w Solid Edge

Podczas pracy z geometrią konieczne może być zaznaczenie nie tylko pojedynczej powierzchni/lica lecz również innych, powiązanych z nią elementów...

W środowisku Solid Edge ST można dokonać takiego wyboru w prosty sposób, ale należy w tym celu skorzystać z Menedżera wyboru. Aby go uaktywnić, można zaznaczyć pojedynczy element i wcisnąć jednocześnie klawisz SHIFT oraz SPACJA. Pojawi się wtedy możliwość zaznaczenia elementów powiązanych lub spełniających konkretne kryteria selekcji (vide rys. poniżej).Wybierając odpowiednią opcję, można zaznaczyć te elementy, które są potrzebne. W przypadku wybrania np. „Łańcuch styczny”, zaznaczony zostanie łańcuch wszystkich stycznych lic (rys. poniżej).
 


 

Źródło: CAMdivision, http://www.solid-edge-st.pl/category/system/

Share

Środa, 2.03.2016 r.

Siemens z Autodesk? „Partnerstwo wymiany danych”...

W dniu 1 marca 2016 roku Autodesk Inc. i Siemens poinformowały o zawarciu porozumienia w kwestii wzajemnej interoperacyjności. Celem porozumienia jest pomoc producentom – użytkownikom systemów PLM – w obniżaniu kosztów związanych z niezgodnościami między wykorzystywanymi w firmach rozwiązaniami informatycznymi, przede wszystkim – z problemami wynikającymi z wymiany danych między systemami Autodesk i Siemens PLM Software...

Wiele przedsiębiorstw wykorzystuje na swoje potrzeby rozwiązania pochodzące od różnych producentów (tzw. multiCAD) i z ich punktu widzenia zapewnienie integralności, interoperacyjności, słowem: zgodnego współdziałania między poszczególnymi aplikacjami tworzącymi całość systemu w danym przedsiębiorstwie, stanowi kluczowy problem. Wygląda na to, że Autodesk i Siemens postanowiły istotnie uczynić krok w kierunku rozwiązania tego problemu: zgodnie z warunkami zawartej umowy, obie firmy będą współdzielić narzędzia do tworzenia swojego oprogramowania (w tym wykorzystywane rozwiązania systemowe – przyp. redakcji), a także rozszerzać możliwości gotowych aplikacji, trafiających do klientów, pod kątem wzajemnej zgodności. Można zatem oczekiwać, iż na rynku pojawiać się będzie coraz więcej rozwiązań interoperacyjnych.

– Interoperacyjność jest poważnym wyzwaniem dla klientów w całym przemyśle wytwórczym, a Autodesk dokłada starań, aby tworzyć coraz bardziej otwarte środowisko, otwartą platformę technologiczną – powiedziała Lisa Campbell, wiceprezes strategii produkcji i marketingu w Autodesk. – Zdajemy sobie sprawę, że nasi klienci korzystają rozwiązań multiCAD w ich procesach technologicznych i biznesowych. Zapewnienie im elastyczności, której potrzebują, jest naszym priorytetem – dodała.

– Niezgodność pomiędzy różnymi systemami CAD jest stałym problemem, z którym borykają się producenci na całym świecie, a wynikające z tego koszty stanowią składnik ceny samochodów, samolotów, ale także smartfonów i kijów golfowych – dowcipnie zauważył dr Stefan Jockusch, wiceprezes ds. strategii Siemens PLM Software. – Siemens od dłuższego czasu walczy w pierwszej linii, pomagając rozwiązać ten problem niezgodności, m.in. za sprawą szerokiej gamy otwartych ofert programowych, które znacznie zwiększają interoperacyjność. Współpraca z Autodesk to kolejny pozytywny i ważny krok w naszym dążeniu do promowania otwartości i interoperacyjności...
 

Źródło: TenLinks.com

Share

Wtorek, 01.03.2016 (Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych)

TraceParts i SimScale

Użytkownicy bogatej biblioteki gotowych modeli 3D CAD, jaką jest TraceParts, mogą od tej pory korzystać z oprogramowania do symulacji i analiz SimScale, działającego w oknie przeglądarki. I na odwrót...

W pełni pracująca w chmurze platforma SimScale pozwala swoim użytkownikom na przeprowadzanie analiz i symulacji bezpośrednio w oknie przeglądarki. Co więcej – bezpłatnie, bez konieczności ponoszenia opłat licencyjnych i wreszcie – bez potrzeby dokonywania jakiejkolwiek instalacji oprogramowania na lokalnym komputerze.

Dzięki podjęciu współpracy z TraceParts, możliwe jest teraz bezpośrednie importowanie wybranego modelu 3D komponentu/części do środowiska SimScale, a następnie dokonanie jego analizy. A zakres dostępnych symulacji i analiz jest spory: od dynamiki płynów, przez strukturalne analizy mechaniczne, po termodynamikę.

 

Przykład analizy przeprowadzonej w środowisku SimScale... w oknie przeglądarki.

 

Zarejestrowani użytkownicy SimScale, zainteresowani korzystaniem z zasobów TraceParts, znajdą dedykowaną stronę z katalogami części pod adresem: http://www.tracepartsonline.net/ws/simscale.

Źródło: SimScale, TraceParts

Share

Poniedziałek, 29.02.2016 r.

6 nagród dla DPS Software

Odbywająca się co roku w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej międzynarodowa konferencja Solidworks World (link do relacji z #SWW16 tutaj) to najważniejsze wydarzenie zarówno dla użytkowników oprogramowania, jak i dla dystrybutorów. Spotkanie kończy się Galą Solidworks Reseller Awards Night, na której producent oprogramowania wyróżnia dostawców SOLIDWORKS z całego świata

Najwięcej nagród z Polski zdobył DPS Software Sp. z o.o. – dystrybutor SOLIDWORKS oraz rozwiązań partnerskich, w tym:
• 3 statuetki 100% Club za osiągnięcie założonych celów w licencjach komercyjnych, edukacyjnych oraz badawczych,
• statuetka Elite Applications Engineer dla Krzysztofka Koszczaka (specjalista techniczny) za osiągniecie największego poziomu certyfikacji SOLIDWORKS. DPS Software zatrudnia 4 inżynierów z takim wyróżnieniem,
• statuetka TOP Reseller Education EuroCentral za pierwsze miejsce w Europie Centralnej w sprzedaży licencji edukacyjnych SOLIDWORKS,
• statuetka Education and Research Customer Partnerships dla Dariusza Żebrowskiego (specjalista ds. edukacji) za profesjonalną współpracę ze szkołami i uczelniami oraz kołami naukowymi.

 

Fot. Nagrody dla polskiego dystrybutora SOLIDWORKS na Gali SOLIDWORKS Reseller Awards Night 2016

 

DPS Software Sp. z o.o.  jest wiodącym dostawcą usług doradczych i rozwiązań informatycznych klasy CAD/CAM/CAE/PDM/PLM wspomagających pracę projektantów, konstruktorów, technologów. Od 1997 roku firma skoncentrowana jest na wsparciu polskich przedsiębiorstw w zakresie oprogramowania do projektowania, wytwarzania, analiz inżynierskich oraz zarządzania dokumentacją. Firma jest pierwszym w Polsce autoryzowanym dostawcą systemu parametrycznego modelowania bryłowo-powierzchniowego SOLIDWORKS. Portfolio firmy zawiera także oprogramowanie AlphaCam, Surfcam, SolidCAM, CabinetVision, iMold, SWOOD, DraftSight.

DPS Software Polska specjalizuje się w tworzeniu i wspieraniu środowiska pracy inżynierów w oparciu o rozwinięte Centra Kompetencyjne, Centrum Wsparcia Technicznego oraz Centrum Szkoleniowe. Firma DPS Software Sp. z o.o. wchodzi w strukturę niemieckiej grupy kapitałowej DPS Software GmbH.

Źródło: DPS Software

Share

Środa, 24.02.2016 r.

Dzień z ekspertami: znamy agendę!

9 marca br. w Warszawie zespół Siemens Industry Software organizuje „Siemens Ekspert's day” – spotkanie z ekspertami od optymalizacji procesu projektowania

Jednym ze sposobów na optymalizację jest „tuning” posiadanego systemu CAx.
Jeśli chociaż jedno z poniższych twierdzeń jest prawdziwe:
• chciałbyś lepiej wykorzystywać Twój system CAx,
• tracisz zbyt dużo czasu na wyszukiwaniu modeli,
• uciążliwe jest dla Ciebie szukanie rysunków w katalogach,
• często nie masz pewności, że znalazłeś aktualny model,
• masz dość przepisywania danych z jednego systemu do innego,

...to Twój system CAx wymaga tuningu. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak to zrobić, zespół Siemensa zaprasza na spotkanie z ekspertami od optymalizacji procesu projektowania.

Impreza odbędzie się 9 marca 2016 roku w Centrum Konferencyjnym Siemensa, znajdującym się przy ul. Żupniczej 11 w Warszawie, o godzinie 9.00. W czasie spotkania poruszone zostaną zagadnienia optymalizacji pracy konstruktora, analityka i technologa, a także pracy zespołu konstrukcyjnego i wreszcie „tuning” sposobu zarządzania całym procesem. Szczegółowa agenda SIEMENS Experts' Day dostępna jest tutaj.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji:

 Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego powinna przyjść wiadomość zwrotna z potwierdzeniem udziału. Uwaga, ilość miejsc jest ograniczona!

Partnerami wydarzenia są firmy 3Dconnexion, HP i Strefa Usług 3D...

Źródło: Siemens Industry Software

Share

Środa, 24.02.2016 r.

Rozstrzygnięcie konkursu KOSMICZNY PROJEKT 3D

W dniu 14 lutego 2016 roku nastąpiło rozstrzygnięcie I edycji Konkursu 3D Master dla projektantów i konstruktorów, użytkowników CAD, który został ogłoszony pod hasłem: „Kosmiczny Projekt 3D”

Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu dowolnego projektu pojazdu kosmicznego, korzystając w tym celu z udostępnionego nieodpłatnie (wersja testowa) oprogramowania ZW3D. Projekt 3D mógł być inspirowany statkami kosmicznymi „Star Wars”, a nawet – być kopią jednego z pojazdów, lecz nie było to konieczne: każdy uczestnik miał możliwość stworzenia dowolnego – klasycznego lub innowacyjny pojazdu 3D, w zależności od fantazji (i umiejętności). Zgodnie z zapowiedzią organizatorów, nagrodzone zostały kreatywność, zaangażowanie i innowacyjne rozwiązania.

Jury złożone z ekspertów 3DMaster zdecydowało się przyznać nagrody następującym uczestnikom (i ich projektom):

 

I miejsce: Bartosz Sobecki

 

II miejsce: Kamil Misiura

 

III miejsce: Marcin Gąsior

 

Wszystkim uczestnikom i laureatom składamy serdeczne gratulacje.

(ms)

Źródło: 3DMaster

Share

Poniedziałek, 22.02.2016 r.

Jednodniowe warsztaty NX CAD/CAM

W lutym i marcu firma CAMdivision organizuje bezpłatne jednodniowe warsztaty, ukierunkowane na pracę ze specjalistycznymi pakietami NX. Ze względu na rosnące zainteresowanie, pojawiają się nowe, dodatkowe terminy spotkań...

NX to nowoczesny system CAD/CAM/CAE (dostępny w polskiej wersji językowej) oferujący spójne zintegrowane aplikacje, które pozwalają na wspomaganie wszelkich prac związanych z rozwojem produktu – począwszy od stylizacji, poprzez cyfrową analizę i weryfikację, po moduły wytwarzania.

CAMdivision, wzorem lat ubiegłych, zorganizowała cykl tematycznych warsztatów, pozwalających w praktyce poznać specyfikę pracy z określonymi pakietami NX:
• NX Mold – podczas jednodniowych warsztatów, na przykładzie prostego modelu, poznają Państwo zasady wspomagania projektowania form wtryskowych w pakiecie NX Mold Wizard,
• NX Tłoczniki wielotaktowe – na podstawie prostego przykładu, w ciągu dosłownie kilku godzin poznają Państwo zasady wspomagania projektowania tłocznika wielotaktowego w środowisku NX Progressive Die Wizard,
• NX CAD Synchronous – tutaj na uczestników czeka seria przykładów, dzięki którym w praktyce można poznać poszczególne polecenia Synchronous Technology (Jak informuje organizator, na te warsztaty można przynieść swoje pliki! Warto chyba skorzystać z takiej możliwości – przyp. red.)


• NX CAM Frezowanie – podczas kolejnych jednodniowych warsztatów, na podstawie przykładu poznają Państwo przebieg definicji obróbki w poszczególnych pakietach NX CAM i ich praktyczne zastosowanie.

Po każdych warsztatach przewidziano możliwość wypożyczenia licencji testowej, wraz z podręcznikiem i/lub postprocesorem. W ten sposób łatwiej pogłębić zdobytą na spotkaniu wiedzę... we własnej firmie.

Aktualne terminy i tematyka warsztatów:
• 23 lutego – NX Mold Formy wtryskowe,
• 26 lutego – NX CAD Synchronous Technology (nowy dodatkowy termin!),
• 1 marca  – NX Progressive Tłoczniki wielotaktowe,
• 4 marca – NX CAM (dla branży Aerospace),
• 8 marca – NX Realize Shape.

Więcej informacji, a także zapisy na warsztaty, na stronie organizatora (link tutaj).

 

Źródło: CAMdivision

Share

Piątek, 19.02.2016 r.

Nowy UI w DraftSight 2016

To tylko jedna z wielu nowości, jakie czekają na użytkowników bezpłatnego* CAD 2D od Dassault Systemes

Mam wrażenie, że jeszcze do niedawna DraftSight niejako zmuszał swojego użytkownika do aktualizacji systemu do nowszej wersji. Tym razem, nie czekając na owo wymuszenie, po uruchomieniu programu zwróciłem uwagę na komunikat widoczny w oknie po lewej stronie. Kliknięcie w link z informacją przekierowuje nas na stronę Dassault Systemes, na której możemy m.in. obejrzeć krótkie video z prezentacją najważniejszych nowości wersji 2016.

(...)

 

Piątek, 12.02.2016 r.

Top European Partner for Product Manufacturing Software 2015

Na dorocznej konferencji partnerów biznesowych firmy Siemens PLM Software z regionu EMEA: EPLS – EMEA Partner Leadership Summit 2016, która odbyła się w Barcelonie w dniach 25-27 stycznia 2016 roku, firma CAMdivision Sp. z o.o. otrzymała prestiżową nagrodę „Top European Partner for Product Manufacturing Software FY15”! W ciągu ostatnich 9 lat jako jedyna firma z Polski CAMdivision zdobyła już cztery europejskie wyróżnienia od SIEMENS PLM Software...

CAMdivision Sp. z o.o. jest autoryzowanym, pierwszym w Polsce PLATYNOWYM partnerem handlowym SIEMENS PLM Software. Wykonuje usługi na terenie całej Europy – na potrzeby obsługi Klientów w Niemczech powołana została bowiem dedykowana spółka CAMdivision GmbH.
(...)

 

Czwartek, 11.02.2016 r.

MakerBot w szkole

Pojawił się długo oczekiwany polskojęzyczny podręcznik specjalnie opracowany na potrzeby nauki druku 3D w szkołach. Za przygotowanie podręcznika odpowiada MakerBot (producent m.in. drukarek 3D), a dokładnie jego oddział MakerBot Education. Tłumaczenie na język polski i „krajową” edycję e-wydania przygotowała firma CadXpert (dystrybutor urządzeń MakerBot w Polsce)...

„MakerBot w klasie: wprowadzenie do druku 3D i projektowania” to ciekawie przygotowana publikacja, zarówno pod względem dydaktycznym, jak i merytorycznym. Wersja anglojęzyczna, dostępna już od jakiegoś czasu (link tutaj) rozbudzała zrozumiały „apetyt” u rodzimych odbiorców. I słusznie. Czy warto było czekać?
(...)

 

Środa, 3.02.2016 r.

Dzień z ekspertami 9 marca...

9 marca br. w Warszawie zespół Siemens Industry Software organizuje „Siemens Ekspert's day” – spotkanie z ekspertami od optymalizacji procesu projektowania

Jednym ze sposobów na optymalizację jest „tuning” posiadanego systemu CAx.
Jeśli chociaż jedno z poniższych twierdzeń jest prawdziwe:
• chciałbyś lepiej wykorzystywać Twój system CAx,
• tracisz zbyt dużo czasu na wyszukiwaniu modeli,
• uciążliwe jest dla Ciebie szukanie rysunków w katalogach,
• często nie masz pewności, że znalazłeś aktualny model,
• masz dość przepisywania danych z jednego systemu do innego,

...to Twój system CAx wymaga tuningu. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak to zrobić, zespół Siemensa zaprasza na spotkanie z ekspertami od optymalizacji procesu projektowania.

Impreza odbędzie się 9 marca 2016 roku w Centrum Konferencyjnym Siemensa, znajdującym się przy ul. Żupniczej 11 w Warszawie, o godzinie 9.00. Agenda spotkania pojawi się już wkrótce.

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji (link tutaj). Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego powinna przyjść wiadomość zwrotna z potwierdzeniem udziału. Uwaga, ilość miejsc jest ograniczona!

Partnerami wydarzenia są firmy 3Dconnexion, HP i Strefa Usług 3D...

Źródło: Siemens Industry Software

Share

Wtorek, 2.02.2016 r.

BricsCAD V16 na platformę Mac

W połowie listopada ubr. firma Bricsys udostępniła swoje flagowe oprogramowanie do projektowania, BricsCAD V16, na platformę MacIntosh

BricsCAD to popularny system CAD rozwijający rysowanie 2D, modelowanie 3D, oferujący projektowanie arkuszy blach, oraz BIM, wszystko w światowym standardzie pliku .dwg.
BricsCAD w wersji V16 znacząco rozszerza funkcjonalności kursora Quad tak, że może on też rysować obiekty, a nie tylko je edytować. Kursor Quad w wersji V16 jest łatwy do dostosowania. Użytkownicy mogą tworzyć lepsze rysunki za pomocą nowych, dynamicznych szyków asocjacyjnych, które tworzą i edytują szyki liniowe, prostokątne, biegunowe, szyki 3D, a także szyki po ścieżce. Dodano także możliwość stosowania transparentności obiektów, warstw oraz druków. Funkcje tekstu zostały rozszerzone o tekst wielokolumnowy, który automatycznie rozszerza się o kolejne kolumny.

BricsCAD V16 rozszerza możliwości tworzenia obiektów 3D o powierzchnie 3D, które mogą być edytowane zupełnie tak, jak bryły 3D (łącznie z tymi, które zostały zaimportowane z innych programów CAD). Dodano ulepszone funkcje importu i automatycznego naprawiania złożeń z programów MCAD, takich jak Solidworks i Inventor; dodatkowo, importowane są modele z popularnego SkechUp'a oraz dane BIM z plików IFC (…). Przeprojektowane funkcje generują rysunki 2D, detale, przekroje oraz zestawy arkuszy w przeciągu dosłownie kilku sekund, zarówno z modeli BIM, jak i arkuszy blach.

BricsCAD Sheet Metal
W BricsCAD V16 funkcje arkuszy blach stały się opcjonalnym dodatkiem. Nowe funkcje w V16 to m.in. wyciągnięte gięcia oraz dodatkowe kształty skrzyżowań i wycięć. Wszystkie nowo przetwarzane obiekty pozwalają użytkownikom na szybkie produkowanie rodzin części arkuszy blach o różnych rozmiarach. Dodano wsparcie dla systemów CAM CYBELEC i DELEM.

Ceny i dostępność
Ceny BricsCAD V16 rozpoczynają się już od 1850 PLN dla wersji Classic. Nieodpłatnie można pobrać 30-dniową wersję trial ze wszystkimi funkcjami wersji Platinum (link tutaj).

Źródło: Bricsys Polska (Grupa Vector Software)

Share

Poniedziałek, 1.02.2016 r.

SOLIDWORKS World 2016

Już niebawem, w Dallas, rozpocznie się pierwsza sesja plenarna corocznej konferencji użytkowników oprogramowania SOLIDWORKS

Wydarzenie na żywo można śledzić za pośrednictwem strony http://sww16.wavecast.io/, a CADblog.pl, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie prowadził relację na Twitterze (od godziny 15.30 naszego czasu). Natomiast pełna relacja z pierwszej sesji generalnej dostępna będzie na stronach CADblog.pl & Swblog.pl już jutro.

Czego możemy spodziewać się po I dniu (w zasadzie jest to już II dzień trwania konferencji, wczoraj otwarty został bowiem pawilon partnerski)? Uczestników powita CEO SOLIDWORKS Dassault Systèmes – Gian Paolo Bassi, podsumowanie dokonań minionego roku przedstawią Bernard Charlès – President & CEO, Member of the Board of Directors i Monica Menghini – Executive Vice President, Chief Strategy Officer, następnie Gian Paolo Bassi poprowadzi prezentację dotyczącą SOLIDWORKS jako innowacyjnej platformy CAD 3D. W ramach tej prezentacji wystąpią także:
• Neil Gershenfeld, dyrektor wydziału atomistyki MIT, który opowie o różnicach między fizycznym a cyfrowym światem (bądź też jego wyobrażeniem),
• Yves Béhar z Fuseproject – to, o czym opowie gość specjalny pierwszej sesji generalnej niech pozostanie na razie tajemnicą...

Zapraszam do śledzenia naszego konta na Twitterze: https://twitter.com/CADblog_pl,

a także do zapoznania się z relacją z ubiegłorocznego SWW 2015: http://www.cadblog.pl/solidworksblog_SolidWorks_World_2015_Phoenix_czI.htm (ten materiał, mimo podobnej formuły relacji na podstawie przekazu „streamline” zainteresował w minionym roku ponad 500 Czytelników).

(ms)

Share

Poniedziałek, 1.02.2016 r.

Siemens przejmuje CD-adapco

Siemens i CD-adapco zawarły umowę zakupu akcji sankcjonującą przejęcie firmy CD-adapco przez Siemens. Cena zakupu wynosi 970 mln USD. CD-adapco jest globalną spółką działającą w branży symulacji projektowych, oferującą oprogramowanie komputerowe wykorzystywane w szerokim zakresie dyscyplin naukowych, takich jak dynamika płynów (CFD), mechanika ciał stałych (CSM), przenoszenie ciepła, dynamika cząstek, przepływy reakcyjne, elektrochemia, akustyka i reologia...

W zeszłym roku finansowym firma CD-adapco zatrudniała ponad 900 pracowników, a jej przychody osiągnęły kwotę niemal 200 mln USD, generując typowe dla branży oprogramowania dwucyfrowe wskaźniki rentowności. Średni roczny wzrost przychodów CD-adapco odnotowany w ciągu trzech ostatnich lat finansowych wyniósł przeszło 12% (przy stałych kursach walut). Siemens oczekuje, że ta gałąź działalności firmy będzie nadal rozwijała się w szybkim tempie w przyszłości.

 

Oprogramowanie symulacyjne odgrywa niezwykle ważną rolę,
umożliwiając klientom szybsze wprowadzanie na rynek lepszych produktów oferowanych po niższych cenach...

Klaus Helmrich, Członek Zarządu Siemens

 

W ramach realizowanego obecnie programu Vision 2020, Siemens dokonuje przejęcia firmy CD-adapco, koncentrując się w coraz większym stopniu na rozwoju w sektorze cyfrowym oraz rozszerzając portfolio rozwiązań oferowanych w branży oprogramowania przemysłowego. Oprogramowanie symulacyjne odgrywa niezwykle ważną rolę, umożliwiając klientom szybsze wprowadzanie na rynek lepszych produktów oferowanych po niższych cenach. Dzięki przejęciu CD-adapco pozyskujemy cieszącego się stabilną pozycją technologicznego lidera. Transakcja ta pozwoli nam uzupełnić nasze portfolio światowej klasy oprogramowania przemysłowego oraz realizować strategię polegającą na dalszym rozszerzaniu działalności na rynkach cyfrowych – powiedział Klaus Helmrich, Członek Zarządu Siemens.

CD-adapco jest firmą oferującą rozwiązania z zakresu symulacji projektowych, promującą unikalną wizję interdyscyplinarnych badań projektowych (Multidisciplinary Design eXploration – MDX). Symulacje komputerowe są najbardziej niezawodnym źródłem informacji wykorzystywanych w procesie projektowania. Stymulują innowacyjność i obniżają koszty opracowania nowych produktów. Narzędzia symulacyjne oferowane przez CD-adapco, na czele z flagowym produktem firmy – STAR-CCM+, pozwalają inżynierom na szybsze odnajdywanie optymalnych rozwiązań projektowych. CD-adapco posiada obecnie ponad 3 200 klientów na całym świecie. Oprogramowanie firmy jest wykorzystywane przez 14 z 15 największych producentów samochodów, przez największych dziesięciu dostawców działających w branży lotniczej i kosmicznej, oraz przez dziewięciu z dziesięciu największych producentów sektora energetycznego i morskiego.

Cieszę się, zarówno z punktu widzenia naszych pracowników, jak i klientów. Szanse, przed jakimi stajemy dzięki przejęciu przez Siemens, są wprost nieograniczone – stwierdziła prezes CD-adapco, Sharron MacDonald . – Połączenie światowej klasy technologii projektowych i produkcyjnych ze strategią biznesową, dzięki której rozwiązania symulacyjne będą stosowane przez większą niż kiedykolwiek wcześniej liczbę firm do opracowywania lepszych produktów, jest spełnieniem wizji założycieli naszej spółki.

Siedziba CD-adapco znajduje się w Melville w amerykańskim stanie Nowy Jork. Firma posiada 40 oddziałów rozlokowanych na całym świecie. Siemens spodziewa się, że dzięki efektowi synergii marża EBIT wzrośnie w ciągu pięciu lat od daty transakcji o około 50 mln USD, głównie dzięki wyższym przychodom. Finalizacja transakcji będzie miała miejsce po spełnieniu zwyczajowo określonych warunków i jest spodziewana w drugiej połowie roku obrotowego 2016.

CD-adapco stanie się częścią jednostki biznesowej Siemens PLM Software działającej w ramach branży Digital Factory (DF). DF jest liderem w dziedzinie automatyki i wiodącym dostawcą oprogramowania do zarządzania cyklem życia produktów Product Lifecycle Management – PLM. – Rozszerzając nasze portfolio o zaawansowane narzędzia do symulacji projektowych, takie jak CFD, oraz rozbudowując naszą organizację o doświadczonych ekspertów, zdecydowanie zwiększamy zakres naszych kompetencji w obszarze symulacji modelowych, za pomocą których tworzymy dokładne, cyfrowe odpowiedniki prawdziwych produktów – zauważył Anton Huber, Dyrektor Zarządzający branży Digital Factory.

Branża Digital Factory łączy w sobie wszystkie jednostki biznesowe firmy Siemens obsługujące poszczególne sektory produkcyjne – samochodowy, lotniczy, maszynowy i elektroniczny. Jej portfolio obejmuje wysokowydajne, w pełni zintegrowane technologie sprzętowe oraz oprogramowanie umożliwiające bezproblemowe dzielenie się danymi wykorzystywanymi w procesie rozwoju i produkcji, a także ich wymianę z dostawcami. Siemens jest obecnie jedyną firmą oferującą technologie w kompleksowy sposób spajające wszystkie cyfrowe aspekty wirtualnego świata rozwoju produktu z realnym światem produkcji. Dzięki nim możliwe jest projektowanie, testowanie i optymalizowanie nowych produktów na ekranie komputera, przy jednoczesnym planowaniu i wdrażaniu niezbędnych procesów produkcyjnych. Takie rozwiązanie pozwala klientom podnieść poziom wydajności i elastyczności, oraz skrócić czas wprowadzania produktów na rynek.

Źródło: Siemens PLM Software, fot. CD-adapco

Share

Czwartek, 28.01.2016 r.

VII edycja Dni Druku 3D: 10-11 marca 2016 r.

Stowarzyszenie FabLab Kielce już od kilku lat organizuje imprezę o nazwie Dni Druku 3D. Początki były bardzo skromne. Pierwsze wydarzenie odbyło się w klubie studenckim, w którym pokazano zaledwie kilka drukarek 3d, ale już III edycja została nagrodzona II miejscem za Najważniejsze Wydarzenie Branżowe 2014 r., a niedawno organizatorzy odebrali statuetkę za I miejsce w tej samej kategorii...

Obecnie organizowana jest VII edycja, po raz trzeci na terenie Targów Kielce jako część dużych targów maszyn i urządzeń Stom-Tool. Dni Druku 3d są w tej chwili największą imprezą targową tej branży w Środkowo-Wschodniej Europie. Druk 3d jest tematem bardzo nośnym medialnie (vide artykuł na temat rozwiązań dla druku 3D w systemach CAD), a i sama impreza z roku na rok powiększa się w błyskawicznym tempie.

Podczas VII edycji 10-11 marca 2016 r. organizatorzy spodziewają się:
• ponad 70 wystawców,
• 7000 zwiedzających,
• kilkuset uczestników konferencji i szkoleń,
a powierzchnia przeznaczona na wydarzenie to ponad 3000 m2.

 

 

W tym roku po raz pierwszy gośćmi będą firmy zagraniczne, z „dinozaurem” druku 3d, producentem kultowych drukarek Ultimaker na czele. Sponsorem Głównym targów została firma ZORTRAX – znany na całym świecie producent urządzeń do szybkiego prototypowania. Pokazanych zostanie wiele ciekawych i spektakularnych wydruków: drukowanie jedzenia (sic!), początki druku domów, czy wyścigi replik wydrukowanych w technologii 3d organizowane na torze przeszkód.

Strona internetowa wydarzenia: www.dnidruku3d.pl

Organizator – FabLab Kielce Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne
Partner – Targi Kielce
Główny Sponsor VII edycji: ZORTRAX www.zortrax.pl
Fundatorzy: Wolfix, Tytan 3D, DPS Software
Miejsce: Targi Kielce ul. Zakładowa 1 Kielce Hala G, 10-11 marca 2016 r.

WSTĘP WOLNY

CADblog.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Źródło: FabLab Kielce

Share

Piątek, 22.01.2016 r.

Nowa wersja Abaqus 2016

W ostatnich dniach grudnia ub. r. wydano nowe wersje programów Abaqus, Isight, fe-safe i Tosca pod wspólnym numerem 2016. Zmiana ta ma na celu ujednolicenie numeracji wersji wszystkich programów tworzących portfolio SIMULIA

Nowe wersje Abaqus /Standard /Explicit /CFD oferują, jak zawsze, wiele zmian i usprawnień:
• usprawnienie heurystycznego algorytmu automatycznie dobierającego różne sformułowanie kontaktu ogólnego, co znacząco polepsza zbieżność zadań kontaktowych,
• nowe sformułowanie kontaktu wierzchołek-do-powierzchni,
• dodanie zmiennych kontaktowych (CDISP, CTANDIR, CSTATUS oraz prędkości poślizgu) w Abaqus/Explicit,
• rozszerzenie stosowania korekcji geometrycznej dla nowych typów powierzchni,
• nowe elementy naprężeniowe typu piramida,
• sprzężone elementy do modelowania ośrodków porowatych, w tym do analiz termicznych,
• jednowymiarowe elementy do modelowania przepływu w rurach (na bazie równań Bernoulliego), z uwzględnieniem efektów strat na skutek tarcia, oporów w rozgałęzieniach/połączeniach oraz sprzęganiem z przepływem w ośrodkach porowatych,
• łączenie za pomocą więzów typu Tie powierzchni brył z offsetem,
• nowe modele materiałów:

• plastyczność z nieliniowym kinematycznym wzmocnieniem (opis zależny od prędkości odkształceń),
• ortotropowy model plastyczności dla gruntów spoistych (tzw. cam-clay),

• uruchamianie solwera AMS na procesorach GPGPU,
• śledzenie punktów materialnych w metodzie CEL,
• nowe metody generowania cząstek w analizach DEM – użytkownik może zdefiniować dowolną dystrybucję rozmiaru cząstek, ich prędkości oraz prędkość ich generowania,
• usprawnione modelowanie kontaktu pomiędzy strukturą a cząstkami w analizach SPH.

 


Tosca 2016. Model przed i po optymalizacji...

Źródło: Budsoft

W nowej wersji Abaqus/CAE znajdziemy między innymi:
• definiowanie elementów typu connector oraz par kontaktowych w ramach podzłożeń,
• zautomatyzowane tworzenie elementów kohezyjnych,
• pełna integracja funkcji kopiuj/wklej ze schowkiem Windows,
• wiele usprawnień dotyczących obsługi rzutni (viewportów), w tym między innymi tryb widoku pełnoekranowego oraz domyślnej wielkości czcionek.

Powyższe zmiany i usprawnienia pozwalają znacząco zwiększyć efektywność tworzenia modeli numerycznych i wykonywania analiz. Nowe modele materiałów i nowe typy elementów umożliwiają znaczące zwiększenie dokładności analiz i ich lepszą korelację z rzeczywistymi eksperymentami (…).

Źródło: Budsoft

Share

Czwartek, 21.01.2016 r.

Solaris i PLM

W najnowszym e-wydaniu CADblog.pl nr 3-4(21-22) 2015 znajdą Państwo publikację poświęconą polskiemu producentowi autobusów miejskich, międzymiastowych i specjalnych oraz trolejbusów i tramwajów. Solaris Bus & Coach S.A. to przedsiębiorstwo rodzinne, które w krótkim czasie stało się firmą wytyczającą trendy w swojej branży...

Solaris od wielu lat jest niepodważalnym liderem rynku autobusowego w Polsce. Z kolei w Niemczech należy do grona największych dostawców autobusów miejskich, a przed kilkoma dosłownie dniami firma pochwaliła się wygranym przetargiem na dostawę ponad 300 autobusów miejskich dla rzymskiej firmy przewozowej.

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie tak dużego i złożonego przedsiębiorstwa bez wdrożonych nowoczesnych rozwiązań klasy PLM. W oczekiwaniu na spóźnione e-wydanie, w którym znajdą Państwo artykuł na ten temat, polecam zapoznanie się z poniższym materiałem video.

 

 

(ms)

Źródło: Siemens PLM Software, Solaris Bus & Coach S.A.

Share

Środa, 20.01.2016 r.

Poznaj przyszłość tworzenia...

W przyszłym tygodniu, a dokładnie w czwartek 28.01 we Wrocławiu, będzie miała miejsce konferencja pt. „Przyszłość tworzenia”, organizowana przez PCC Polska. Wydarzenie jest zwieńczeniem cyklu seminariów organizowanych w styczniu w różnych miejscach w Polsce.

Najpierw było Opole, potem Leginca i Wałbrzych. Teraz PCC Polska zaprasza na konferencję Przyszłość Tworzenia do nowoczesnego obiektu AFRYKARIUM we Wrocławiu. W tym niezwykłym, powstałym z pasją miejscu organizatorzy postarają się przybliżyć Państwu rozwiązania do projektowania firmy Autodesk.
– Pokażemy wizję przyszłości tworzenia w przemyśle – mówią organizatorzy. – Chcemy, aby nasi goście mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z tematem przyszłości tworzenia innowacyjnych produktów. Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy zarówno wizjonerów, jak i przedstawicieli producentów oprogramowania oraz sprzętu – dodają.

Podczas konferencji będzie mowa m.in. o idei Future of Making Things (dlaczego odchodzi się od produkcji masowej na rzecz produktów dopasowanych pod klienta oraz o sprawnej wymianie danych), o narzędziach i funkcjonalnościach pozwalających na elastyczne projektowanie (przegląd rozwiązań Autodesk do projektowania 2D/3D, obliczeń, symulacji i analiz), o rozwiązaniach Autodesk opartych o cloud computing i wielu innych.

Szczegóły na stronie konferencji: http://www.przyszlosctworzenia.pl/

Źródło: PCC Polska

Share

Czwartek, 07.01.2016 r.

Polonez trafi do produkcji?

Brzmi jak żart, ale przecież podobnie można było traktować do niedawna doniesienia o planowanej produkcji współczesnej wersji Syreny przez AMZ Kutno. Czy tak samo będzie z kolejnym „klasykiem” polskiej motoryzacji?

Jak podaje portal autostuff.pl, istnieją bardzo duże szanse na rozpoczęcie produkcji nowego Poloneza. Redakcji udało się dotrzeć do otoczenia głównego projektanta Poloneza 2015 – Pawła Zareckiego. Żywa reakcja internautów na projekt spowodowała zainteresowanie nim pewnego znanego koncernu motoryzacyjnego i jeśli chodzi porozumienie projektanta z producentem, to wygląda na to, iż zaangażowane strony zdecydują się na wspólne działania.

 

Fot. http://polonez2015.pl

 

Projekt ma być dokończony we współpracy z biurem stylistycznym koncernu i przystosowany do istniejącej płyty podłogowej. Pierwszych jeżdżących prototypów przy odrobinie szczęścia można się spodziewać pod koniec roku.

Co ciekawe, bliski współpracownik Pawła Zareckiego powiedział redakcji autostuff.pl, że jest szansa na zlokalizowanie produkcji nowego Poloneza w Polsce. Gdzie? Jak powiedział rzecznik Fabryki Samochodów Osobowych, pan Roman Bugaj, fabryka jest w trakcie bardzo poważnych rozmów na temat produkcji karoserii i montażu końcowego nowego auta. Jak informuje portal, odmówił on podania dalszych szczegółów, jednak zupełnie przypadkiem podczas rozmowy padło hasło „Francja”.

Ponieważ po rozpoczęciu produkcji pod maskę nowego Poloneza ma trafić wysokoprężny motor o pojemności 1997 ccm i 136 KM, nie trudno się zorientować, że prawie na pewno mowa o silnikach 1,6THP i 2,0HDi pochodzących z koncernu PSA. Z kolei wymiary nowej odsłony żerańskiego hitu każą sądzić, że będzie budowany na płycie podłogowej aktualnej generacji Peugeota 508 i Citroena C5. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to będzie pierwsza w historii taka współpraca francuskiej firmy motoryzacyjnej z polskim przemysłem. Niestety w Peugeot Polska odmówiono komentarza na ten temat...
 

Źródło:
Piotr Skowron: Nowy Polonez trafi do produkcji. Autostuff.pl
Fot. http://polonez2015.pl

Share

Czwartek, 7.01.2016 r.

Czy warto poświęcać czas
na stworzenie niestandardowej konfiguracji NX Mold Wizard?

NX to oprogramowanie firmy Siemens PLM Software. (…) Dzięki silnym narzędziom służącym do modelowania, obróbki oraz obliczeń, NX pozwala na wykonanie wszystkich niezbędnych etapów umożliwiających uzyskanie gotowego wyrobu. W NX bardzo duży nacisk postawiono na automatyzację procesów projektowania i wytwarzania narzędzi (jako narzędzia w tym kontekście mamy na myśli formy wtryskowe, wykrojniki wielotaktowe, tłoczniki do głębokiego tłoczenia itp.)

Obecnie na rynku liczy się efektywność prac projektowych oraz obróbczych, sama jakość już często okazuje się nie wystarczająca. Im szybciej zaprojektowana konstrukcja – tym więcej czasu na jej wykonanie i weryfikację. Szybko wprowadzony wyrób na rynek sprawia, że jesteśmy bardziej konkurencyjni. W poniższym artykule została przedstawiona gałąź przemysłu, zajmująca się wytwarzaniem form.

 

Rys. 1. Widok formy wtryskowej

 

Pod pojęciem form należy rozumieć wszystkie narzędzia kształtujące model (odwzorowujące detal). Niekoniecznie muszą to być narzędzia, w których występuje wtrysk tworzywa; mogą to być także formy rozdmuchowe, do ceramiki, do blisterów itd.

Do projektowania wszelkiego rodzaju form służy narzędzie NX Mold Wizard. Jest to pełen pakiet poleceń niezbędny do pracy konstruktora w środowisku NX CAD. W niniejszym artykule zostały przedstawione wybrane etapy projektowania form. W tych etapach dostosowanie NX Mold Wizard do standardów firmy skraca czas projektowania nawet do 50% w porównaniu ze standardowym pakietem.

Start projektu
Pierwszym etapem umożliwiającym dostosowanie do standardów firmy jest etap rozpoczęcia projektu. Co możemy w nim usprawnić? Na początek uzupełnić bazę materiałów (bazę tworzyw) – dzięki temu nie zdarzy się sytuacja, że konstruktor pomyli np. skurcz, lub go nie przypisze. Drugim etapem jest dostosowanie szablonu. Szablon to złożenie, które jest wczytywane na początku projektu (rys. 2).

 

Rys. 2. Baza materiałów i struktura złożenia

 

W każdej firmie struktura może się różnić. Ujednolicona struktura umożliwi uporządkowaną pracę i pozwoli każdemu konstruktorowi dokonać zmian w modelach bez konieczności analizy drzewa złożenia. Ponadto odpowiednio przygotowany szablon może zawierać wstępne rysunki płaskie oraz automatycznie wypełniane tabele rysunkowe.
(...)


Całość tego interesującego (nie tylko z punktu widzenia użytkownika NX) artykułu Marcina Antosiewicza jest dostępna na blogu nxcad.pl (link tutaj).

Źródło: nxcad.pl, CAMdivision

Share

Wtorek, 5.01.2016 r.

Przebudzenie mocy – kosmiczny projekt 3D

Premiera kolejnej części legendarnej sagi „Gwiezdne wojny” – „Przebudzenie mocy" już za nami. Czy wiedzą Państwo, że z tej okazji dla użytkowników systemów CAD przygotowany został specjalny „kosmiczny” konkurs z nagrodami?

Konkurs projektowy to nie tylko wyzwanie, ale także fantastyczne zajęcie, które może przynieść uczestnikowi wiele satysfakcji i radości z samego faktu tworzenia. Dodatkowo – jest możliwość wygrania nagród, mających szczególne znaczenie dla fanów „Gwiezdnych wojen”.

Na czym polega konkurs?
Należy stworzyć dowolny projekt pojazdu kosmicznego, korzystając w tym celu z udostępnionego nieodpłatnie (wersja testowa) oprogramowania ZW3D. Pełna dowolność działania w zakresie opracowania projektu – gwarantowana. Projekt 3D może być inspirowany statkami kosmicznymi „Star Wars”, a nawet może być kopią jednego z pojazdów, lecz nie jest to konieczne. Można stworzyć dowolny, klasyczny lub innowacyjny pojazd 3D, w zależności od fantazji (i umiejętności). Nagrodzone zostaną kreatywność, zaangażowanie i innowacyjne rozwiązania.

Kosmiczne nagrody 3D
Nagrodami w konkursie „Przebudzenie mocy – Gwiezdny projekt 3D” będą:
• I miejsce: licencja na oprogramowanie ZW3D CAD CAM moduł Premium na rok użytkowania, gra na platformę PC „Battle front ” oraz wydruk 3D opracowanego projektu,
• II miejsce: licencja na oprogramowanie ZW3D CAD CAM moduł Standard na rok użytkowania, budzik Star Wars „R2-D2” oraz wydruk 3D opracowanego projektu,
• III miejsce: licencja na oprogramowanie ZW3D CAD CAM moduł Lite na rok użytkowania, PenDrive Star Wars „Mistrz Yoda" oraz wydruk opracowanego projektu.

Zasady konkursu
Zadanie konkursowe składa się z trzech etapów.
1. Aby przystąpić do działania, należy wejść na FB i polubić fanpage 3D Master,
2. Następnie zaprojektować gwiezdny pojazd, posługując się programem ZW3D CAD CAM i po spakowaniu do archiwum ZIP wgrać go na dowolny, bezpłatny serwer wymiany plików (np. DropBox opisywany na CADblog.pl tutaj lub KENESTO – link tutaj),
3. Na adres mailowy konkurs@3dmaster.com.pl wysłać informację z bezpośrednim linkiem do udostępnionego projektu, w tytule maila wpisując: „Kosmiczny projekt 3D”.

Czas trwania konkursu: do 10.02.2016 r.

Program ZW3D CAD CAM można bezpłatnie pobrać ze strony www.zw3d.com.pl, wypełniając formularz pobraniowy (zakładka „Pobierz”, aktualna wersja 2015, w wypełnionym formularzu w okienku „Dodatkowe informacje” wpisujemy hasło: „konkurs 3D”). Co ważne, z pobranego programu można korzystać nie tylko w celach konkursowych.

Więcej informacji o konkursie (wsparcie, wskazówki etc.) można znaleźć na stronie organizatora konkursu.

Źródło: 3D Master

Share

Czwartek, 31.12.2015 r.

Zakończenie sprzedaży licencji wieczystych oprogramowania Autodesk

Sposoby projektowania i budowania przez nas świata zmieniają się bardzo szybko, podobnie jak używane narzędzia oraz sposoby kupowania i uzyskiwania dostępu do oprogramowania przez firmy i osoby prywatne

Autodesk stopniowo zmienia opcje zakupu nowego oprogramowania. Niedługo będzie ono dostępne jedynie w ramach licencji czasowych Desktop Subscription, kupowanych na określony czas. W pierwszej fazie tych zmian nowe stanowiska poszczególnych programów komputerowych – z wyjątkiem pakietów Design i Creation Suite – będą dostępne po 31 stycznia 2016 r. tylko w ramach Desktop Subscription. W drugiej fazie nowe stanowiska pakietów Design i Creation Suite będą dostepne po 31.07.2016 r. również tylko w ramach Desktop Subscription.

• Faza I: 31 stycznia 2016 r. będzie ostatnim dniem, w którym będzie można kupić nową licencję wieczystą (bezterminową) oprogramowania: lista produktów, których dotyczą zmiany

• Faza 2: 31 lipca 2016 r. będzie ostatnim dniem, w którym będzie można kupić nową licencję wieczystą (bezterminową) oprogramowania: lista produktów, których dotyczą zmiany.

 

 

 

Desktop Subscription z założenia ułatwia zarządzanie produktami oraz ich wdrażanie, a także wprowadzanie nowych narzędzi i technologii do procesów przetwarzania przy niższych kosztach początkowych i możliwości płacenia na bieżąco. Desktop Subscription jest dostępna w planach: miesięcznym, kwartalnym lub rocznym. Autodesk wprowadzi 2- i 3-letnie plany Desktop Subscription w marcu 2015 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Man and Machine Software Sp. z o.o. – Autodesk Platinum Partner i Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego i Certyfikacji Autodesk.

Źródło: MuM

Share

| < | strona 6 z 22 | > |

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22

Poznaj NX12 z CAMdivision

Blog monitorowany przez:


 

 

 


| reklama | redakcja | dane kontaktowe | prenumerata |

© Copyright by Maciej Stanisławski. Publikowane materiały są objęte prawem autorskim.
Przedruk materiałów w jakiejkolwiek formie tylko za wcześniejszą zgodą autora.  
webmaster@skladczasopism.home.pl. Opracowanie graficzne: skladczasopism@home.pl
CADblog.pl jest tytułem prasowym  zarejestrowanym w krajowym rejestrze dzienników i czasopism
na podstawie postanowienia Sądu Okręgowego Warszawa VII Wydział Cywilny Rejestrowy Ns Rej. Pr. 244/09
z dnia 31.03.2009 poz. Pr 15934

*ISSN 2083-3032 (wydanie papierowe) **ISSN 2083-3148 (wydanie on-line)